Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

26.03.2019
218
Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Modern çağdaki ekonomik şartlar, kredi kullanımını adeta zorunlu hale getirmiştir. Ancak kredi almak isteyenlerin yapacakları başvurular da pek çok zaman reddedilir ya da kredi kullanımını anlamsız kılacak kadar uzun bir sürenin sonunda kabul edilir. İşte bu gibi hallerin asıl sebeplerinden bir tanesi, kredi notunun düşük ya da başka bir deyişle borçlunun kredi sicilinin bozuk olmasıdır. Bu durum halk arasında kara liste olarak da ifade edilmektedir. Yani bankaların kara listesinde yer alan kimselerin kredi kullanması hayli zorlayıcı bir durum olduğundan dolayı ya alternatif birtakım yöntemler aramaları ya da kara listede olanlara kredi veren bankalar ya da bu konuda kolaylık sağlayan kurumlara başvurmaları gerekmektedir.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notunun Amacı Nedir ve Neden Düşer?

Kredi alındıktan sonra bu borcun ya da kredi kartlarının borçlarının ödenmemesi ya da zamanından çok geç ödenmesi durumunda kişilerin kredi notları da düşecektir. Hal böyle olunca da kredi almak zorlaşacak, öyle ki kredi kartı talepleri bile pek çok zaman reddedilecektir. Esasında kredi notuyla amaçlanan, bankaların kredi kullanan kimselerin borçlarına ne oranda sadık olduklarını denetlemesidir.

Kredi Notunun Düşmesi Çok Kolay mıdır?

Elbette zaman zaman ekonomik zorluklar borçların günü gününe ödenememesini beraberinde getirebilir. Ancak birkaç günlük gecikmeler kredi notunu önemli oranda düşürmeyecek, bankaların halk arasında kara listeleri olarak adlandırılan listede bu borçluların yer almasına neden olmayacak, borçlu da muhakkak kara listede olanlara kredi veren bankalar aramak durumunda kalmayacaktır. Aynı zamanda her ne kadar kara listede olanlara kredi veren bankalar bulunsa dahi kredi notunu yukarı çekmek adına borçları tek kredide birleştirmek ve çok düşük limitli bir kredi kartı edinerek bunun borçlarını düzenli bir şekilde ödemek yararlı olacaktır.

Bu Konuda Alternatif Bir Yöntem Var mıdır?

Elbette kara listede olanlara kredi veren bankalar haricinde de kredi notu düşük olanların kredi alabilmesini kolaylaştırılabilir. Bunun için ipotek gösterilmesi gerekmektedir. Herhangi bir taşınmazı talep edeceği krediye teminat olarak gösteren borçlunun, kara listede olanlara kredi veren bankalar ile çalışmasa dahi çok daha kolay bir şekilde kredi başvurusu kabul edilecektir. Üstelik kara listede olanlara kredi veren bankalar ile çalışılması durumunda kredi başvurusunun kabul edilmesi daha da kolay olacaktır.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Hangi Bankalar Kara Listede Olanlara Kredi Verir?

Her ne kadar kara listede olanlara kredi veren bankalar adında özel bir liste bulunmasa dahi bazı bankalar bu konuda kolaylık sağlar. Kara listede olanlara kredi veren bankalar arasında ilk olarak Aktifbank gelir. Aktifbank, müşterilerine en kolay kredi imkanı sağlayan banka olmasının yanı sıra zaman zaman kara listede olanlara özel kampanyalar düzenlemektedir. Ancak bu kampanyalar elbette yılın her zamanı olmaz. Son olarak ifade edilmesi gerekir ki, kampanya düzenleyerek kara listede olanlara kredi veren bankalar arasında yer alan tek banka Aktifbank değildir.

Bunun Haricinde Hangi Bankalara Göz Atılabilir?

Her ne kadar Aktifbank kadar olmasa dahi kara listede olanlara kredi veren bankalar arasında gösterilmesi mümkün olan diğer iki banka Finansbank ve Fibabank’tır. Bu iki banka da zaman zaman kampanyalar düzenleyerek kara listede olanlara destek olabilmekte ve kredi almalarını sağlayabilmektedir. Ancak bu iki bankanın kara listede olanlara yönelik kampanyaları çok kısa sürebilmektedir. Bu nedenle de düzenli olarak kampanyaların takip edilmesi gerekecektir. Nihayetinde bu iki bankadan genelde kefil ve ipotek göstererek kredi alınması icap edecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.