İnternetten Nasıl Para Kazanılır

09.09.2018
294
İnternetten Nasıl Para Kazanılır

Son yıllarda hızlı bir gelişme gösteren teknoloji artık hayatımızın her yerine girmiş bulunmaktadır. Kurumsal ya da bireysel birçok işimizi teknoloji sayesinde dakikalar içinde halletmeye başladık. Böylece zamandan tasarruf sağlamamız yanında birçok faydayı da beraberinde kazanmış olduk. İletişim teknolojilerinin ilerlemesi en çok da bireysel internet kullananların işine yaramıştır. Çünkü yanında akıllı cihazı olan herkes potansiyel müşteri konumundadır. Bu durumu avantaja çevirenler oldukça fazladır. Bu bağlamda İnternetten Nasıl Para Kazanılır konusunu ele alacağız. İnternetten para kazanmanın yollarından birkaçı şöyledir;

 • Anket Doldurmak
 • Youtube, Facebook, İnstagram üzerinden para kazanmak
 • Podcast Blog Açmak
 • Viop’ta İşlem Yapmak
 • Stok Fotoğrafçılık Yapmak
 • Makale Yazmak
 • Web Tasarım ve Yazılım Üzerine Çalışmak
 • E-Ticaret Yapmak

Bloggerlık Yapmak

Bloggerlık internetten eski bir  para kazanma yöntemi olsa da popülerliğini hala devam ettirmektedir. Bloggerlığı internet günlüğü olarak da adlandırabiliriz. Bu yolla para kazanmak kalemine ve bilgisine güvenenlerin işidir. Çünkü oluşturduğunuz kişisel blog sayfanızda insanlar ile özgün fikirlerinizi paylaşarak iletişim ve etkileşime geçiyorsunuz. Sizler bu seviyeye geldiğinizde para kazanmaya başlayacaksınız.Fikri, bilgi birikimi ve düşüncesi bol olan bir insan mısınız? O halde ne duruyorsunuz! Bunu hem insanlarla paylaşın hem de para kazanın.

E-Ticaret Yapın

Son yılların en çok gelişen iş sektörlerinden biriside e-ticarettir. Tamamen internet ile alakalı olan bu sistem yeni nesil iş imkânıdır. Kurumsal ya da bireysel birçok kişi artık bu yol ile para kazanmaya başlamıştır. E-ticaret kendi içerisinde kocaman bir dünya olduğu için biz bireysel bazda yapılabilecek olan kısmı ele alalım. Artık  ev, araba, eşya, elbise gibi ihtiyaçlarımızı karşılarken öncelikle bunları bize ulaştıran online siteler üzerinden fikir edinmekteyiz. Sadece fikir edinmekle kalmayıp buraların sunduğu cazip fiyatlardan dolayı da alışveriş yapmaktayız. Söz konusu durum böyle olunca yediden yetmişe herkes bu durumu kendi lehinde fırsata çevirmek için e-ticaret sitelerine yönelmiştir. Örneğin siz bir esnaf, memur, işçi ya da farklı bir statüden olabilirsiniz. Asıl işiniz ve mesleğinizi yaparken diğer yandan e-ticaret işine girerek internetten para kazanabilirsiniz. Buralardan ev, araba gibi kıymetli eşyalarınız yanında ayakkabı, çanta tarzında kişisel eşyalarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

 

İnternet’ten İkinci El Ürün Satmak

Günümüzde spotçu olarak bildiğimiz ikinci el ürünler satan yerler vardır. Ekonomik olarak dar gelirli insanlar böyle yerleri tercih etmek durumunda kalırlar. Ve yine buna benzer belli başlı bazı semt ve bölgelerde sosyete pazarı adında ikinci el elbise tarzı ürünler satan kişiler bulunmaktadır. Görüldüğü gibi para kazanmak için sıfırdan bir iş yapmak şart değil. Daha önce kullanılmış ürünleri de bunları tekrar alabilecek insanlara pazarlamak sermayesiz iş fikirlerinden birisi. Tabi burada anlattığımız örnekler bizzat kişilerle somut iletişime geçip para kazananlar. Şayet siz bu da benim için uygun değil derseniz kolayı var. Gerek kendi kullanmadığınız gerekse farklı yollardan elde ettiğiniz ürünleri internet üzerinden pazarlayarak satabilmeniz İnternetten sermayesiz iş fikirlerinin kralı diyebiliriz. Bu işle alakalı onlarca site ve uygulama mevcut. Size düşen bunların düzgün ve güzel açılardan fotoğraflarını çekip satışa sunmanız.

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak

İlk olarak sosyal medyadan başlamamızın sebebi oldukça fazla kullanılan mecra olduğu içindir. Peki, sosyal medya üzerinden nasıl para kazanacaksınız. Aslında bu konu hakkında mutlaka fikriniz vardır. Ya da bir yerlerden duymuş olabilirsiniz. Şimdi detaylı şekilde anlatalım.

Öncelikle açtığınız sosyal medya hesaplarına güzel bir kurgu ile takipçi toplamanız lazım. Yani yaptığınız şeyin insanlar tarafından beğenilip paylaşılması lazım. Buda otomatik olarak açtığınız hesabın popüler olmasını sağlar. Belli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra sayfalarınızda ya da hesaplarınızda reklam alımı yaptığınızı duyurduğunuz zaman reklam verenler size ulaşacaktır. Ayrıca sizin de reklam veren firmalara mesaj atmanız ve reklam alacağınız platformlara kayıt olmanız gerekmektedir. Bu şekilde para akışını sağlayabilirsiniz.

YouTube Üzerinden Para Kazanmak

İnternet ortamın video dünyası olarak bilinen YouTube’dan para kazanma tam bir kazanç kapısı. Peki YouTube üzerinden nasıl kazanacaksınız yani ne yapmanız gerekiyor. Yapmanız gereken temel de aynı mantık. Takipçi toplamak…

YouTube’dan açacağınız bir kanala abone yapmanız gerekmektedir. İşiniz video çekip birleştirmek ve her zaman olmayan bir fikir bulup bunun üzerinden ilerlemek. YouTube üzerinden para akışı için kullanmanız gereken ilk yol Adsens. Kanal açtığınız zaman detaylı bir şekilde nasıl başvuru yapacağınız yazmaktadır.

İnstagram’dan Para Kazanmak

Son yıllarda teknoloji hiç olmadığı kadar hayatımızın içinde. Teknolojinin hayatımızın içerisine girmesi hatta bir parçası olması beraberinde sosyal medya hastalığı diye bir kavramı da beraberinde doğurdu. Artık büyük küçük herkesin bir sosyal medya hesabı var. İnsanlar bu hesaplar vasıtası ile yurt içi – yurt dışı bir çok görsel ve haberi takip etme olanağına sahip oluyorlar.

Sosyal medya hastalığı bizde öylesine bir anlayış ve insan prototipi meydana getirdi ki kelimeler kifayetsiz kalıyor. Bir çok insan sosyal medya hesabında aslında  kendisi olmayan bir profil oluşturarak insanlarla sosyalleşmeye çalışıyor. Dahası bu dünya üzerinden etkilenerek hayatına dair önemli kararlar bile alabiliyor.

Her sabah yataktan uyandığımızda cep telefonlarımıza gelen bildirim ve diğer uygulama ve haberlere bakmak aslında tüm olayı çok güzel özetliyor. Dünya sosyal medya ve iletişim ağları üzerinden yönetiliyor ve yönlendiriliyor desek abartmış olmayız. Yer kürenin neresinde olursa olsun anlık gelişmelere ve olaylara burası vasıtasıyla ulaşıp bilgi sahibi olabiliyoruz. Sınırları ve mahremiyeti ortadan kaldıran sosyal medyalar önü alınamaz bir biçimde yol almaya devam ediyor. Bu gidişatın nereye varacağını kestirmek pek kolay değil. Zira dünya küçük bir köy haline geldi.

Hali hazırda sırasıyla en çok kullanılan sosyal medyalar; Facebook, İnstagram, Twitter olarak gözüküyor. Bu hesapların el ve ayaklarımız gibi vücudumuzun birer parçası olması yeni bir endüstrinin doğmasına sebebiyet verdi. Kişiler ve firmalar her türlü reklamlarını ve tanıtımlarını burası vasıtasıyla yapmaya başladılar. İnstagram’dan Para Kazanmak bu endüstrinin parçalarından birisi.

Bu yol ile para kazanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken ilgi ve dikkat çekici bir işletme instagram hesabı açarak takipçilerinizi arttırmak. Dediğimiz gibi bunun yolu da organik size ait içeriklerin servis edilmesi ile mümkündür. Bu mecrada kopyala – yapıştır mantığı ile sadece belirli bir yere kadar gelebilirsiniz. Bu da size para kazandırmaktan ziyade zaman kaybettirir. İnstagram hesabınızı hatırı sayılır bir seviyeye getirdiğiniz vakit İnstagram’dan Para Kazanmak seviyesine ulaştınız demektir.

Sizin sosyal medya hesabınızdaki etkileşim ve erişimi gören birçok firma ve kuruluş sizin hesabınızda kendilerine ait şeylerin tanıtım ve reklamını yapmak istediklerini söyleyeceklerdir. Bunlar içerisinde moda, giyimden tutunda yemek, tatil gibi bir çok kişiyle iletişime geçerek para kazanmaya başlayacaksınız. Şuan bu iş üzerinde ciddi paralar kazanan kişileri hepiniz duymuşsunuzdur. Kısacası sizin için İnstagram’dan Para Kazanmak reklam yoluyla olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. isinburada dedi ki:

  Bana göre en iyisi satış ortaklık sistemleri… Yazı için teşekkürler…

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.