Katılım Bankalarında Taşıt Kredisi Kampanyası

11.11.2019
288
Katılım Bankalarında Taşıt Kredisi Kampanyası

Taşıt kredisi karar verenlerin imdadına koşan yardımcı bir kredi türüdür. Taşıt kredisi almak için aldığınızı aracın sıfır kilometre olmasına özellikle gerek yoktur. Taşıt kredisi, ikinci el araçlar ve sıfır kilometre araçlar için kullanılabilen alım kolaylığı ve sağlamak için kullanılan bir kredi türüdür. İkinci el araçlar içinde taşıt kredisi alınabilirken ikinci el araçlar ve sıfır kilometre araçlar için çıkan taşıt kredisi verilen taşıt kredisi arasında bazı farklılıklar vardır. İkinci el taşıt kredisi alırken aracın kasko bedeli değerine göre kredi tutarı belirlenir ve kredilendirme işlemi aracın kasko değeri üzerinden yapılır.

 

  • İkinci el taşıt kredisinde yaş sınırı var mıdır?

Bankalar 2. El taşıt kredisi kullandırırken tam olarak bir yaş sınırlamasından bahsetmeseler de belli bir yaşa kadar olan araçlarda taşıt kredisi hakkını sunmaktadırlar. Genel olarak bu yaş sınırı 8 yaştır. Elbette yaş sınırlaması bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir genel olarak 8 yaş sınırı olduğu için burada genel bir rakam olarak 8 yaşı gösterilebilmektedir.

 

 

  • İkinci el taşıt kredisinde kullandırım oranı nasıldır?

İkinci el taşıt kredisi kullanırken bankaların kullandırdıkları oran yüzde yetmiş civarında seyretmektedir. 100 bin liranın üzerinde olan araçlar için yüzde yetmiş civarında kullandırılan bu oran 100 bin liranın altındaki araçlar için ise %50 oranına düşmektedir.

 

  • Taşıt kredisi kullanmak için şartlar var mıdır?

Taşıt kredisi alabilmek için ödeme durumunuz kontrol edilerek kredi çıkartılmaktadır. Burada etkili olan unsurlar almak istediğiniz araba kredi skorunuz ve bankalarla yapmış olduğunuz geçmiş işlemlerdir. Kullanabileceğiniz kredi miktarı gelirinize göre de değişecektir.

Taşıt kredisi almadan önce her bankanın farklı bir politikası olduğunu bilerek bankalar arası fiyat karşılaştırması yapmakta fayda vardır. Kredi çekmeye karar verdiğinizde kredisi skorunuzu öğrenerek hangi bankadan bu oranda yararlanabileceğiniz öğrenebilirsiniz. Taşıt kredileri verilirken vade uygulaması da yapılmaktadır. Ödeme planında 60 aya kadar vade yapabilme hakkına sahip olursunuz.

Özellikle para biriktirmekte zorluk yaşayanların yardımına koşan taşıt kredisi faiz ve masraf oranları iyi değerlendirildiğinde kullanım da kişiler için bir avantajdır.

 

 

  • Katılım bankalarında taşıt kredisi kampanyası nedir?

Kamu bankalarının arkasından kamu katılım bankaları da taşıt kredisi kampanyası başlatmış bulunmaktadır.

Vakıf katılım ve Emlak katılım, Ziraat katılım bankaları otomotiv markaları ile yaptıkları anlaşma ve işbirliği gereğince 2019 yılı sonuna kadar taşıt kredisi almak isteyenlere uygun oranlarda kredi imkânı sunacaktır.

 

  • Katılım bankalarının kampanya tutarları ne kadar?

Ziraat katılım, Vakıf katılım ve emlak katılım bankalarının yaptıkları anlaşma gereğince belirledikleri faiz oranları şu şekildedir:

50.000 TL ile 120.000 TL arasında kredi kullanacaklar için 12 ile 60 ay arasında uygulanabilir vadelerle yüzde 0. 49 oranda faiz indirimi ve aynı şartlarda 0. 69 oranında faiz indirimi uygulanacaktır.

Ticari araçlarda uygulanacak faiz indirimi oranları ise şu şekildedir:

72.000 ile 500.000 lira arasındaki araçlara 12 ile 60 ay vade imkânına dayalı olarak yüzde 0. 49 ile aynı şartlarda yüzde 0. 69 arasında aylık faiz imkânı sunulacaktır.

 

  • Katılım bankalarının anlaşmalı olduğu firmalar hangileridir?

Katılım bankaları Gaz grup, Ford Otosan, Hyundai, Honda, Ford, Fiat, Karsan, Mercedes, Temsa, Otokar ve Isuzu markalarıyla anlaşma yapmıştır.

Anlaşmalı otomotiv firmaları minik araçlar ve ticari araçlar olarak ayrılmaktadır.

Binek araçlarda;

Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Renault Mais ve Toyota bulunurken ticari araçlarda;

BMC, Ford Otosan, Gaz grup, Karsan, Mercedes, Temsa, Otokar ve Isuzu bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.