İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Kredisi Veren Bankalar

09.08.2018
314
İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Kredisi Veren Bankalar

İmar affı için kredi ile indirimli kredilerden yararlanmak mümkündür. İmar barışı ya da imar affı olarak bilinen bu hak, 31 Ekim 2018 tarihine kadar geçerlidir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyenler, bu tarihe kadar bankalara başvuru yapabilir. İmar barış ücreti ödemeleri için belirlenen son ödeme tarihi ise 31 Aralık 2018’dir. İmar affı kredisi, kamu bankaları üzerinden temin edilebilir. Yapı kayıt belgesi ücretini ödemekte zorlananlar, sunulan kredi ile ödemelerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilir. Sunulan krediler, düşük faiz oranları ile banka müşterilerine sunulmaktadır. Bankalara göre faiz oranları ve vade süreleri değişkenlik gösterebilmektedir. Kredi hesaplama araçları ile en uygun kredi seçeneği tespit edilebilir.

 

Ziraat Bankası İmar Barışı Kredisi

Ziraat Bankası, imar affı kredisi sunan kamu bankalarından birisidir. Kredi faiz oranı %1,33’tür. 48 ay vade seçeneği de sunulmaktadır. Ziraat Bankası İmar Barışı Kredisi için başvuruda bulunmak isteyenler öncelikle başvuru formu doldurmalıdır. Yapı kayıt belgesi ile birlikte, ödenmesi gereken imar barış ücreti ile ilgili belgeler ile birlikte formun şubelere teslim edilmesi gerekmektedir. İmar barış ücreti ekran görüntüsü de banka tarafından kabul edilmektedir. İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık ile başvuru yapılamamaktadır.

Halkbank İmar Barışı Kredisi

Halkbank İmar Barış Kredisi’nden faydalanmak isteyenler, kendilerine en yakın Halkbank şubesini ziyaret edebilir. Başvuru için yapı kayıt belgesi başvuru formu gerekmektedir. Kredinin faiz oranları ise kullanılacak miktara göre değişmektedir. En düşük faiz oranı %1,33 iken, en yüksek faiz oranı ise %1,63’tür. 20 bin TL’ye kadar olan krediler için en düşük faiz oranı uygulanmaktadır. Tutar arttıkça, faiz oranı da yükselmektedir.

Vakıfbank İmar Barışı Kredisi

Vakıfbank, imar affı ile ilgili ilk atılımı gerçekleştiren banka olmuştur. İlk İmar Barışı Kredisi Vakıfbank ile gündeme gelmiştir. Vakıfbank İmar Barışı Kredisi ile ilgili güncellemeye giden banka, faiz oranlarını olabildiğince düşük tutmaya gayret etmektedir. Bu sayede müşteriler, kredi geri ödeme konusunda daha az endişe duyabilmektedir. %1,76 olarak belirlenmiş eski faiz oranı, 20 bin TL’ye kadar olan krediler için %1,33’e düşürüldü. 20 bin TL ile 100 bin TL arasında kredi kullananlar, %1,48 faiz oranına tabi tutulmaktadır. 100 bin TL’nin üstündeki krediler için ise %1,63 faiz oranı uygulanmaktadır.

Şekerbank İmar Barışı Kredisi

İmar Barışı Kredisi veren bankalar arasında en yüksek faiz oranı Şekerbank tarafından sunulmaktadır. Yüksek faiz oranlarına rağmen bankanın tercih edilmesinin en önemli sebebi ise kredi başvurularının daha kolay ve daha hızlı bir şekilde onaylanmasıdır. Vade süresi konusunda da 60 aya kadar seçenek sunulmaktadır. Bankanın masrafsız ihtiyaç kredisinden de faydalanmak mümkündür. 48 ay vade kullananlar, %2,18 faiz oranından değerlendirilmektedir. 60 ay vade kullananlar ise %2,25 faiz oranına tabi tutulmaktadır.

Türkiye Finans İmar Barışı Finansmanı Kredisi

İmar Barışı Kredisi başvurusunu hızlı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen ve şubelerde vakit kaybetmek istemeyenler, Türkiye Finans’ın kredi seçeneğine göz atabilir. Banka, SMS ile kredi başvurusu kabul etmektedir. Başvuruda bulunmak isteyenler imar barışı ödemesini gösteren ekran görüntüsünün çıktısını, SMS onayı alındıktan sonra şubelere teslim etmek zorundadır. Bu belge, E-Devlet üzerinden temin edilebilir. “İmar Barışı Kayıt Başvurusu ve Sorgulaması” alanından, imar barışı ödemeleri hakkında bilgi alınabilir. 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 ay vade seçeneği bulunmaktadır. 12 ay vade seçen müşteriler, %1,76 faiz oranı ile kredi kullanabilir. 24 ay vade seçenler ise %1,78 faiz oranı üzerinden ödeme gerçekleştirmektedir. 36 ay ve 48 ay vade kullananlar ise %1,81 faiz oranına tabi tutulmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.