Hesap İşletim Ücreti Kesmeyen Bankalar!

24.05.2017
203
Hesap İşletim Ücreti Kesmeyen Bankalar!

Bankacılık işlemlerinin büyük bir bölümünde, bankalar kendi çalışma şartları altında kesintiler yapmaktadır. Özellikle havale, EFT veya fatura ödemeleri için “işletim ücreti” adı altında kesilen bu paralar, sizlerin mağdur olmasına neden olabilmektedir. Bu kesintilerin miktarı ise yapılacak işlemin ücret havuzu veya bankanın çalışma şartlarına göre değişim göstermektedir. Bu tip konulardan mağdur olan vatandaşlar ise alternatif olarak hesap işletim ücreti kesmeyen bankalar araştırmasını sürdürmektedir.

Masrafsız bankacılık adı altında hizmet sunan QNB Finansbank, son dönemlerin en popüler uygulaması olan Enpara ile hizmetlerine devam ediyor. Enpara, uzun yıllardan bu yana senelik aidatlar almamakta, EFT veya havale işlemlerinde ücret kesmemekte ve sizlere para puanlar vermektedir. Enpara’nın sunduğu bu hizmetlerden faydalanarak, artık milyonlarca kullanıcı gibi siz de Enpara’lı olabilirsiniz!

Enpara’ya nasıl başvuruluyor?

Enpara başvurularınızı internet üzerinden tamamlayabilirsiniz. QNB Finansbank Enpara müşterilerine özel olarak açılmış olan web sitesinden, 2 adımda enpara müşterisi olmak mümkündür. Kesinlikle banka şubesine gitmeye gerek kalmayacak, Enpara yetkilileri sizlerin müsait durumunuza göre bulunduğunuz alana gelir, sistem hakkında bilgiler verir ve kartınızı alma olanakları tanır.

Albaraka Türk işlem masrafı almıyor!

Özellikle Albaraka Türk, uzun zamandır Türkiye piyasasında aktif olarak hizmet gösterse de, son dönemlerde birçok konuda masraf almamasından dolayı kişilerin ortak tercihi olmaktadır. Ayrıca ek olarak otomatik ödeme talimatı veren veya maaş müşterisi olan kişilerden yıllık işletim ücretleri de talep edilmez. Hesap ücreti almayan bankalar konusunda gayet mantıklı bir karar olan Albaraka Türk, internet bankacılığı üzerinden sistemi kullananlara ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor.

Yapı Kredi Nuvo!

Tıpkı QNB Finansbank Enpara mantığını üstlenmiş, fakat Enpara’ya istinaden daha kısıtlı hizmet sunan Nuvo’nun en büyük sorunu ise, Yapı kredi müşterisi olmayanlara bu uygulamadan yararlanma haklarının tanınmamasıdır! Bunun için öncelikle hesap işletim ücreti almayan bankalar konusunda Yapı Kredi’ye başvuru yapmalısınız! Yapı Kredi müşterisi olduktan hemen sonra artık dilediğiniz gibi Nuvo’nun avantajlarından faydalanabilirsiniz!

Akbank Dijital Bankacılıkta hesap kesim ücreti!

Akbank Mutlu Param adı altında başlatılan hizmetle beraber tıpkı Enpara mantığını sürdüren Akbank, birçok işlem için ekstra para talep etmemektedir. Ayrıca düşük faizli kredi başvurusu yapmak isteyenler veya nakit avans gibi olanaklardan faydalanmak isteyenler bu yöntemleri sık sık tercih etmektedir. Hemen siz de Akbank’ın bu dijital bankacılık uygulamasından faydalanmak adına başvuru yapmayı ihmal etmeyin.

Deniz Bank – Dijital Deniz Uygulaması!

Hesap işletim ücreti kesmeyen bankalar konusunda bir diğer önerimiz Deniz Bank! Deniz Dijital başvurusunu internet veya müşteri hizmetleri üzerinden yapabilir, bu sayede şubeye gitmeden Deniz Bank görevlilerince ziyaret edilerek, bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Herhangi bir EFT, havale veya yıllık kesintiler yapmayan Deniz Dijital, kullanıcılarına ise tam anlamıyla hizmetten faydalanma olanakları veriyor.

Cepte TEB uygulaması

Enpara’dan sonra en çok tercih edilen uygulama cepte TEB, birçok bankacılık işlemlerini masrafsız bir şekilde yapmanıza olanak tanımaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken şey akıllı telefonunuza uygulamayı indirmek ve bankaya cepte TEB başvurusu yapmaktır.

Günümüzde birçok banka kullanıcısı, hesap işletim ücreti almayan bankalar konusunda araştırmalar yapmaktadır. Bu yazımızda ise karşı tarafı mağdur etmeyen ve herhangi bir şekilde sorun çıkartmayan bankaları listeledik! Dilediğiniz bankadan hizmetler edinebilmek ve aynı zamanda herhangi bir banka seçimini tamamladıktan sonra, hemen bir başvuru ortamı yaratmayı ihmal etmeyin. Türkiye’de önemli bir yer edinen bu bankalar, özellikle kullanıcılarından ekstrem harcamalar almamasından dolayı son yıllarda en çok büyümeye giden kuruluşlar konumunda yer alıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.