İpotek İle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

02.10.2017
202
İpotek İle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredi taleplerini karşılamak amacıyla belli bir miktardan sonra bankalar ek teminat talebinde bulunuyorlar. Bu durumda kefalet teminatı ile durumu karşılayabilirsiniz. Fakat geliri düşük olan ya da belgelenmeyen geliri bulunan kişiler kredi talebinde bulunduklarında ipotek teminatı vermektedirler. Tüketicilerin genel olarak tercih ettikleri bir teminat türüdür. Birde ipotekli ihtiyaç kredisi talep ettiğinizde vade seçenekleri de uzamaktadır. İpoteğe konu olan gayrimenkulün tamamına kadar kredi verilebilmektedir. İpotek ile ihtiyaç kredisi veren bankalara bir bakalım.

TC Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotek teminatı alınırken genelde yüksek miktarda kredi talebinde bulunan kişileri göz önüne almaktadır. TC Ziraat Bankasından kullanabileceğiniz azami kredi limiti, konut ve işyeri ekspertiz değerinin %75’ine, imarlı arsa için %50 sine kadar kullandırılmaktadır. Vade 36 ay olarak belirlenmiştir. Kredi konu olacak olan gayrimenkulün üzerinde ipotek yapılmaktadır. Kredi kullandırımı yapıldığı sürece hayat, konut ve zorunlu depren sigortaları yaptırılmaktadır.

Garantili İpotekli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası da ipotekli ihtiyaç kredisinde 36 aya kadar vade vermektedir. Garanti Bankasına teminat olarak ipotek verdiğinizde bu verilen ipoteği diğer kredilerinizde de kullanabilmektedir. Bankaya verilecek olan ipoteğe ait taşınmazın değerinin %50’sine kadar kredi kullandırımı yapmaktadır. Garanti Bankası İpotekli ihtiyaç kredisi için şuanda faiz oranını %1,34 olarak belirlemiştir.

T. İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Uzun vadeli kredi kullanımı sağlayan bankalar arasında yer alan T. İş Bankası 60 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kredi için belirlenen faiz oranı da %1,40 şeklindedir. İpotek olarak verecek olduğunuz taşımaz ekspertiz tarafından kontrol edilmektedir. İpoteğin değeri belirlendikten sonra çok yüksek limitler olmadıktan sonra krediyi çekebilirsiniz.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi kullandırmadan önce gelir belgeleme zorunluluğunu şart koşmaktadır. Teminat olarak vereceğiniz gayrimenkulün konut veya işyeri olarak tercih etmektedir. İpotek teminatı verseniz de alacak olduğunuz kredi tutarının aylık ödemeleri hanede bulunan kişilerin ortalama gelirinin %50 sini geçememe şartı koymaktadır.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank İpotekli ihtiyaç kredilerinde ödeme dönemi olarak aylık ve 3 aylık seçenekler sunmaktadır. İpotekli ihtiyaç kredisinin vadesi olarak 36 ay belirlenmiştir. Bankanın ticari nitelikli bir müşterisi değilseniz eğer belgelenebilir bir gelirinizin olması şartı bırakmaktadır.

Vakıfbank’ tan ipotekli ihtiyaç kredisi talep ettiğinizde ipotek olarak verdiğinizin taşınmazın %75’ine kadar kredi kullanabilmektesiniz.

ING İpotekli İhtiyaç Kredisi

ING Bank ipotekli ihtiyaç kredisi ile yüksek tutarlı olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışmaktadır. Vade olarak 36 aya kadar kullandırım yapabilirsiniz.  Kredi miktarı olarak 100.000.-TL üst limit belirlemiştir. Faiz oranı olarak da %1.39 ‘dur.

Yapı Kredi Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak, eğitim, düğün ve ev yenileme gibi ihtiyaçlarınız için kullandırım yapılan bir kredidir. Vade olarak 36 aya kadar bir imkan sunmaktadır. İpotek olarak alınacak olan gayrimenkulün %50’sine kadar kredi vermektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.