Kanser Sigortası Nedir?

03.05.2017
277
Kanser Sigortası Nedir?

Son dönemlerde pek çok kişi sağlığına ilişkin sigortalar yaptırmayı mantıklı bulmaktadır. Bu sebeple “her şeyin başı sağlık” demek doğru olacaktır. Ülkemizde hayat sigortası olmak üzere diğer pek çok ölümcül hastalıklara karşı tedbirlerin alınma durumu kısıtlıdır. Sigorta şirketleri, ülkemiz vatandaşlarına kanser sigortası yaptırma hususunda bazı imkanlar sunabiliyor. Kanser hastalığı, ölümcül bir hastalık olmasından dolayı tedavi sürecinde de kişilerin ciddi maddi yatırımlar yapmasına neden olmaktadır.

Kansere yakalandıktan sonra alınacak sağlık hizmetlerinin tüm maliyeti yine sigorta tarafından karşılanacak. Hastanın ölümü söz konusu olduğu zaman ise sigorta kapsamında yer almasından dolayı ailesine büyük miktarda ödemeler yapılabilmektedir. Bu durumda ailenizin daha kolay bir yaşam sürmesi durumu öne çıkabilmektedir. Kanser sigortası konusunda pek çok kişi bilgi sahibi olmadığından dolayı, bu durumu derinlemesine ele alacak ve sizleri bilgilendirmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Birçok kişi sağlığını kaybettikten sonra sigorta yatırma arayışlarına girse de, sigorta şirketleri hastalığa yakalanmış kişilere sağlık veya hayat sigortası yapmamaktadır. Bu nedenle vatandaşların herhangi bir rahatsızlığa yakalanmadan evvel bu tip sigorta süreçlerini başlatmasını önermekteyiz.

 

Kanser sigortasının faydaları nelerdir?

Kanser sigortası, pek çok faydası ile öne çıkan bir sigorta türüdür. Öncelikle bu tip tedavi süreçleri ciddi masraflar istediğinden dolayı, çoğu zaman devlet hastaneleri bu tip imkanları karşılayamaz ve kişiler yaşamına veda ederler. Özel hastaneler ise herhangi bir tedavi sürecinde karşı taraftan ciddi paralar talep etmektedir. Bu hastalığa yakalanmış kişiler, sigorta kapsamı olduğunda ise direkt olarak sigortalılık imkanlarından faydalanabilir ve tüm hastane / ilaç paraları yine sigorta firması tarafından ödenir.

Kanser ilaçlarının çok pahalı olmasından dolayı ve dolar kuru ile yurtdışından temin edilmesi, yüksek oranda kanser olan kişilerin bu tip faaliyetlerden faydalanmasına engel olabilmektedir. Bu gibi pahalı giderlerden kurtulabilmek için en etkili çözüme kanser sigortasıdır. Aynı zamanda tedavi süreci ile beraber somut bir desteğin yanında, psikolojik anlamda da sizlere destekler sunulabilir.

Kanser hastalığına yakalandıysanız, tedaviye rağmen ölme durumlarında ise aileye yüklü miktarlarda tazminat ödemeleri yapılır. Bu da sizlerin eşinizin veya çocuklarınızın daha rahat bir yaşam sürmesine neden olmaktadır.

Kanser sigortasının şartları nelerdir?

Kanser sigortası yaptırmak isteyen kişinin kanser sonrasında hem tedavi masrafları, hem de sigorta firmasından maddi yardım alabilmesi durumunda bazı şartları tamamlaması şart olarak görülmektedir. Bu şartlara sahip olmayan kişiler, herhangi bir devlet veya özel kuruluştan sigorta yapamamaktadır.

Bu şartlardan faydalanabilmek adına (sigorta firmasından tazminat alabilme) hastanın kanser sebebiyle ölmüş olması gerekmektedir. Kişi intihar ederse bu ödemeler yapılmaz. Çoğu kanser hastasının bu dönemlerde intihara meyil ettiği bilinmektedir. Kişi hava yolu ile bir kaza geçirirse yine bu ödemeler yapılmamaktadır. Kişinin ölmesi ile menfaat elde edecek birinin herhangi bir şekilde hastayı öldürmesi durumunda da bu ödenekler verilmemektedir. Zira bu ödemelerin yapılması noktasında sigorta firması, otopsi raporunu bekler ve burada sunulan sonuçlara göre hareket eder. Bazı varisler, yüksek miktarda ki sigorta primini elde etmek adına hastaların ölmesini isterler. Bu da ahlaki ve kanunu bir değer taşımamaktadır!

Bu şartlar altında kansere yakalanan veya kanser nedeniyle ölen kişilere belli tutarda yardımlar yapılmaktadır. Kanser sigortası, son dönemlerde çok sık araştırılan ve aynı zamanda kişilerin rağbet gösterdiği bir sigortalılık sürecini de kendi çatısı altında tutmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.