Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Şartları 2019

04.04.2019
291
Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Şartları 2019

Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Şartları 2019

KOSGEB, Türkiye’den birçok kuruluş ve girişimci vatandaşlara desteğini sağlayan 1 kuruluş olmasıyla birlikte girişimci bireylerinde başarı kaynağı olmaktadır. Her konuda devlet destekli kredi imkanları ayrıca hibe ve sıfır faizli kredilerle bir bireyin iş yeri açma veya işini büyütme talebindeki en büyük destekçisidir. Bu yazımızda sizlere Kosgeb kadın girişimci desteği şartları 2019 konusu ile alakalı olarak detaylı bilgi vereceğiz.

Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Şartları 2019

KOSGEB Başkanlığı, içinde bulunulan 2019 yılında da ev hanımlarına desteklerini devam ettirmektedir. Bu desteklerle beraber girişimci kadınlara, kendilerine 1 iş kurabilmesi için devlet desteği sağlanmaktadır. Bu desteğin sağlanması ile kadın girişimciler kendi yeteneklerinin olduğu bölümlerde bir işletme yeri açarak gelir elde edebileceklerdir.

Bu konuda Kosgeb kadın girişimci desteği şartları 2019 yerine getiren kadınlar 50.000 TL hibe desteği ile birlikte faizsiz kredilerden de faydalanabileceklerdir, bu desteklerin başlaması ile birlikte proje kapsamında olan bijuteri, kuaför ve ev yemekleri yapan bir işletme ya da kadınlarla ilgili olan ürünlerin satılmış olduğu bir iş yeri açılabilecek. Bu iş yerlerini açabilmek için herkesin de bildiği gibi ilk başta biraz birikim gerekir ve bu birikimi de devletten koşulsuz, şartsız bir şekilde hibe olarak alacaklardır kadın girişimciler neler yapabilir sorusu üzerinde düşünülmelidir.

Kosgeb Kadın Girişimci Destekleri

Genel olarak çalışmayan ev kadınlarının yararlandığı krediler biraz farklıydı. Devlet tarafından önceden çalışmayan ev hanımlarına mikro kredi imkanları verilmekteydi. Bu mikro kredilerle beraber iş hayatına başlayan ve hedeflerini yükseklere taşıyan bayan vatandaşlar için esnaflık yolunda da büyük bir yol ve destek açıldı bayanlar Kosgeb kadın girişimci desteği şartları 2019 projesi ile birlikte kolaylıkla işlerini yürütür ve büyütebilir bir haldedirler. Artık bu verilen desteklere başvuru yaparak esnaflık için 1 adım atılabilir.

Hibe destekleriyle beraber de en başta bir iş yeri kurmak için birikimin sağlanabilmesi büyük bir ayrıcalık olacaktır. Birçok vakıf bu konuyla alakalı ev hanımlarına desteklerini sağlayarak mikro krediler konusunda da yardımcı olmaktadır. Devlet ilk olarak girişimci kadınlara Kosgeb kadın girişimci desteği şartları 2019 projesinden faydalanmaları için bir yol göstermiştir. Kadınlar bu projelere başvurabilmek için ikamet ettiği yerlerde bulunan Kosgeb binalarına gidip gerekli olan bilgiyi almaları ve istenen dosya ayrıca evrakları da tamamlamaları gerekir.

Kosgeb, sağladığı bütün desteklerde belli şart ve koşullar aramaktadır istenen bu şart ve koşulları karşılamayan bireyler bu desteklerden faydalanamazken şart ve koşulları yerine getiren bireyler bu destekten çok basit bir yolla faydalanabilir. Devletle beraberce Kosgeb’in sağlamış olduğu bu desteklerle beraber hem bir gelir kapısı açmak hem de iş yerinin büyütülmesi adına kocaman bir adım atmak artık kişinin elindedir.

Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Şartları 2019

Kosgeb Şartları

Yukarıda da belirtildiği gibi Kosgeb kadın girişimci desteği şartları 2019 projesinden faydalanabilmek için belirli bir şart ve koşullar yerine getirilmesi gerekmektedir bu Kosgeb başvuru şartları sayesinde her başvuran kişinin başvurusu dikkate alınmayacaktır. Bu destekten yararlanabilmek için gereken şartları maddeleyerek açıklamış olacağız;

  • İlk olarak Kosgeb kadın girişimci desteği şartları 2019 kapsamında yapılacak olan ve Kosgeb’in hazırlamış olduğu Kosgeb girişimci kursuna katılım sağlayarak bir girişimcilik belgesi elde etmek gerekmektedir bu ilk şarttır.
  • Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi bitirilmiş olması gerekmektedir.
  • Kosgeb’in sağlamış olduğu bu eğitim ile gereken kişi sayısı sağlandığı sürece her il ve ilçede ayrı ayrı yapılmaktadır. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için Kosgeb binalarına gitmek yeterli olacaktır.

Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Belediyeler, Halk Eğitim Merkezleri ve de Üniversitelerde yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.