Konut Geliştirme Kredisi Veren Bankalar 2018

10.03.2018
533
Konut Geliştirme Kredisi Veren Bankalar 2018

Eski evlerini onarmak ve yeni bi görünüm kazandırmak isteyen kişiler için bankalar artık 2018 yılıyla birlikte konut geliştirme kredisi veriyor. Bankalarca hazırlanan kredi paketleri sayesinde, konut üzerinde yapacağınız dekorasyon ve bakım işlemleri için kredi alabilirsiniz. Mevcut kredi paketleri çatı onarım işleri, mantolama, izolasyon, mutfak ve banyo işleri, kapı ve pencere yenileme işlemleri gibi aklınıza gelebilecek birçok çeşitli ev bakımı için kredi almanız mümkün.

Yıllardır eviniz harap olmuş ve bakıma ihtiyaç duyuyor, fakat yeterince parasal kaynağım yok diyenler için bankalar bireylere ev tadilat kredisi veya ev tamirat kredisi diyebileceğimiz kredi imkanı sağlıyor. Gelişen konut sektörü artık modern evleri ortaya çıkarıyor. Eskimiş evleri, daha güçlü ve modern hale getirmek için sizde ev bakım kredisi alarak, evinizin bakımını baştan aşağı yapabilirsiniz. Şimdi gelelim konut geliştirme kredisi veren bankalar incelemesine.

 

Türkiye Finans Konut Geliştirme Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından hazırlanan tadilat kredisi adı altında kişilere 1.39 faiz oranından 20 bin TL‘ye kadar destek sağlanıyor. Ev parkesi, pence ve kapılar, mutfak dolapları ve tezgahı gibi çeşitli ev bakımına yönelik verilen kredi sayesinde, evinizi modern hale getirebilirsiniz. Katılım bankaları bilindiği üzere düşük faiz ile kişilere hizmet vermektedir. Bu sayede alacağınız kredinin ödemelerini daha kolay yapabilir ve cebinizden daha az para çıkabilir. Ev bakım kredisi için Türkiye Finans şubelerinden birine giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için yanınızda götürmeniz gereken belgeler ;

– Nüfus cüzdanı

– Gelir belgeniz, maaş bordrosu

– Ev için nelerin yapılacağını anlatan ihtiyaçların listesi

– Konutun size ait olduğunu gösteren tapu veya kat mülkiyet tapusu

Bu belgeler ile şubelere giderek 5 dakikada başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Ev Geliştirme Kredisi

Akbank ihtiyaç kredisi adı altında verilen ev geliştirme kredisinden evini tadilat ettirmek isteyenler yararlanabiliyor. Ev için bakım yaptıracak olan bireyler maddi destek için ve onarım maliyetlerini karşılamak adına Akbank’a başvuru yapabilirler. 1.30 faiz oranından 48 ay vadeli verilen kredi ile evinizi yenileyebilirsiniz.

Kredi Miktarı : 10 bin TL

Vade Süresi : 48 AY

Faiz Oranı : 1.30

Aylık Taksit Tutarı : 281,36 TL

Bu kredi ile ayrıca banka kişilerden dosya masrafı da almıyor. Kredi tahsis ücretininde ödenmediği ev geliştirme kredisi ile maksimum 10 bin TL para alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Geliştirme Kredisi

Ev tadilat kredisi için son olarak en uygun koşulları sağlayan banka, Ziraat Bankası olarak dikkat çekiyor. Uzun süreli vade imkanı ve ödeme kolaylığı ile yoğun ilgiye maruz kalan Ziraat Bankası, ev tadilat işlemleri için müşterilerine 75 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlıyor. Ayrıca bu kredi paketi ile yarım kalan konutunuz varsa, inşaatın bitirilmesinide sağlıyorsunuz. Ziraat Bankası kredi çeken müşterileri için ödeme uzunluğu 120 aya kadar yapabiliyor. Kredinizi almanız durumunda ilk yıl sadece faizi ödenecek kredinin bu sayede ödemesi de kolaylaşacak.

– Vade süresi maksimum 120 aydır.

– İnşaat tamamlama işlemleri için ekspertiz raporu dikkate alınacaktır.

– Eşya ve ev tadilatı için yapılacak başvurularda, mutlaka proforma faturası istenecek.

– İnşaatı tamamlanan konut, kredi borcu ödeninceye kadar banka tarafından ipotek altına alınacak.

– İnşaatı tamamlanan ev için deprem sigortası, kredi çeken kişi için ise hayat sigortası zorunlu kılınacak ve bu sigortalar banka tarafından bizzat yapılacak.

Farklı kullanım amacına göre yapacağınız başvurularda mutlaka nelerin yapılacağının listesini oluşturmanız gerekiyor. Bu sayede banka durumu daha anlaşılır kılarak size daha kolay yardımcı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hakan dedi ki:

    Teşekkürler. Güzel bir yazı hazırlamışsınız.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.