Faturalı Hatlara Kredi Almak

23.03.2019
225
Faturalı Hatlara Kredi Almak

Gelişen teknolojinin en başta görüldüğü cihazların başında akıllı telefonlar geliyor. Giderek daha fazla fonksiyonu kullanma olanağı veren telefonların fiyatları da doğru orantılı olarak yükseliyor. Yüksek fiyatlara ulaşan telefonları satın alırken artık kredi kullanma olanağı dahi var. Maddi sıkıntıları ile ödeme güçlüğü yaşayanlar için, kredi kullanarak en uygun taksit seçenekleri ile faturalı hattınız üzerine telefon satın alabilme olanağı getirildi. Faturalı hatlara kredi almak için yapılması gerekenleri ve nasıl kredi kullanımı yapılacağının detaylarını yazımızda bulacaksınız.

Büyük markalar müşterilerine ulaşabilmek amacıyla, bankalar ile yaptıkları anlaşmalar ile uygun taksit seçeneklerini barındıran kampanyalar düzenliyor. Fiyatı artan telefonlar için de bu avantajlı kampanya seçenekleri var. Ayrıca, operatörler de özellikle fatura hat kullanımı için bankalarla ortak kampanyalara gidiyor. Yeni telefon alımlarında faturalı hatlara kredi alma olanağı veriliyor.

 

 

 

Faturalı Hatlar Üzerinden Kredi Başvurusu Yapmak

Artan fiyatlar ile birçok akıllı telefon lüks denebilecek fiyatlara ulaştı. Özellikle kredi ve kredi kartı kullanımları bilinçsiz biçimde kullanım aşamasında pahalı akıllı telefonlar da bu lüks ürünler sınıfına girip kötü bir ün ve imaj sahibi oldu. Başta bunun önüne geçmek için taksit sınırlaması getirilmişti. Ancak özellikle ekonomide yaşanan daralma ile sektöre canlılık getirmek amacıyla taksitlendirme konusundaki sınırlamayı aşmak için birçok telefon marka üreticisi bankalarla kampanya düzenlemeye başladı. Satışların azalması, hatta bazı markalarda durma noktasına gelmesi bunda etkili oldu. Telefon üreticileri, hem de satıcı yetkili mağazalarla hem operatörler ile anlaşıp banka imkanlarıyla taksit imkanlarını sağladı. GSM operatör firmaları, faturalar üzerine vade seçeneklerinin yer almasına imkan sağladı. Üretici firmalar tarafından da desteklenene kampanyalar ile tüketicilerin kendi ihtiyaçlarını giderebilmeleri için taksit seçenekleri ve kredi kullanma olanağı getirildi. Herkesin kazançlı olacağı bu yapı için, kredi başvurusu adımını daha kolay hale getirmeye yönelik olarak mağaza içerisine şubeler taşındı. Faturalı hatlar üzerinden kredi başvurusu yapmak da mağazalara gitmek kadar kolay hale getirildi.

 

Faturalı Hatlar Üzerinden Çekilebilecek Kredi Miktarı

Telefon satıcıları, faturalı hat üzerinden küçük taksitler ile yüksek fiyatlı ürünlerini sattıklarında çok küçük karlar elde ederek para akışı gerçekleştiriyor. Özellikle GSM operatörleri ile anlaşarak, belli bir taahhüt de yakalanarak faturalı abone  sayısı belli bir süre için yakalanabiliyor. Örnek vermek gerekirse; en az 6 aylık abone olma kaydıyla birçok GSM abonesine akıllı telefon satın alma seçeneği sunuyor. Hatta sunulmuş olan telefonla beraber, faturalarınıza yansıyacak tutar da hesaplanıyor. Taksitlerle beraber 4 bin TL’yi bulan telefonlar için kredi kullanma olanağı da veriliyor. Hatta kredi mağazalar içerisindeki banka görevlisine direk olarak yapılarak işlem hızlandırılıyor.

Kredi için 12 ve 24 ay vade taksitleri sağlanabiliyor. Elbette bu durum; telefonun bedelini ve almak istediğiniz kredi tutarının da meblağına göre farklılık gösteriyor. Ödenecek vadeler telefon faturanıza yansıtılıyor. İhtiyaç duyduğunuz nakit miktarını karşılamak için, mağaza da yapılan sözleşme ile alınan telefonu nakit değerle satıp paraya dönüştürme olanağı da var.

 

Faturalı Hatlar Üzerinden Kredi Kullanmak Doğru Mu?

Eğer ihtiyacınız olan nakit için böyle bir yolu kullanıyorsanız elbette doğru değildir. Bu şekilde kredi kullanmanız; faturalı hat üzerinden satın alacağınız telefonun normal fiyatlardan daha yüksek bir fiyata alınması anlamına gelecektir. Aldığınız telefonu satıp nakit paraya çevirdiğiniz an, başta belli miktarı kaybetmeniz anlamı taşıyacağı gibi ödemelerinizi düşündüğünüzde faiz kıskacına girdiniz demektir. Kullanacağınız faturalı hatlar üzerinden kredi, maddi açıdan size fazla zarar verebilir. Nakit ihtiyacınızı farklı bir kredi yada borç para ile karşılayamadığınız durumlarda, son çare bu kredi kullanımı olmalıdır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.