Fibabank’a Hesap Açımı Ve İstenen Belgeler

24.10.2017
363
Fibabank’a Hesap Açımı Ve İstenen Belgeler

İçinde bulunduğumuz dünyada maddi konularda hepimiz bir banka ile çalışmak zorundayız. Bir ay çalışarak verdiğimiz emeğin kazancını alabilmek, üniversitede okuyan çocuğumuza para gönderebilmek ya da internetten yapmış olduğunuz alışveriş için para yatırabilmek ve dolayısıyla bir banka kartına sahip olmak gerekli yani bir bankayla çalışıyor olmak zorundayız. Hayatımızda git gide önemi artarak güçlenen banka hizmetleri bu tüketim çağında oldukça etkili bir ihtiyaç haline geldi. Maaşımızı alabilmek için bile artık bir bankaya ihtiyaç duymaktayız. Bu konudaysa topluma hizmet veren çok sayıda banka bulunmakta… Hâlihazırda topluma hizmet veren bankalarsa müşteri kazanabilmek için bir yarış içerisinde. Kendisini ispatlamış ve günü yakalamayı başarmış olan bankalardan birisi de Fibabank… Bankanın müşterisi olmak içinse içerisinde mevduatınız olmasa bile bir hesap açtırmanız gerekli… Bankacılık işlemleri konusunda gişe başı işlemlerin zorunluluğunu artık aşmış olduğumuz bir süreç içindeyiz. Fibabank’ta bu süreci yakalamış bankalardan birisi… Fibabank’a hesap açtırmak isteyen bireyler bankanın sunmuş olduğu SMS başvuru, şubeden başvuru ve online bankacılıkla başvuru şeklide farklı üç alternatif kanaldan birisini tercih ederek başvuru yapabilmektedirler. Böylelikle artık eskisi gibi bankadan hesap açtırmak için sadece şubeye gitmek gerekmiyor. Peki, Fibabank’a hesap açımı ve istenen belgeler nelerdir?

 

Mevduat hesabı konusunda kullanıcılarına çok geniş yelpazeyle hizmet veren Fibabank, vadeli ve vadesiz hesaplarıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Bu anlamda tüm ihtiyaçlara karşılık verebilen e-vadesiz hesabınızdan EFT, kart borcu ödeme, para transferi yapma, vergi borcu ödeme kira ödeme, kredi taksiti ödeme gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmektesiniz. Yine e-vadeli hesapla birikimlerinize size özel faiz oranlarıyla değer katmak istiyorsanız da bu seçenekten yararlanabilirsiniz. Birikimlerin uzun vadede koruyabilen ve sahip olunan anapara üzerinden kazanç sağlanan Fibabank vadeli hesap seçeneklerinde müşterilerine oldukça avantajlı fırsatlar hazırlamaktadır. Fibabank’ın kiraz hesap, çalışkan hesap, vadesiz TL mevduat, vadesiz döviz mevduat, vadeli altın hesap, vadeli TL mevduat, dönüşen mevduat gibi çeşitli mevduat hizmetleri bulunmakta olup, bu hizmetlerden yararlanabilmek için bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Üstelik bu hizmetlerden yararlanabilmeniz için eskide olduğu gibi bir sürü belge hazırlamanıza da gerek yok… Bilindiği gibi bankalar artık kısa sürede ve belgeler olmadan hesap açabilmekte ve fibabank’da müşterisi olmak isteyen bireylere anında hesap açabilmektedir. Fibabank hesap açtırma ve istenen belgeler konusunda sizi bekleyen çok sıkıcı ve zorlayıcı işlemler yok… Fibabank web sitesine girerek hesap açma işlem menüsünü tıklayarak bilgilerinizi girmeniz yeterli. Bu işlemin ardından alacağınız onayla fibabank hesabınıza ait banka kartını hazırlayarak tarafınıza gönderecektir. İşte bu kadar kolay bir işlem sonucunda elinize gelen banka kartını kullanıma açmanızla beraber hesabınız aktif olarak kullanılmaya başlar.

 

Fibabank hesap açtırma ve istenen belgeler konusunda sorulan sorulardan başka ayrıca bankanın hesap işletim ücretleri hakkında da bilgi vermek yararlı olacaktır. Bilindiği gibi tüm bankalar müşterilerinden aylık, dönemlik veya yıllık ücretler talep etmektedir. Bankaların talep ettikleri bu ücretler tamamen yasal bir uygulama olup, hesap işletim işlemleri nedeniyle alınmaktadır. Fibabank’ta müşterilerinden aylık 7,35TL hesap işletim ücreti talep etmekte olup bu oran yıllık 88,29 TL değerindedir. Hesap işletim ücreti uygulaması için bankanın ayrıcalıklı tuttuğu müşterileri de bulunmaktadır. Örneğin maaş hesabı olan müşterilerden hesapları üzerinden yapacakları işlemler için herhangi bir aylık veya yıllık ücret talep edilmemektedir. Özetle fibabank hesap açtırma sürecinden bankanın hazırlamış olduğu alternatif kanalları kullanarak kısa sürede mevduatlarınızı değerlendirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.