İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

27.09.2018
1.272
İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

İnternet bankacılığını kapatmak için işlemler, bankalar arasında farklılık göstermekte olsa bile kapatma işlemin uygulaması sırasında izlenecek adımlarda benzerlikler fazladır. İnternet bankacılığını artık kullanmak istemeyen kişilerin banka şubelerine giderek kapatma talebinde bulunmaları gerekir. Banka şubelerinden bizzat yapacakları başvurular ile internet hesabını artık kullanmak istemediğini beyan eden kişilerin talepleri banka personeli tarafından çok kısa bir işlem ile gerçekleştirilir.

 

İnternet bankacılık hesabını kapatan kişilerin hesapları internet üzerinden kullanılamaz ve hiçbir bankacılık işlemlerini internet üzerinden gerçekleştiremezler. Ancak kart bilgileri ile internetten alışveriş yaparak istedikleri ürünleri satın alabilirler. İnternet bankacılığı kapatma işlemi sonucunda dileyen müşteriler internet üzerinden alışveriş özelliklerini de kapatabilirler.

 

İnternet bankacılığı akıllı telefonlarda kullanılabilen uygulamaları ve bankanın resmî web sitesinde yerinde yer online şubeleri içermektedir. İnternet bankacılığına kapatılan hesaplar için cep şube ve online şube tamamen işleme kapanmaktadır. Günümüzde online olarak yapılan birçok işlem internet bankacılığı sayesinde yapılmaktadır. Bazı kişiler kişisel bilgilerinin güvenliğinden endişelendiği ya da kullanmamayı tercih etmediği için internet bankacılığını komple kapatmayı istemektedir.

 

 

📌 Ziraat Bankası İnternet Şubesi Kapatma İşlemi 🏧

Ziraat Bankası internet bankacılığı müşterilerine, internet bankacılığı aracılığıyla çeşitli sınırlamalar koyabilmeleri için işlem yapma imkânı sağlamaktadır. Güvenlik ayarları kısmından yapılan işlemlerde müşterilerin yaptıkları çeşitli işlemlerle ilgili sınırlama koyabilmeleri imkânı bulunmaktadır.

Bütün bu kısıtlamaların yeterli gelmediği müşteriler internet bankacılığını kapatmak isterler ise bankalarına internet şubesi kapatma işlemi için başvuru yapmaları gerekmektedir. İnternet bankacılığı kapatma Ziraat Bankası şubelerine gidilerek şahsen müracaatta bulunulması ile yapılan işlemdir. Ayrıca kapatma işlemi için Ziraat Bankası internet şubesi ile başvuru yapılması mümkün olmaktadır.

 

📌 Halk Bankası İnternet Şubesi Kapatma İşlemi 🏧

Halkbank internet bankacılığı kapatma işlemi yapmak isteyen Halk Bankası müşterilerinin en yakın şubeye giderek şahsen Internet şubesi kapatma başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Internet şubelerini kapatarak online bankacılık kullanımlarına son veren müşteriler internet bankacılığı üzerinden EFT yapma, fatura ödeme ve döviz alma gibi bankacılık işlemlerini gerçekleştiremezler.

 

📌 Garanti Bankası İnternet Şubesi Kapatma İşlemi 🏧

İnternet Bankacılığı Kapatma Garanti Bankası başvuruları şubeye giderek ve telefon bankacılığı ile yapılabilmektedir. Internet şubelerini kullanıma kapatmak isteyen müşterilerin talepleri en kısa sürede banka personeli tarafından gerçekleştirilerek internet erişimleri kapatılmaktadır.

 

 

📌 Yapı Kredi İnternet Şubesi Kapatma İşlemi 🏧

Yapı kredi internet bankacılığı başvurularını iki şekilde yapmak mümkün olmaktadır. İnternet bankacılığını artık kullanmak istemeyen Yapı Kredi müşterileri başvurularını banka şubelerine giderek veya telefon bankacılığını kullanarak yapabilirler. Internet bankacılığını kapatma isteyen başvuru sahiplerinin talepleri banka personeli tarafından kısa bir sürede gerçekleştirilerek online bankacılık uygulamaları sona erdirilmektedir.

 

📌 Vakıfbank İnternet Şubesi Kapatma İşlemi 🏧

İnternet bankacılık şubelerini kapatmak isteyen Vakıfbank müşterileri şubelere giderek başvuru yapabilirler veya internet bankacılık hesapları üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. İnternet şubesi hesabına giriş yaparak güvenlik seçeneğini seçen müşteriler sırasıyla güvenlik ayarları ve erişim ayarları adımlarını takip ederek hesapları ile ilgili sınırlamaları istedikleri şeklide gerçekleştirebilirler. Diledikleri zaman ise telefon bankacılığı ile uyguladıkları sınırlamaları kolaylıkla kaldırabilirler.

 

📌 Akbank İnternet Şubesi Kapatma İşlemi 🏧

Akbank internet şubesi kapatma işlemi yapmak isteyen müşterilerin kendilerine en yakın bankaya giderek şahsen müracaat etmeleri ile banka personeli tarafından çok kısa bir sürede internet şubesi kapatma işlemleri gerçekleştirilmektedir. İnternet şubesi kapatma talebinde bulunmak için Akbank telefon bankacılığından yararlanabilirsiniz.

 

📌 QNB Finansbank İnternet Şubesi Kapatma İşlemi 🏧

QNB Finansbank internet bankacılığı hizmetlerini kullanmak istemiyorsanız size en yakın şubeye giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Kapatma başvurusu yalnızca şubeler aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.