İşyeri Açma Hibe Kredisi

14.06.2017
213
İşyeri Açma Hibe Kredisi

İş yeri açmak hemen hemen herkesin aklın da olan bir fikir olup, faaliyete geçirmek için işin tarzına göre sermayenin olması gerekmektedir. Bu sermayeyi yaratmak sizler için zor ise yapmanız gereken devlet destekli kredi imkânından yararlanmak olacaktır. Devlet sizlerin geliştirdiği projeleri desteklemekte olup, bunun için sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır. Birçok kişi geliştirdiği projeleri faaliyete geçirmek için devletten destek almak istemektedir. Fakat bunu nasıl yapacaklarını bilmiyor ve bunun hakkında çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar. Herkesin aklında oluşan devlet destekli kredi nedir? Nasıl alınır gibi soruları sizler için araştırdık ve yazımızın devamın da bunun hakkın da bilgileri sizlere sunduk. İşyeri açma hibe kredisi hakkında bilmedikleriniz ve öğrenmek istedikleriniz için doğru adrestesiniz.

Hibe ve Kredi Nedir?

Hibe devletin ülkesini kalkınma ve istihdam gibi değerleri göz önünde bulundurarak kendisine ait bir iş yeri kurmak isteyen kişilere ya da var olan bir iş yerini büyültmek isteyen kişilere sunulan imkândır. Bu imkândan yararlanan kişiler hiçbir şekil de devletten aldığı parayı geri ödemez.

Kredi ise yine devlet destekli alınan ve sıfır faiz ile sadece alınan parayı geri ödeyen bir sistem olup, aldığınız parayı 5 yıl sonra ödemeye başlarsınız.

Hibe Kredisini Kimler Kullanabilir?

Hibe kredisinden yararlanmak için gerekli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar ise;

 • Henüz bir işletmeye sahip olmayan girişimciler
 • 250 kişiden oluşan çalışanı bulunan kişiler
 • Sivil Toplum Kuruluşları
 • Belediyeler
 • Çiftçiler
 • Üreticiler
 • Sanayiciler
 • Belediyeler gibi birçok kişi bu avantajdan yararlanabilir.

Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Birçok kişi iş kurmak için heveslenmektedir. Fakat yeterli sermayeyi temin edemediği için iş kurma hayalleri yerle bir olmaktadır. Güvendiğiniz bir projeniz var ve sadece tek eksiğiniz sermaye ise artık buna bir çare olarak hibe kredisi gündeme gelmektedir. Hibe kredisi kullanarak, belki çok paralar kazanacağınız işinizi ertelemeyeceksiniz.

Ülkemizde yeni gündeme gelen ve yine yeni kullanılmaya başlanan hibe kredisi siteminden özellikle genç girişimci olan kişiler ve ev hanımlarının kullanılması desteklenmektedir. Bu kredi kapsamın da ise projeniz 10.000 TL den başlayarak 70.000 TL ye kadar geri ödemesiz olurken 70.000 TL olanlar ise geri ödemeli fakat 0 faizle ve 5 yıl sonra geri ödemeli olarak sizlere sunulmaktadır. Bu olanaklardan yararlanmak için bulunduğunuz ilde KOSGEB ziyaret etmeli ve detaylı bilgileri almalısınız.

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

 • Garanti Bankası: İş kurmak isteyen kişileri destekleyen bankalardan birisi olan Garanti Bankası sizlere hibe kredisi imkânı sunmaktadır. Oldukça avantajlı şartları ile Garanti Bankasını değerlendirmeye alabilirsiniz.
 • TEB Bankası: Girişimcilik alanında destek veren bir diğer bankada TEB Bankası olup, sizlere 75.000 TL ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. Bu krediyi 36 aya varan vade seçenekleri ile ödeme imkânını sağlamaktadır.
 • İş Bankası: İş bankası da iş yeri açmanızı destekleyen bankalar arasında yerini almakta olup, sizlere bu konuda oldukça avantajlı sistemler sunmaktadır. Bunun için şubeleri ziyarete giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Finans Bankası: Finans bankası sizlere 3 ay ertelemeli ve 48 aya varan vade imkânı ile iş yeri açma kredisi sunmaktadır. Şubeleri ziyaret ederek veya cep bank kullanarak krediyi değerlendirebilirsiniz.
 • Yapı Kredi Bankası: Yapı kredi oldukça avantajlı bir şekil de iş yeri açanları desteklemekte olup, 6 aya kadar geri ödemesiz verdiği krediden 36 ay vade imkânı ile yararlanmanız mümkündür.

Birçok banka sizlere işyeri açma kredisi olanağı sunmaktadır. Bunlardan yararlanmak için düşük faiz oranlı ve size uygun maliyeti verecek olan bankaları tercih etmelisiniz. Bankaların sunduğu kampanyaları da araştırmanızı da önermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.