İnternet Bankacılığı Nedir Nasıl Açılır?

01.07.2017
302
İnternet Bankacılığı Nedir Nasıl Açılır?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok alan kendini geliştirerek kolay yöntemler sunmaktadır. Bu yöntemleri birçok kamu ve özel sektör kuruluşları faaliyete geçirmiş olup, insanlara kolaylık sağlamaktadırlar. Bu durum tabi ki ortaya çıkan yenilikleri takip etmek ve öğrenmek isteyen insanlara anlatmak ve öğretmeye neden oluyor. Günümüzde teknolojinin getirdiği yeniliklerden yararlanan kurumlardan birisi de bankalar olmuş olup, internet bankacılığı sistemini kurarak faaliyete geçirmişlerdir. Faaliyete geçen bu internet bankacılığı beraberin de tabi ki nasıl kullanılır, nasıl açılır gibi soruları meydana getirse de bunları araştırarak sizlere sunmak ise bizlere düşmüştür.

İnternet Bankacılığının Getirdiği Kolaylıklar

İnternet bankacılığının gelmesi ile insanlar aslın da biraz oldun rahatlamıştır. Bunun sebebi ise bir para yatırmak isteyen kişi bankaya veya ATM ye giderek saatlerini harcamakta olup, bununla birlikte ise sıra bekleyerek zamanını boş bir şekilde geçirmektedir. Bu durumlar ortadan kalkarken şimdi internet bankacılığı ile birlikte havale, EFT, fatura ödemeleri, transferler, kredi çekme, kredi kartı başvurusu, eksi hesap gibi birçok işlem kolaylıkla yapılmaktadır. Bunları yapmak hem de 2 dakika bile almayacak olup, zamandan kazanmış olacaksınız. Eskiden saatlerinizi alan ödemelerinizi anlık olarak yapmanız size alternatif yöntemler kazandıracaktır.

Hangi Bankaların İnternet Bankacılığı Var?

                İnternet Bankacılığı

Hangi bankaların internet bankacılığı var konusun da ise aslında tüm bankaların internet bankacılığı mevcuttur. Bu aslın da sizler için oldukça avantaj sağlayacak bir durum olup, her bankanın internet bankacılığının olması hangi banka kartına sahip olursanız olun hiçbir zorluk çekmeden o bankadan giriş yapabilirsiniz. Bunun için de saatlerce uğraşmanıza gerek kalmadan 5 dakikalık bir işlem yaparak kolaylıkla giriş yapabilir ve yapmak istediğiniz ödemeleri, para transferlerini, kredi ödemelerini hatta başvurularını bile kolaylıkla yapabilirsiniz. Eskiden beklediğiniz saatlerin acısını 2 dakika da şifreniz ile birlikte girerek yapabilirsiniz. Aynı zaman da internet bankacılığını akıllı cep telefonlarınızdan ve bilgisayarlarınızdan giriş yaparak kullanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

İnternet bankacılığı oldukça kolay bir şekilde açılmakta olup, yapmanız gereken tek işlem şifremi unuttum kısmına tıklayarak yeni şifre almak olacaktır. Şifremi unuttum kısmına tıkladığınız sizden kart ve kimlik bilgilerinizi istemektedir. Bunları doğru şekilde girdiğiniz de size yeni şifre belirleme alanı çıkacak olup, bu şekilde kolaylıkla şifrenizi belirleyerek internet bankacılığını kullanma şansına sahip olabilirsiniz.  Bu işlem hemen hemen her bankada aynı olurken eğer girdiğiniz bilgileri kabul etmiyor, ya da herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken bankaya giderek müşteri hizmetlerine internet bankacılığı kullanmak istediğinizi söyleyerek ve durunuzu anlatarak onun yardımı ile şifre bilgilerinizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra ise giriş yapmak için müşteri numaranızı veya TC kimlik numaranızı girerek ve belirlenen şifrenizi girerek hesabınızı yönetmeye ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefondan İnternet Bankacılığı Kullanma

       İnternet Bankacılığı Nedir

Telefondan internet bankacılığı kullanmak için ise yapmanız gereken aslında çok farklı bir işlem değildir. Öncelikle yine şifre işlemlerinizi yukarıda belirttiğimiz şekilde hallederek şifrenizi belirleyip öğrendikten sonra akıllı telefonunuza kullandığınız bankanın uygulamasını indirmelisiniz. İndirdiğiniz bu uygulamayı açarak müşteri numaranızı ve şifrenizi girmelisiniz. Tabi bunları girdikten sonra bankaya tanımlı olan cep telefonunuza onay kodu gelecektir. Bu onay kodunu ekrana gelen kutucuğa doğru şekilde yazarsanız hemen giriş yapabilirsiniz. Yanlış giriş yapmanız durumun da hesaba giriş yapılmayacaktır. Yani hem bilgisayardan hem de telefondan internet bankacılığını kullanmak için cep numaranızın bankaya tanımlı olması gerekmektedir. Aksi halde internet bankacılığını kullanmanız mümkün olmayacaktır. Eğer tanımlı değil ise müşteri hizmetlerini arayarak tanımlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.