Günlük Faiz Veren Bankalar

12.10.2018
554
Günlük Faiz Veren Bankalar

En çok tercih edilen yatırım araçlarından birisi vadeli mevduat hesaplarıdır. Günlük, haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak faiz kazandıran çeşitli bankalar bulunmaktadır. Pek çok banka genel olarak faiz kazanımı için alt limiti 1.000 ₺ olarak belirlemiştir. Belirtilen minimum tutar kadar vadeli hesaba para yatırdığınızda, ilk günden itibaren faiz işlemeye başlar. Ayrıca 28 gün ya da 32 gün süreyle vadeli banka hesabında para bulundurduktan sonra kazandırmaya başlayan bankalar da yer alır. Yazımızda sizlere günlük en yüksek hangi banka faiz verir, diğer faiz veren bankaların oranları nedir, bu konulardan bahsedeceğiz.

 

Günlük Olarak En Fazla Faiz Veren Banka

Aşağıdaki listede günlük olarak en fazla faiz veren bankaları sıraladık. Bu oranlara bakarak yatırımlarınızı yapmadan önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Bankaların mevduat hesapları için vermiş olduğu faiz oranlarını incelediğimizde birçok farklı kampanya ile karşılaşıyoruz. Genel olarak ilk vadeli hesap açtıranlara hoş geldin kampanyası adı altında  yüksek oranlarda faiz verilmektedir. Bu hizmet genel olarak ilk yıla mahsustur. Günlük olarak en yüksek faizi veren banka güncel faiz oranları %18 olarak QNB Finansbank Enpara olarak görülmektedir. (Yazımızdaki tüm veriler tüm bankaların web sitelerindeki tablolar ve hesaplama araçları incelenerek oluşturulmuştur)

 

 

Vakıfbank Günlük Faiz Oranları Nedir?

Vadeli hesaplarında esnek vadeler ve kazançlar elde etmek isteyenlerin kullanabileceği bir kampanya olan Vakıfbank Kırık Mevduat Hesabı, müşterilerine günlük faiz kazandırmaktadır. 3 farklı günlük faiz seçeneği vardır. 1-6 gün, 7-13 gün ve 14-29 gün türlerinde hesaplardan birisini seçebilirsiniz. Genellikle her an nakde ihtiyacı olan müşteriler için tercih edilmektedir. Günlük faiz oranları ise şu şekildedir:

1-6 gün arası faiz oranı: %7.5

7-13 gün arası faiz oranı: %8.5

14-29 gün arası faiz oranı: %9

 

 

Akbank Günlük Faiz Oranları Nedir?

Yine günlük bazda faiz kazandırabilen bankalardan birisi de Akbank‘tır. Fakat en az 7-27 günlük faiz seçeneği mevcuttur. Yani paranızı yatırdıktan sonra ilk bir hafta para çekme talebinde bulunmamanız gerekir. Aksi takdirde faiz kazancından yararlanamazsınız. Akbank vadeli hesabınızda bulunan miktar ilk 1 haftadan sonra %2’dir. Belirlediğiniz vade süresini artırmak istediğinizde yıllık olarak %20 civarında faiz kazancı elde edebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Günlük Faiz Oranları

Bir aya kadar olan vadeli seçeneklerde %14 faiz oranı ile dikkat çeken Ziraat Bankası, Vadeli hesap türlerinde en az 8 gün anlaşmalıdır. Anlaşma yapılan gün sayısı arttıkça vadeli hesabınıza daha fazla oranda kazanç yansıyacaktır. Eğer acil nakit ihtiyacı duymuyorsanız ve paramın kazancını sürekli görmek istiyorum demiyorsanız, yıllık faiz oranlarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Ziraat Bankası‘nda param her 8-20 günde bir artsın diyorsanız kazancınız yıllık bazda %11 kazanırsınız. 21-29 gün arasını tercih ederseniz yıllık bazda %14 oranında faiz kazancı elde edersiniz.

 

Yapı Kredi Bankası Günlük Faiz Oranları

Yapı Kredi‘de paramın her gün arttığını görmek istiyorum diyorsanız 1-4 gün vadeli hesap seçeneğini tercih edebilirsiniz. 1.000 TL’den 25.000 TL’ye kadar yatırım yapabilirsiniz. 15-25 gün arası vadeli seçenekte %6.6 faiz kazancı elde ederiniz. Yapı Kredi Bankası günlük faiz oranları bu şekildedir. Ayrıca Yapı Kredi Bankası‘nın aylık faiz oranları ise %9‘dur. Yine vade periyodunuzun uzunluğu arttıkça faiz kazancınız da artacaktır. Bu durumda yılda 1 kez ödeme periyodu seçerseniz %20’lere kadar faiz kazancı elde edersiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.