Kosgeb 2019 İş Planı Örnekleri

23.02.2019
558
Kosgeb 2019 İş Planı Örnekleri

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB ), kurulduğu zamandan bu yana  ülkemiz esnafının en büyük destekçisi oldu. Son zamanlarda da ekonomiye can vermeyi başaracak olan küçük ve orta ölçekli esnaflar için kredi desteği ile ayakta kalması için çalışmalar yapıyor. Girişimci ve işletmeler için ekonomiden daha az etkilenecek biçimde desteklenmesi için farklı kredi desteklerini vermeye başladı. Girişimci yada işletmelerin KOSGEB’den destek alabilmesi için de bir başvuru süreci var. Bu yazımızda girişimci yada esnaflar için Kosgeb 2019 iş planı örnekleri ve dikkat etmeniz gereken noktaları bulacaksınız.

 

Yeni bir girişime hazırlanan , iş yeri açmanın hesaplarını yapan kişi yada işletmelere KOSGEB’den destek var ve buradan bir desteğe sahip olamak o kadar zor değil. Yapılması gereken şek iyi bir iş planı oluşturmak aslında bunun ilk adımıdır. Hata ve eksiklikler ile dolu olan bir iş planı KOSGEB’den de teşvik alamaz. Bu nedenle yapacağınız Kosgeb 2019 İş planı örneği büyük önem arz ediyor.

 

Kurulmuş olduğu 1990 yılında KOSGEB, sadece imalat sektörü için destek veriyordu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı‘na bağlı olarak kurulmuş olan kurum, 2009 yılı ile birlikte desteğini hizmet ve ticaret sektörünü kapsayacak biçimde genişletti. Yeni bir işletme yada girişim başlatırken KOSGEB’in girişimciler için sağladığı 50 bin liralık geri ödemesiz kredi büyük bir avantaj elde etmenizi de sağlayacaktır. Bunun için ilk yapılması gereken şey ise KOSGEB’in destek sağladığı alanlarda bir iş planı hazırlanma gerekliliğidir. Bu yazımızda başarılı bir iş planı hazırlayabilmeniz için dikkat etmeniz gereken noktaları vermeye çalışacağız.

 

KOSGEB Desteği Alınabilecek Programlar:

📌         KOBİ Proje Destek Programı

📌         Tematik Proje Destek Programı

📌         İşbirliği Güçbirliği Destek Programı

📌         AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı

📌         Genel Destek Programı

📌         Yurt İçi Fuar Desteği

📌         Yurt Dışı İş Gezisi Desteği

📌         Tanıtım Desteği

📌         Eşleştirme Desteği

📌        Bağımsız Denetim Desteği

📌         Nitelikli Eleman İstihdam Desteği

📌         Danışmanlık Desteği

📌         Eğitim Desteği

📌         Enerji Verimliliği Desteği

📌        Tasarım Desteği

📌         Sınai Mülkiyet Hakları Desteği

📌         Belgelendirme Desteği

📌         Test, Analiz ve Kalibrasyon Desteği

📌         Girişimcilik Destek Programı

📌         Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı

📌        Kredi Faiz Desteği

📌         Laboratuvar Hizmetleri

KOSGEB çok geniş bir yelpazede destek sağlıyor. Bu desteği elde edebilmek istiyorsanız kesinlikle başarılı bir iş planı hazırlanmasıdır.

KOSGEB Desteği Almadan Yapmanız Gereken Şeyler:

📌         Yapılacak işe karar verme

📌         İş için bölge seçme ve dükkan seçimi yapma

📌         Bölge için iyi bir Pazar araştrması

📌         İşin niteliğininaraştırılarak gelir araştırmasının yapılması

📌         Kriz şartları için hazırlık

📌         Aynı işi yapan firmaların ve rakiplerin durumunun araştırılması

📌         Farklılıkların ve çalışılacak personelin belirlenmesi

📌        Masraf ve giderlerin belirlenmesi

KOSGEB için hazırlayacağınız iş planında da aslında neredeyse bu soruların tamamına yanıt vereceksiniz. Bu işi uzmanına yani KOSGEB İş Planı Hazırlama konusunda profesyonel destek veren firmalara da bırakabilirsiniz. Aslında işlem basamaklarını irdeleyerek kendi başınıza da KOSGEB İş Planı Örnekleri aracılığıyla iş planı hazırlamanız faydalı olabilir. Benzer firmalar ve yapılan işleri araştırmanız ufkunuzu genişletecek ve belki de daha yeni fikirler size verecektir. Ancak Kosgeb için hazırlayacağınız iş iş planları üzerinde düzenleme yapmanız mutlaka gerekecek ve kurallara uygun biçimde hazırlamanız gerekecektir.

Destek için hazırlayacağınız Kosgeb 2019 İş Planı Örnekleri dosyalarına PDF veya DOC olarak ulaşabilirsiniz. Eğer profesyonel olarak iş planı hazırlayan ve bu iş için 1000 ₺ civarında ücret isteyen firmalara bağlı kalmak istemiyorsanız bu dosyalar size oldukça yardımcı olacaktır. 

Tekstil Firması

Tişört ve Giyim Elbise Üretim Firması

Kumaş ve triko Üretimi

Triko Elbise İş Proje Örneği

Waffle İş Planı

Yumurta Üretimi ve Ticareti

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. imran aydın dedi ki:

    hani nerede pdf veya doc.dosyalarınız?

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.