Hesaplı Evim Konut Kredisi Avantajları

23.05.2017
189
Hesaplı Evim Konut Kredisi Avantajları

Yeni bir ev sahibi olmak isteyen ve bunun için de banka kredisine ihtiyaç duyan kişiler için 2017 yılında birbirinden avantajlı kredi paketleri bankalar tarafından sunulmaktadır. Banka kredilerine baktığımız zaman en çarpıcı özelliğin uzun vade süreleri olduğu görülmektedir. Çünkü, geçtiğimiz dönemlerde 10 yıl yani 120 ay vadeli olarak alınabilen konut kredilerinde, vade süreleri artık 240 ay yani 20 yıla kadar uzatılabilmektedir. Bunun yanı sıra, %1’in altındaki faiz oranları ile de, kişilerin hem uygun fiyatlar ile hem de kolay ödeme imkanı ile ev sahibi olmaları sağlanmaktadır. Kişilere hem vade süresi hem de faiz oranları bakımından büyük avantaj sunan hesaplı evim konut kredisi de, kişiler tarafından çok sık başvurulan bir kredi türüdür.

Hesaplı evim konut kredisi, Halkbank tarafından piyasaya sunulmuş bir kredidir. Kamu destekli bir banka olmasından dolayı kişilerin son derece güven duyduğu ve kredi alacak kişilerin de çok sık başvuru yaptığı Halkbank, hazırlamış olduğu kredi paketinin sınırlarını da son derece uzatmıştır. Çünkü, alınacak olan konut veya iş yerleri için size sunulan kredi paketinde üst sınır olarak 1 milyon liralık tutar belirlenmiştir.

 

Hesaplı Evim Konut Kredisi’nin Özellikleri Nelerdir?

Halkbank Konut Kredisi

Halkbank’ın sunduğu hesaplı evim konut kredisi için genel olarak uygun faiz oranlarının ve uzun vade sürelerinin olduğundan söz etmiştik. Bu kredi paketindeki diğer detayları ise şu biçimde sıralayabiliriz.

  1. Halkbank’ın hazırladığı kredi paketinde, kişiler en az 3 en fazla da 120 aylık vade seçeneklerinden faydalanma şansına sahiptir.
  2. Hesaplı evim konut kredisi başvurusu yapacak olan kişiler, seçecekleri vade süresine bağlı olarak farklı faiz oranlarından faydalanacaktır. Kredi politikalarına baktığımız zaman, Halkbank’ın bu kredi paketi için sunduğu en düşük faiz oranının %0,80, en yüksek faiz oranının ise %0,95 olduğu görülmektedir.
  3. Konut kredisi paketinde minimum başvuru limiti beş bin lira, maksimum başvuru limiti ise bir milyon liradır.
  4. Kişiler onaylanan kredi paketleri için kendilerine uygun bir ödeme planı hazırlayabilirler. Yani, taksitin ayın hangi gününde ödeneceği, aylık mı yoksa daha farklı bir aralıkta mı ödeneceği, tamamen krediden faydalanan kişilere bırakılmıştır.
  5. Kredi borcu ödemelerinde zorluk yaşandığında bankaya başvurularak, 3 aylık erteleme şansından faydalanabilirsiniz. Eğer üst vade süresi olan 120 aylık vadeden faydalanmışsanız, daha üst bir vadede borç ödeyemeyeceğinizden dolayı, ertelediğiniz borç miktarı, kalan taksite eşit bir şekilde dağıtılacaktır.

Hesaplı evim konut kredisi için Halkbank’ın belirlemiş olduğu paket özellikleri bu şekildedir. Kredi başvuru formunda söz konusu maddeler ile ilgili çok daha fazla detaya yer verilecektir. Bundan dolayı başvuru yapacak olan kişilerin, kredi başvuru formunun tüm detaylarını okumalarında fayda vardır. Oldukça avantajlı olan bu kredi paketinden faydalanmak isteyen kişilerin merak ettiği diğer bir durum olan başvuru şeklini de şu şekilde açıklayabiliriz.

Hesaplı Evim Konut Kredisi

Hesaplı Evim Konut Kredisi Nasıl Alınıyor?

Halkbank’ın konut sahibi olmak isteyen tüm bireylere sunmuş olduğu hesaplı evim konut kredisi için bilinmesi gereken temel durum, gelir durumunuzdur. Çünkü, ihtiyaç kredilerinde kimi zaman önemsenmeyen bir durum olsa da, yüklü miktarda başvuruların yapıldığı konut kredisinde gelir belgesi önemlidir. Gelir belgenizi yanınızda bulundurarak banka şubelerinden hesaplı evim konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzun kayda alınabilmesi için satın almak istediğiniz evin belirlenmiş olması şartı da bulunmaktadır. Çünkü, kredi başvuru işlemlerinde ne kadarlık bir finansman alacağınızın belirlenmesi için, bankalar alacağınız eve eksper gönderecek ve evin asıl değeri üzerinden sizlere kredi sunacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.