Halkbank Hayvancılık Kredileri 2019

03.03.2019
328
Halkbank Hayvancılık Kredileri 2019

Bir zamanlar hayvancılık konusunda oldukça başarılı olsak bile şu an bu konuda pek iyi uygulamalar bulunmuyor. Kurban Bayramı zamanlarında dahi ihtiyacımız olan et noktasında ithalata yönelmek durumunda kalabiliyoruz. Bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla devletimiz ve bankalarımız tarafından hayvancılık kredileri veriliyor. Devlet kredileri yanında Halkbank Hayvancılık Kredileri 2019 için bilgileri yazımızda bulacaksınız.

 

Devlet ve onun büyük desteği ile bankalar tarafından hayvancılık alanında yaşanan sıkıntıları aşmak için kredi desteği verilmeye başlandı. Halkbank hayvancılık kredileri ile çiftçiler için oldukça avantajlı kredi seçenekleri verilmeye başlandı. Çiftçinin hayvan yetiştirmesini teşvik ederek hayvancılık konusunda yaşanan dar boğazı aşmak için kredi teşviki giderek artırılıyor. Hayvancılık kredisinden kişiler de faydalanabiliyor, zaten hayvancılık ile meşgul olup işlerini büyütmek için bu teşviklerden faydalanabiliyor. Devlet bankaları aracılığı ile bu krediler daha cazip oranlarla çiftçiye ulaşıyor. Özel bankalara nazaran daha iyi vade ve faiz oranları hayvancılık kredilerinde sunan bankalar arasında Halkbank üstlerde yer buluyor. Hayvancılık kredileri için İş Bankası , Ziraat Bankası, Qnb Finansbank, Teb, Akbank, Garanti Bankası, Vakıflar Bankası, Odeabank, HSBC, Denizbank gibi bankalarda da bazı kredi seçenekleri bulunduğunu bilmelisiniz. Devlet bankaları bu konuda daha iyi oran ve vade alternatifleri veriyor.

 

Halkbank Hayvancılık Kredileri Arasında Neler Var?

Halkbank,çiftçi için sadece hayvancılık noktasında değil çeşitli tarım araçlarından traktör alımına kadar oldukça geniş bir yelpazede kredi desteği sunuyor. Halkbank hayvancılık kredileri 2019 noktasında ise küçükbaş hayvancılık kredisi öne çıkmış bulunuyor. Bu kredi; hayvancılık sistemine kayıtlı olan damızlık koyun ve keçi konusunda veriliyor.  Aslında bu seçeneğin dışında Halkbank tarafından hayvancılık kredileri arasında; devlet destekli çiftçi kredisi, teşvik kredisi, hayvan hayat sigortası desteği seçenekleri de var. Destek daha çok yapılacak sigorta için ve hayvancılık ile uğraşan çiftçinin olumsuz durumlara hazırlanması için aşağıdaki seçeneklerde verilmektedir:

📍        Devlet Destekli Hayvan Hayat Sigortası : BU krediden faydalanacak çiftçiler; Ön soy kütüğüne, Soy kütüğüne ve Hayvan Kayıt Sistemine (TÜRKVET’e) kayıtlı süt sığırları ile Hayvan Kayıt Sistemine (TÜRKVET’e) kayıtlı olan besi sığırları (erkek) için başvuru yapabiliyorlar.

📍         Devlet Destekli Kümes Hayvanları Sigortası : Bu krediye kapalı sistemde üretim yapan, bio-güvenlik ve hijyen tedbirlerini almış tesislerde yetiştirilen kümes hayvanları için başvuru yapabiliyorlar.

📍         Devlet Destekli Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası : Bu kredi için çiftçi Kayıt Sistemine entegre edilmiş Hayvan Kayıt Sistemine (Türkvet’e) kayıtlı olan damızlık koyun ve keçi ile damızlık koç ve teke sahipleri başvuru yapabiliyorlar.

Bu krediyi kullanacak olan çiftçilerimizin hayvanları için; her türlü hayvan hastalıkları, gebelik, doğum, cerrahi müdahale sigorta kapsamına alınıyor. Ayrıca hayvan hastalıkları, kazlar, zehirlenmeler, doğal afet yada güneş çarpmaları gibi olaylar sigorta kapsamına alınıyor. Devlet tarafından oluşacak olan hasar yada kayıpların, poliçede yazan sigorta tutarının %50’si ödeniyor.

Halkbank Hayvancılık Kredisini Çiftçilerimiz yada Girişimcilerimiz Nasıl Alacak?

Öncelikle Halkbank Hayvancılık Kredileri 2019 başvurusu yapabilmek için 18 yaş doldurulması ve mevcut hayvanlarınızın olduğunu kanıtlayan belgelerinizin bulunması gerekiyor. Çiftçi ve girişimcinin her daim yanında olup devlet teşviğini onlar için kolaylaştıran Halkbank, bu şartları sağlayanlardan bazı belgeler istiyor:

📍         Kimlik/Nüfus Cüzdanı (pasaport ya da ehliyet de kabul ediliyor)

📍         Çiftçilik belgesi

📍         Adres kaydı

📍        Kullanılması düşünülen kredi türüne göre banka tarafından istenebilecek ekstra belgeler

Eğer hayvancılık konusunda kredi kullanarak bir girişime hazırlanıyorsanız yada bu konuda bir çiftçilik faaliyetinde bulunuyorsanız zaman geçirmeden bir Halkbank şubesine uğrayarak destek alabilirsiniz. Halkbank Hayvancılık Kredileri 2019 konusunda başvuru zamanına bağlı olarak şartlarda değişim yaşanabileceğini bilerek banka şubesinden en doğru bilgileri alabilirsiniz.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.