Instagram Fenomeni Olarak Para Kazanmak

03.09.2018
293
Instagram Fenomeni Olarak Para Kazanmak

Sosyal medyanın gücünü kullanarak kendinizi tanıtmanız ve en iyi şekilde insanlara pazarlamanız sonucunda, başarılı bir çizgide ilerlemenizle birlikte, gerçek paralar kazanmanız da kolaylaşacaktır. Günümüzün en fazla tercih edilen ve en fazla getirileri olan sanal iş kollarından olan Instagram Fenomeni Olarak Para Kazanma gerçek anlamda büyük reklamlara dayalı olan, insanlara kendinizi kabul ettirmek ve sevdirmek konusunda ciddi efor sarf etmenizin ardından toplayacağınız meyveler diye adlandıracağımız bir iştir. İstediğiniz kadar komik videolar çekebilir, istediğiniz kadar kaliteli içerikler üretiyor olabilirsiniz. Ancak sizleri tanıyan insanların olmaması sonucunda, gerçekten fenomen olmanız zorlaşacaktır. Ancak yeteri kadar tanıtıma uğraşır, en iyi reklamları vererek farklı ve organik takipçiler kazandıktan sonra elde edeceğiniz başarıyı da, farklı gelirlere kullanmaya başlayacağınızı unutmamalısınız.

Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Instagram, 1 milyar’ın üzerinde kullanıcı olan dev bir fotoğraf ve video paylaşım platformudur. Bu kadar büyük bir mecrada kendinizi tanıtabilmeniz, belli bir takipçi kitlesine ulaşabilmeniz aylarınız, belki de yıllarınızı alabilir. Ancak paralı reklam vermeniz sonucunda sayfanızın büyük sayfalarda sunulmasıyla birlikte, Instagram Fenomeni Olarak Par Kazanma isteğinize de bir adım yaklaşmış olursunuz. Parayla satılan takipçilere güvenmeyip, her zaman daha fazla ve gerçek kullanıcıya ulaşmanız sonucunda bilinirliğinizi arttırabilir, gelir elde edebilirsiniz. Bunun için uzun süreli uğraşlar, sürekli sayfanızı güncel tutmanız da yapmanız gerekenler arasındadır. Takipçi sayınız 100 bin’in üzerinde çıktığı zaman başarılı bir sonuç elde etmeye çok fazla yaklaşmış olursunuz.

                                                   İnstagram ile Para Kazanma Yolları

Instagram’dan Para Kazanma Yolları

Instagram üzerinden para kazanmanın bilinen birkaç yolu bulunmaktadır. Bunlardan birisi, fiziki olarak elinizde bulunan ürünleri, satış hesapları açarak satışını yapmanızla gerçekleşirken; diğer bir konuda reklam almaktadır. Bizleri asıl ilgilendiren konu olan reklam alma konusu, büyük firmalar tarafından ürünlerinin reklamlarını yaptırma istekleri veya küçük sayfaların büyümek için sayfa reklamı yaptırma istemeleriyle ilişkilidir. Bu yönden baktığımız zaman, insanlara sunacağınız reklamlarla boğmadan, belli sayıda ve yeterince reklam alarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Takipçi sayısı ve etkileşimi yüksek olan sayfanızda reklam vermek isteyen kişilere veya kurumlara olumlu cevaplar vererek paylaşım başına ve paylaşımın aktif olarak kaldığı süre başına para talebinde bulunmanız mümkün olacaktır. Farklı bir taraftan bakarsak, sayfanızı büyütene kadar yaptığınız işlemleri, büyük sayfaya sahip olduktan sonra sizlere yaptıracak olan diğer sayfalara maddi açıdan yükler vererek gerçekleştirebilir, kazanç elde edebilirsiniz.

 

Nasıl Para Kazanabilirim?

Instagram Fenomeni Olarak Para Kazanmak için ilk olarak alanınızı seçmeniz gerekir. Mizah, duygusal paylaşımlar, komedi videoları veya herhangi bir alanda sayfa açarak, sayfanızı büyütmeniz gerekecektir. Sayfanız belli bir sayıya ulaştıktan sonra, geriye diğer insanlara ulaşmanız kalacaktır. Instagram hesaplarında gördüğünüz Reklam ve İşbirliği için sunulan iletişim yollarından sizlerde sayfanızda sunarak, insanların zaten tanınıyor olan sayfanız için sizinle iletişime geçtiğiniz, sürekli olarak reklamların sizlere teklif edildiğini göreceksiniz. Daha sonraki kısımlarda, seçici olarak istediğiniz reklamları alarak sitenizde yayınlayabilir, istediğiniz zamanlarda da sayfa veya ürün reklamlarında seçicilik yaparak reklam almayabilirsiniz, tamamen sizlere kalan bir durumdur.

Daha sonraki dönemlerde, sayfanızın büyüklüğüyle birlikte, gelirlerin ve sunulan tekliflerin arttığını görebilirsiniz. 1 milyon takipçiye sahip olan sayfaya verilen reklam tutarıyla, 100 bin takipçiye sahip olan sayfanın tutarı aynı olmayacağı için, bu konuda tamamen sayfanın büyüklüğü ve etkileşimiyle alakalı olarak kazanç miktarına ulaşabilirsiniz. Banka üzerinden veya farklı ödeme yollarıyla ödemenizi alıp, anlaşmayı yaptığınız şekilde reklamları sunarak ve güven vererek, ilerleyen zamanlarda da kazançlarınızı arttırmayı başarabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.