Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

25.09.2017
223
Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Bazı kişiler, uğraştığı alan çerçevesinde düşüncelerine geliştirmekte ve bu düşünceleri geliştirerek bazen projeler hazırlamaktadır. Özellikle iyi bir fikir çerçevesinde hayata geçirilmeye çalışılan projeler, belki de kişileri oldukça farklı bir noktaya getirmekle birlikte, çoğu insanların da hayatında vazgeçilmez bir parça olabilmektedir. Hibe kredisi ise, tüm bu projeleri destekleyici olan bir kredidir. Tüm bu projelerin ince ayrıntısına geçmeden önce hibe kredisinin tanımını gerçekleştirilecek olursa eğer, devletin belirli şartları göz önünde bulundurarak, projesi bulunan ve bu projeyi hayata geçirmek isteyen kişilere destek amaçlı olarak belirlenen bir kredi olmaktadır.

Girişimciler veya girişimci adayları, devlet tarafından oldukça desteklenmekte ve bu kişilere uygun olarak bazı programlar oluşturulmaktadır. İş fikri bulunan; fakat bu işi hayata geçirmek için yeterli sermayesi bulunmayan kişilere özel olarak üretilmiş ve hayata geçirilmiş olan bir işyeri açma hibe kredisi olması itibariyle, özellikle genç insanlar tarafından yakından takip edilmektedir. Çünkü yeterli sermayenin bulunmaması veya okuldan mezun olur olmaz kendi işini kurmak isteyen kişiler için, ev hanımlarına özel olarak ev hanımlarını destekleyici, esnaf ve sanatkârların zanaatlarını arttırıcı kredi olmaktadır. Hatta bu kredilerin devlet tarafından desteklenmesi ise, güven oluşturmaktadır.

Hibe Kredisi Veren Kurumlar Hangileridir?

Hibe kredisinin devlet tarafından desteklenmesi ve girişimcilerle buluşması sebebiyle destek amaçlı bazı faaliyetler sürdürülmektedir. Ve genellikle hibe kredisine destek veren kuruluşlar, başta KOSGEB olmak üzere, Kalkınma Ajansları, TÜBİTAK, Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı gibi kuruluşlar ve kurumlar hibe kredisinde belli başlı olan kurumlardır.

Hibe Kredisi Kimler Alabilir

Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe kredisinden faydalanmanız için, öncelikle hayata geçirebileceğiniz bir projeniz bulunmalıdır. Ve bu projenizin bazı kurumlar tarafından destek görmesi tamamıyla sizin elinizde ve size bağlı olan bir durumdur. Nasıl yapılacağı, nelerden faydalanılacağı, amaç ve hedefler doğrultusunda nasıl hareket edileceği oldukça önemli bir mevzudur. Hibe veya Kredi alımlarının gerçekleşmesi adına bazı prosedürler bulunmaktadır. Ayrıca destek alabilmenin çeşitli yöntemleri de mevcuttur. Kısacası bu yöntemlerden bahsedilecek olursa eğer; hibe kredilerinden faydalanmak isterseniz, Hibe destek programlarını yakından takip etmeniz gerekmektedir. Ve hibe desteğini sağlayacak olursanız, Girişimci Danışmanlık firmalarına başvurabilirsiniz. Danışmanlık firmalarının tüm amacı, bu süreç içerisinde projenize uygun olarak hareket etmenizi, tüm hazırlıklarda ve tüm aşamada size yardımcı olması belli başlı ilkelerindendir.

Ayrıca, tüm hibe programlarına ve proje gelişimine katkı sağlayacak ve çeşitli bilgilendirmede bulunacak kitaplardan yararlanabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca danışmanlık ile ilgilenmiş kişilerin kaleminden çıkan kitaplardan faydalanmanız ve tüm hibe ayrıntılarını öğrenebilmeniz amacıyla oldukça iyi bir kılavuz olacaktır.

Hibe Kredisini Kimler Kullanabilir?

Hibe kredisini kullanabilecek olan kesim; girişimciler ve girişimci adayları, Sivil Toplum Kuruluşları, Belediyeler, Kobiler, Zanaatkarlar, Çiftçi ve üretici olanlar, sanayiciler bu kredilerden yararlanabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.