Halkbank Vefa Kredisi Nedir?

13.05.2019
196
Halkbank Vefa Kredisi Nedir?

Halkbank Vefa Kredisi Nedir?

Halkbank, bir devlet bankası olarak sürdürmüş olduğu faaliyetlerini her gün daha da çoğaltarak müşterilerine ulaşmayı hedefliyor. Vatan uğruna şehit olmuş kişilerin aileleri için, muharip-malul gazilerimiz için yeni bir kredi uygulamasını hizmete geçirdi.

Halkbank vefa kredisi hizmetinden bütün şehit aileleri ve aynı zamanda gazilerimiz için de sunulan düşük faiz, uygun ödeme şartları, uzun vade süreleri ile isteyen müşterilere konut, tüketici kredisi sağlanmaktadır. Halkbank vefa kredisi, vatan için canından olmuş ve canını ortaya koymuş ailelere destek olmak için bu sistemi geliştirmiştir. 15 Temmuz günü yaşanılan acı olayların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından özellikle konut kredisi faizlerinin indirilmesi açısından verdiği direktifler bulunuyordu. Faiz indirimine giden bankaların ilk sırasında yer alan Halkbank, birçok bankacılık ürünleri ve birçok hizmeti sağlamaya devam ederken ülkemizde faaliyette bulunan bankalara da bu anlamda örnek olmuştur.

Halkbank Vefa Kredisi Nedir?

Halkbank Vefa Kredisinin Şartları Nelerdir?

Aileler, şehit olan yakınlarının şehadet belgesiyle Halkbank şubelerine giderek başvuruda bulunabiliyor. Başvuru için şehidin 1. derece yakını konumunda olan anne, baba, eş ve çocukları tarafından yapılıyor. Gaziler için de kendisi bizzat giderek başvuruda bulunabiliyor. Gaziler için gerekli olan belgeler ise sadece gazi ve malul belgesidir.

Halkbank vefa kredisi için başvuru yapacak olan kişilerden herhangi bir dosya masrafı da talep edilmemektedir. Halkbank, bu avantajlı olanakları sayesinde kredi gereksinimi bulunan şehit ile gazi yakınlarına mükemmel bir fırsat sunuyor.

Halkbank Vefa Kredisi Ödeme Şartları Nedir?

Şahadet belgesi bulunan yakınların ve gazilerin başvuruda bulunabileceği Halkbank Vefa kredisi, saygı, minnet borumuzun bulunduğu şehitlerimizin arkada bıraktığı yakınları için hazırlanmış bir projedir. Kullanılacak olan 50 bin TL kredi için 48 ay vade, 1,07 faiz oranı ve aylık 1,401 TL taksit söz konusudur.

Halkbank vefa kredisinin yıllık maliyet oranı %16,5,441’dir ve bu kredinin 4 yıl içinde geri ödenmesi halinde 67,291 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca şehit yakını ile gazilerin ev sahibi olmaları için 100.000 TL kredi kullandıklarında faiz oranı 36 ay vade seçerlerse %0,80 olarak saptanmıştır. 36 ay vadeli, %0,80 faiz oranlı 100.000 TL kredinin aylık taksiti de 3,207 TL’dir.

Halkbank tarafından sunulan vefa kredisi, diğer bankacılık hizmetleri için de banka şubelerinden, müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kredinin se yılık maliyeti %10,64 olarak geçiyor.

Halkbank Vefa Kredisi Nedir?

Halkbank Vefa Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Şehit yakını ile gazilerimiz için sunulan bu olanak, onların unutulmadıklarını hissettirmek ve hayat şartlarını biraz da olsa rahat hale getirebilmek açısından Halkbank tarafından sunuluyor. Halkbank vefa kredisinin en büyük avantajı şehit yakını ve gazilerimizin konut sahibi olmaları, yeni iş kurmaları ya da taşıt almalarında kolaylık sağlamasıdır. Devlet tarafından verilen maaş azlığı ya da aile giderlerinin çok fazla olması nedeni ile şehit yakınları, gaziler bu isteklerini yerine getirememektedir. Ancak Halkbank vefa kredisi sayesinde düşük faiz, uzun vade imkanı onlara kolaylık sağlamaktadır. Bu şekilde şehit yakını ve gaziler kredi çektikten sonra herhangi bir zorluk yaşamadan taksitlerini ödeyebilecek. Konut almak için kredi çeken şehit yakınları ve gaziler kira öder gibi kredilerini ödeyecekler. Hatta Halkbank, bu kişilerin ödeme zorluğu yaşamaları halinde kendileri için en uygun olan kredi alternatifini saptayarak şehit yakını, gazilerin kolay ödeme gerçekleştirmesi için değişik seçenekler de sunuyor.

Sizler de Halkbank vefa kredisi imkanlarından yararlanmak istiyorsanız size en yakın Halkbank şubesine gerekli evraklar ile giderek kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.