Halkbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2019

19.02.2019
259
Halkbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2019

Taşıt sahibi olmayı düşünenler için bankaların uygun faiz oranlı kredileri sürüyor. Daralan ekonomik yapı otomotiv pazarına hareket getirmek amacı ile sıfır otomobil yanında 2. El taşıt için de kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Avantajlı 2. El taşıt kredisi oranları ile müşterilerine bu olanağı veren bankalar arasında Halkbank bulunuyor. Yazımızda yeni başlayan 2019 yılına yeni araç satın alarak girmeyi düşünenlere yardımcı olmak amacıyla Halkbank 2. El taşıt kredisi başvurusundan oranlara kadar tüm detayları bulacaksınız.

Halkbank avantajlı oranları ile otomobil sahibi olmak isteyenlere yönelik olarak büyük kolaylık sağlayan Halkbank 2. El taşıt kredisi seçeneğini sunmaya başladı. Güvenli biçimde alacağı banka kredisi ile ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenlere Halkbank yeşil ışık taşıt kredisi sunuyor. Halkbank tarafından sunulan bu kredinin en büyük özelliğinin, 5 yaşından büyük olmayan araçları kapsadığını unutmamalısınız. Banka güvencesi ve esnek ödeme seçenekleri ile Halkbank’tan sunulan 2. El taşıt kredisi çekmek istiyorsanız bir Halkbank şubesine başvuruda bulunabilirsiniz. Bir kamu bankası olma özelliği taşıyan Halkbank, ödeme planlarında esneklikler yapılabildiği gibi uygun faiz oranları da sağlıyor. Kredi başvurunuzu yapmadan yazımızdan kullanmayı düşündüğünüz 2. El taşıt kredisi hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Halkbank 2. El Taşıt Kredisi Detayları

Müşterilerine dönem dönem oldukça avantajlı kredi seçenekleri veren kamu bankası olan Halkbank, şimdi de otomotiv sektörüne yönelik olarak avantajlı biçimde 2. El taşıt kredisi veriyor. Halkbank Yeşil Işık 2. El Taşıt Kredisi ismi ile müşterilerine tanıtılan bu kredi seçeneğiyle zaman zaman farklı sektörlere verilen destek bu kez otomotiv sektörüne yönelik hazırlanmış. Müşteriler bu kredi kullanımları sayesinde uygun faiz ve ödeme seçenekleriyle otomobil sahibi olabilirken, sektöre bir hareketlilik getirmenin de önü açılıyor. Size özel bir ödeme planı ile 2. El araç sahibi olmayı düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken şey, size en yakın Halkbank şubesi ziyareti yapmak olmalıdır. Başvuruyu yapacağınız şubeden, size ihtiyaç duyacağınız belgeler açıklanacaktır. Banka tarafından sizin için ne kadar kredi çıkabileceği ve nasıl bir geri ödeme planı oluşturulacağı belirlenecek ve size bildirilecektir. Eğer kredi notunuz yüksekse, konuda kolaylık yaşayabilirsiniz.

Halkbank 2. El Taşıt Kredisi Kullanacağınız Zaman Uymanız Gereken Şartlar ve Gerekli Belgeler

Her bankanın sağladığı kredilere başvuru için şartları bulunuyor. Halkbank Yeşil Işık 2. El Taşıt Kredisi almak istediğinizde de karşınıza bazı şartlar çıkıyor. Koşullar ve şartlar uygunsa hemen kredi almamanız için neden kalmıyor. Banka başvurunuzda müşteri temsilcisi ile görüşecek ve size bazı belgeler getirmeniz istenecektir. Zaman zaman bu belgelerde istisnalar bulunsa bile çoğu kez şartlar ve belgeler karşınıza hazırlamanız için getirilecektir;

📌         Sahibi olmak için kredi çekeceğiniz aracın 5 yaşını geçmemesi şarttır.

📌         Almayı planladığını araç ücretinin %30’una sahip olmalısınız.Yani en fazla çekebileceğiniz kredi oranı aracın %70’i kadar olabiliyor.

📌         Kullanılacak kredide ikinci el araçlar için aracın kasko değeri esas alınmaktadır.

📌         Eğer satın almayı planladığınız araç fiyatı 100.000 TL’ye kadarsa tutarının %70’ini kredi kullanabilirken, 100.000 TL ve üzeri olan araç ise tutarının %50’sini kredi kullanma şansınız bulunuyor.

Halkbank Yeşil Işık 2. El Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

📌        Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı (ehliyet aslı ya da fotokopisi ayrıca isteniyor)

📌         Başvuru yapacak kişi emekli ise bankadan onaylı maaş hesap ekstresi,

📌         Başvuru sahibi ikametgah belgesi (e-devlet üzerinden alınan belge veya son 3 aya ait herhangi adınıza bir fatura da olabiliyor)

📌         Çekilecek kredi türüne bağlı olarak, banka tarafından ekstra belge istenebileceğini unutmayın. Bu belgelerin istisnai bazı durumlar için olacağını da bilmelisiniz.

Halkbank Yeşil Işık 2. El Taşıt Kredisi Faiz Oranları

En güncel fazi oranlarını banka şubesi yada Halkbank internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Kişiden kişiye ve kredi notuna bağlı olarak bu faiz oranlarının değişebileceğini de unutmamalısınız. Kredi kullanacağınız zaman da ayrıca değişip değişmediğini kontrol etmelisiniz.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.