Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

02.05.2017
234
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Türkiye’de konut satın almak, taşıt kredisi almak veya ihtiyaç kredisine yönelik bazı taleplerde bulunmak adına kefilsiz kredi veren banka araştırması sürmektedir. Bu noktada ise kredi başvurularında, kişinin gelir durumları esas alınmaktadır. Peki, kefil bulma konusunda sorun yaşayan kişiler ne yapmalı? Banka kredisi kullanılmak istenildiğinde, genelde kefil istemeyen bankalar daha sık tercih edilmektedir.

Kredi süreci boyunca pek çok banka kefil istediği gibi, müşterinin gelir veya kredi notuna istinaden kefil istenmemesi durumları da söz konusu olabilmektedir. Kefil istemeyen bankalar ve istemeyen bankalar diye ayrım yapmak doğru değildir. Çünkü tüm bankalar, hemen hemen aynı prensiple çalışmakta ve kişilerin kredi alımlarında kefil talebinde bulunabilmektedir. Yabancı sermayeli özel bankalar, kredi verme süreçlerinde kefil şartlarını biraz daha esnek tutmasından dolayı, öncelikli tercih olarak bu hususa dikkat etmelisiniz. Öncelik olarak, kefilsiz kredi veren bankalar araştırması yaparken, sizlere kredi olanakları sunacak olan bankaları sırasıyla gezmenizi öneriyoruz. En çok kefilsiz kredi işlemini sunan bankalar ise;

  • QNB Finansbank
  • Deniz Bank
  • ING Bank

 

Kefilsiz ihtiyaç kredisi nasıl alabilirim?

Ülkemizde en sık tercih edilen kredi türü ihtiyaç kredisidir. Kefil talebi bu tip kredilerde daha az öne çıkar. İhtiyaç kredilerinde banka teminat olarak herhangi bir ipotek isteyemeyeceğinden dolayı, genelde kişiler kefil bulmadan bu tip kredileri bankalardan talep edebilmektedir. Ek olarak bankanın maaş müşterisi konumunda yer alıyorsanız, banka sizlerden ipotek veya kefil istemeden kredi başvurularınıza anında onay vermektedir.

Bankalar maaş müşterilerine kefilsiz kredi onayı verme konusunda gayet mantıklı hareket etmektedir. Aynı zamanda gelir durumu iyi olan ve kredi notu yüksek olan kişilerden de herhangi bir kefil şartı istenmediği gibi, geliri ve kredi notu daha düşük olan kişilerden de bazı sebeplere istinaden kefil istenebilmektedir.

Kredi notu yüksek olanlar faizsiz kredi alabilir!

Kefilsiz kredi almanın en kolay yöntemlerinden bir tanesi de kredi notunu olabildiğince yüksek tutmalıdır. Kredi notu 1500’ün üzerinde olan kişiler, “en güvenilir müşteri” sınıfında yer alır ve bankalardan sadece gelir belgeleri ile yüksek oranda kredi talebinde bulunabilirler.

Kefilsiz konut kredisi almak isteyenler bu noktada daha fazla hassasiyet göstermelidir. Çünkü kredisine onay çıkan kişiler, bankaların kefil şartlarına takılmalarından dolayı kredilerini alamamaktadır. Bu tip yüksek miktarda ki krediler için bankalar sizlerden bazı taleplerde bulunabilir. Ev ipoteği şartı ile bankanın verildiği krediler için herhangi bir kefil istenmemektedir. Geliri düşük ve kredi sicil durumları negatif olan kişiler için ipotek dışında bir kefil daha istenebilmektedir.

Kefilsiz Kredi

Kefil şartsız konut kredisi alabilmek için bütçelere göre bir ev seçmeniz önemlidir. Bu sayede çekilecek kredi tutarlarına göre gelir düşük kalsa da, kefil şartı istendiği için krediler konut kredisini alamamaktadır. Bunun kesin olarak çözümü ya gelirinizi yükseltmek ya da satın alınacak konutun gelire oranla daha düşük fiyatlardan olmasını sağlamaktır. Bu sebeple uygun fiyatlı bir konuta yönelip, sorunsuzca kredi taleplerinde bulunmanızı öneriyoruz. Bu yöntemle beraber kefilsiz evraksız kredi sahibi olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.