Komisyonla Kredi Çekmek Nedir?

15.05.2017
470
Komisyonla Kredi Çekmek Nedir?

Acil paraya ihtiyacı olan kişiler bankalara yapmış olduğu kredi başvurularına istinaden, bir ret durumunda acil para bulması gerektiği için alternatif yollara başvurmaktadır. Banka dışında kredi veren bazı firma veya bireysel kuruluşlar olsa da, bunun yerine aracı kuruluşlar ile beraber belli bir komisyon karşılığında banka kredilerine yönelmektedir. Peki, komisyonla kredi çekmek, gerçekten avantajlı bir iş midir?

Bankalar kredi notu düşük olan veya işi olmayan kişilere kredi veremediklerinden dolayı, bu durumda kişilerin çözüm elde etmesi adına komisyon karşılığında kredi veren şirketler ile anlaşmalar yapmaktadır. Belli bir oran üzerinden anlaşan finans şirketleri ile müşteriler, kredinin onaylanmasıyla beraber finans şirketlerine gerekli komisyonları ödemektedir. Bu anlaşma ile beraber kredi taksitlerini de ödemek zorunda kalan müşterilerin maliyet bakımından ciddi bir zarar elde ettiği bilinmektedir. Komisyonla kredi çekme işlemi tam olarak buna denmektedir.

 

 

Kredi dolandırıcılığına dikkat edin!

Bazı finans şirketleri, komisyonla kredi çekme hususunda kişilere yardımcı olacağını söyleyerek, bu noktada dolandırıcılık ihtimallerini kişinin üstüne yıkmaktadır. Acilen krediye ihtiyacı olan bir kişi, bu parayı bulabilmek adına her tür komisyon miktarına onay vermektedir. Bilinmedik bir aracı kuruluş ile anlaşma yapmamanız bu hususta çok önemlidir! Bu tür yerler genelde kişilerin tüm vekaletini üstüne almakta ve müşteri üzerinden kredi çekip, kişileri dolandırabilmektedir.

Bankaya yapmış olduğunuz kredi başvuruları reddedildiyse, bunun öncelikle olası sonuçlarını netleştirmelisiniz. Yani, banka sizlerin kredisine neden onay vermedi? Bu gibi sorulara cevap bulabilmek ve var olan sorunları düzeltip, tekrar kredi başvurusu yapmak hem komisyon tutarından, hem de dolandırılma ihtimalinden uzaklaşmanızı sağlar. Şimdi sizlere bankanın kredi onayı vermemesinin muhtemel sebeplerini açacağız;

  • Çekilmek istenen kredi tutarının gelire istinaden çok daha yüksek olması
  • Kredi puanı düşük olması
  • Sigortalı bir işe sahip olmamak
  • Gelir beyan edememek
  • Devlete veya herhangi bir yere olan borç yüzünden icra takibine takılmak

Sizlerin doğrudan mağdur olmanıza neden olabilmektedir. Komisyonla kredi çekme konularına yönelen bireyler ise, yaşayacakları mağduriyet riskini gözden kaçırmakta ve acil para lazım olmasından dolayı komisyonlu firmalara yönelmektedir. Tabii ki günümüzde her yıl yüz binlerce kişi bu tip kredi avantajlarından faydalanabiliyor. Zira bu konuda iyi araştırmalar yapmanızı ve doğru bir firma tercih etmenizi öneririz.

Komisyonla kredi kesin olarak çıkmaktadır!

Komisyon üzerinden kredi almak isteyen kişiler, bu noktada kendilerine bir ödenek çıkıp, çıkmayacağı konusunda tedirginlik yaşamaktadır. Fakat genel olarak finans şirketleri, kişilere kesin olarak komisyonla kredi çekme konusunda yardımcı olmaktadır. Uygun komisyonla kredi ve düşük komisyonla kredi seçenekleri düşünüyorsanız, garanti sunan bir finans şirketiyle çalışmanızı öneriyoruz. Bu tip olayların özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde yaşanması ile beraber hukuksal anlamda bazı süreçlerin başlatıldığı bilinmektedir.

Yine de fazlası ile dikkatli olmak ve bir firma seçimi yaparken internet yorumlarını okumak çok önemlidir. Bunun yanı sıra daha önce komisyonla kredi çekme konularına ilişkin çalışmalar yapan kitleler, konulara istinaden merak ettikleri tüm detayları da araştırmaktan geri kalmamaktadır. Siz de hemen bu noktada bir tercih belirlemek ve üstün hizmetlerin tamamından faydalanabilmek adına hemen firma araştırmaları yapabilirsiniz. Seçeceğiniz firmalar ile beraber kazançları direkt olarak öne çıkartmak ve aynı zamanda var olan hizmet avantajlarından %100 seviye de faydalanabilmek söz konusudur. Editörlerimiz, acilen kredi talebi olan kişileri bu hususta bilgilendiriyor ve güvenilir finans şirketleri üzerinden komisyonla kredi çekme konularının makul olduğunun altını çiziyor. Tabii ki var olan kredi tutarının ve komisyon miktarının da iyi belirlenmesi önemlidir!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.