KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği

18.04.2019
405
KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği

KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği

T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından uygulanan KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği hakkında güncel bilgileri aklınız karışmadan sade bir şekilde bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Hayalinizdeki iş fikrini hayata geçirebilmek için size anahtar olacak bu adımları sabırla ve doğru bir şekilde atarsanız başarılı bir girişimci olabilirsiniz. Her şeyden önce eğitimlerinizin devlet tarafından verilmesi KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği oluşturmanızda kendi kendinize yetecek beceriyi kazandıracak.

KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği

Doğru Bilgi Kaynağını Bulmak

Başta ev hanımları olmak üzere çoğu insan KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği oluşturmayı bilmediği için dışarıdan destek almaya çalışmakta. Güncel bilgilere sahip olmayan çevreniz yüzünden kayıt tarihlerini kaçırabilir veya şartları yerine getiremediğiniz için zaman kaybı yaşayabilirsiniz. KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği konusunda size en doğru bilgiyi kurumun kendi sayfasından edinmelisiniz. Unutmayın ki devlet dairelerinde her an mevzuatlar değişebilir ve sizden farklı hazırlıklar talep edebilirler. Özellikle başvuru ve kayıt tarihleri sıklıkla değişebilir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği hazırlamaya başlamadan önce bunun eğitimini almanız gerekiyor. Yaşadığınız il merkezlerinde ve merkezi bölgelerde katılım oranlarına göre değişik tarihlerde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenir. Bu eğitimlere katılabilmeniz için e-devlet üzerinden başvuru yapmalısınız. Başvuru sırasında size kişisel ve genel bilgileriniz yanında iş fikriniz hakkında da bazı bilgiler sorulacaktır. KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği için önceden taslak hazırlamak işinizi kolaylaştırır. Peki, başvurunuzu tamamlamak için bu taslakta neler olmalı?

Başvuru İçin Gerekli Bilgiler

KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği taslağını hazırlamak için şu bilgileri yazmanız gerekir: işin kurulacağı il neresi, işin kurulacağı ilçe neresi, iş fikri konusu nedir, iş fikrine yönelik deneyimleriniz, planlanan iş kurma süresi (ay olarak belirtmelisiniz), işletmede çalıştırılacak kişi sayısı, iş fikri için gerekli sermaye miktarı (TL cinsinden belirlenmeli), iş fikri için sahip olunan sermaye miktarı (TL cinsinden yazılmalı).

Bu bilgilerle dolduracağınız başvuru formuna geçerlilik kazandırmanız için bölgenizde yetkili olan İŞKUR ile iletişim kurarak istedikleri şartları sağlamalısınız. Mülâkattan geçemezseniz eksiklerinizi öğrenip tamamlayarak tekrar başvuru hakkınız vardır. Kursa kabul edildiyseniz yukarıdaki bilgileri baz alarak KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği için evinizde ilk çalışmalara başlayabilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği

Eğitimden Sonra Yapılması Gerekenler

Kurslara yüzde seksen oranında katılıp başarılı şekilde tamamladığınızda sertifika almaya hak kazanırsınız. Sertifika geçerlilik süresi iki yıldır. KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği hazırlamak için bir an önce işe koyulmalısınız. Eğitimlerinizi doğru bir şekilde tamamladıysanız KOSGEB Girişimcilik Kursu İş Planı Örneği oluşturmak için destek almaya ihtiyacınız olmayacak çünkü gerekli tüm konular size kursta öğretilecek. Dosyanızı hazırlamak için ajans tekliflerine paranızı kaptırmayın. Devlet size bunun için ücretsiz eğitim veriyor. Kendi ayaklarınızın üzerine basan bireyler olmanız en önemli manevi kazancınızdır.

İş Planı Örneği İçin En Önemli Tüyo

Girişimcilik kültürü, özünde birey olmaktan, hür düşünmekten ve sınırsız hayal gücünden geçer. Teknik bilgi donanımınız kurumlarca zaten verilmektedir. Geri kalanı başkalarının ellerine bırakırsanız pişman olabilirsiniz. İnternet ortamından farklı fikirler edinmek için göz gezdirmenize sakınca olmasa da her iş fikrinin kendine ait bir parmak izi vardır. Kopya dosya örnekleri kullanmamaya özen gösterin.

Dosyanızı kendiniz, kendi kendinize, ister dijital ortamda hazırlayıp çıktı alarak isterseniz el yazınızla hazırlayarak sunun. İçeriğinizi fotoğraf ve ilgili görsellerle zenginleştirin. İş fikrinize destek alabilmek için, sunum dosyanızı özgünlüğü ile parlatın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.