ING Borcumu Nasıl Sorgularım?

30.05.2019
270
ING Borcumu Nasıl Sorgularım?

ING Borcumu Nasıl Sorgularım?

Kişilerin yaşamlarını kolay hale getiren bazı ürünlerin olması her anlamda avantaj sağlamaktadır. Özellikle de günümüzde bu duruma kişilerin daha fazla ihtiyaç duyduğunu söylemek mümkün. Kredi kartı kullanımları da bu anlamda her geçen gün hızla artış göstermektedir.

Kredi kartlarının alışverişlerde indirim sağlaması, nakit ödeme yerine taksitli ödeme alternatifinin yer alması kredi kartlarına talebin artmasına neden oluyor. Bu nedenle bankalar, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile onlara kredi kartı hizmeti sunar. Ayrıca bankalar, kredi kartı kullanımlarında değişik birçok alternatif de sunarak müşterileri kendilerine çekmeyi başarıyor. Müşterilerin ay içerisinde kullanmış oldukları tutarı dikkate almaları açısından ING bank borç sorgulama alternatifini sunarak sizlerin daha bilinçli bir şekilde alışveriş yapmanıza olanak tanıyor.

ING Borcumu Nasıl Sorgularım?

Borç sorgulama seçeneği sayesinde kullanıcılar ne kadar harcama yaptıklarını ne kadar ödeme gerçekleştirmeleri gerektiği hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Bu anlamda kullanıcılar tarafından ING bank borç sorgulama seçeneği çok fazla talep ediliyor.

Müşteriler alışveriş sonrasında ya da alışveriş öncesinde ne kadar harcama yapmaları konusunda bilgi sahibi olabiliyor. ING borç sorgulama ekranında yalnızca bu bilgiler değil kartınızla alakalı tüm işlemleri de görme şansınız bulunuyor. Kredi kartı ödemelerinizi yaparken herhangi bir zorluk yaşamadan ödeme yapmak ya da istediğiniz an ödemeleriniz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmanız mümkün. Tabi ki bu şekilde kullanıcılar alışverişlerini daha keyifli şekilde yapmalarına olanak tanınmış oluyor.

ING Bank Müşterileri için Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

ING bank müşterisi olanların alışverişlerinde veya nakit kullanımlarında yardımcı olması amacıyla çıkardığı kredi kartı ödemeleri ya da borcu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler birkaç basit yolla bu işlemlerini yapabilir. Bu işlemler şu şekildedir;

  • Kredi kartı borcunu ING Bank şubelerinden öğrenmek isteyen kişiler, ilk önce T.C nüfus cüzdanını ya da kredi kartını banka yetkililerine sunmanız gerekiyor.
  • ING Bank kredi kartı borcunu öğrenmek isteyen banka müşterileri, kendi internet bankacılığı ekranından istedikleri anda kredi kartı borcunu öğrenmeleri mümkündür.
  • ING Bank kredi kartı borcunu öğrenmek isteyen kişiler, daha hızlı ve kolay bir şekilde sonuç almaları açısından ING Bank bankamatiklerini tercih edebilirler.
  • ING Bank kredi kartı borcunuzu öğrenmek istiyor ancak banka müşterisi değilseniz yapmanız gereken telefon bankacılığını kullanmaktır. Bu şekilde size yardımcı olmak için banka yetkilisi ile irtibat kurabilirsiniz.

ING Bank Borç Sorgulama Aşamaları

ING Bankası’ndan kredi kullanan, kredi kartı borcu bulunan ya da geçmiş dönem borçlarını kontrol etmek isteyen kişiler SMS bankacılığından, banka şubelerinden, ING bankamatiklerinden ve telefon bankacılığından işlemlerini yapabilir.

İnternet bankacılığından sorgulama yapabilmek için kullanıcı adı, T.C. kimlik numarası veya müşteri numarası, internet parolası ile giriş yapılır. Daha sonra buradan gelecek ve geçmiş borç tutarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu borçlarınızı zamanında ödemeye özen gösterin yoksa istenmeyen durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

ING Borcumu Nasıl Sorgularım?

ING SMS ile Borç Sorgulama

2205’e SMS göndererek borcunuz ile alakalı bilgi alabilirsiniz. Fakat bu durumun gerçekleşmesi için SMS gönderilen telefon numarasının banka sisteminde yer alması önemlidir. Ayrıca telefonun güncel olup olmadığına da mutlaka dikkat edin.

ING İnternet ile Borç Sorgulama

İnternet şubesinde, cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden işlem alternatifleri yer alır. T.C. kimlik numarası veya müşteri numarası, internet şifresi ile giriş yapılmasının ardından telefonunuza gelen kısa mesaj sayesinde internet parolası sayesinde sisteme giriş yapabilirsiniz. İnternet parolası sadece tek kullanımlıktır ve belli bir süre içerisinde belirtilen yere girilmesi gerekir. Ayrıca ING Mobil uygulamasının indirilmesiyle birlikte QR kodu taratılarak da internet bankacılığına girebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.