Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar

05.03.2019
213
Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar

Bankaların ihtiyaç duyması halinde kredi sağladığı müşteri grupları arasına ev hanımları da girdi. Ev ekonomisini yürüten ve yaşam alanlarımızın daha iyi olması için çalışan bu kadınlarımız da, artık ihtiyaç duymaları halinde banka desteğini alabilirler. Uygun vade seçenekleri ile kullanacakları kredilerle sıkışıklık yaşadıkları noktaları aşabilirler. Ev hanımı olarak yaşamına devam eden kadınlarımıza kredi seçeneği sunan banka sayısı çok fazla değil.  Sayıları bir hayli az olan bu bankalar vasıtası ile kredi kullanmak isteyen ev hanımları için, ev hanımlarına kredi veren bankaları ve dikkat etmesi gerekenleri yazımızda açıklamaya çalıştık.

 

Kredi başvurusu için bankaya giden ev hanımlarından dört temel seçenekte hazırlıklı olması istenebiliyor. Bunlar; kefil, teminat, sahip olduğu varlıklar ve ek geliri varsa ona ait belge. Düzenli gelir sahibi bir kefil ile bankaya ulaştığınızda,hem sizden istenecek ilk noktayı aşacak hem de kredi alma süreciniz hızlanacaktır. Ev hanımları, kredi başvurusu sırasında banka tarafından istenebilecek teminat için hazırlıklı olmalıdır. Taşınmaz varlığınız varsa bunu teminat olarak göstermeniz istenebiliyor. Bankalar, ev hanımlarına kredi verirken bankada bulunan birikimlerini ve finans durumunu inceliyor. Onlardan, bu güne kadar bankalarda bulunan finansal varlıklarına ait bir döküm de isteyebiliyor. Kredi başvurusunda, ev hanımının ek geliri varsa onun hakkında bilgi, evin geliri hakkında bilgi sunmanız avantaj sağlayabiliyor ve bu durum bankalarca isteniyor. Bu aynı zamanda bankanın gelirinize uygun ödeme planları hazırlamasında da yardımcı oluyor. Başvuru sırasında evin asıl gelirini sağlayan kişiye ait belgeler de bulunması gerekebiliyor.

Aşağıda az sayıda olan ev hanımları için kredi vermekte olan bankalara ait bilgileri bulacaksınız.

 

Aktif Bank : Nkolay

Ev hanımlarına Aktif Bank krediyi NKolay sistemi ile internet üzerinden dahi başvuru ile sağlayabiliyor. Nkolay isimli sistemle; kredi notu düşük olanlar, ev hanımları, öğrenciler ve diğer herkes kredi başvurusu yapabiliyor. Ev hanımları da ihyacı için kredi başvurusunu NKolayKredi internet sitesi aracılığı ile kolayca yapabilir. Nkolay üyeliğini hızlıca tamamlayarak doğrudan site üzerinden gerekli başvuru aşamasını tamamlayabilirsiniz. İstenilen belgeleri imzaladıktan sonra kredi kullanma olanağı elde edebilirsiniz. Nkolay ihtiyaç kredisi kullanımında en fazla 30.000 ₺ kadar bir tutar için başvuru yapabiliyorsunuz. Geri ödemede vadeler ise 3 ay ile 36 ay arasında oluyor. Kullanacağınız kredide faiz oranları %2,29‘dan başlıyor. Başvurunuz sonrası onaylanan krediyi NKolay Kart sistem ile kullanabileceğiniz gibi kredi miktarınızın doğrudan hesaba aktarılması isteyebilir veya PTT şubelerinden kredinizi çekebilirsiniz. PTT şubelerini aylık ödemeleriniz için de kullanabilirsiniz.

 

Enpara.com

Şubesiz bankacılık sloganı ile faaliyet gösteren ve bir QNB Finansbank alt kuruluşu olan Enpara, hem masrafsız hem de kolay bir şekilde bankacılık işlemleri yapma olanağı verirken ev hanımları için de ihtiyaç duymaları halinde kredi sağlıyor. Kredi kullanabilmek için Enpara üyesi olunması şart. Ev hanımlarının da kullanabileceği Enpara ihtiyaç kredisinde alt limit 1000 ₺, üst limit ise 50.000 ₺. Çekilecek olan bu krediler için faiz oranları %2,77‘den başlayıp 48 aya kadar vade seçeneği bulunuyor. Onaylanan kredi Enpara hesabınızı yatıyor ve aylık ödemelerinizi Enpara’ya kayıtlı hesabınız üzerinden ya da QNB Finansbank ATM’lerinden yapabiliyorsunuz.

 

CEPTETEB:

Türkiye Ekonomi Bankası ürünü olan CEPTETEB’e ait ihtiyaç kredisi, ev hanımlarına da kredi sağlıyor. 30.000 ₺’ye kadar kredi tutarı, %2,79‘dan başlayan faiz oranları ile ev hanımları tarafından da kullanılabiliyor. Ev hanımları bu kredi için başvuruyu; CEPTETEB’in internet, mobil ve telefon bankacılık aracılığı ile yapabilir. Yapılacak başvuru esnasında kefil veya teminat istenebiliyor.

 

Denizbank:

Aslında Denizbank bünyesinde ev hanımlarına yönelik hazırlanmış özel  bir ev hanımları ihtiyaç kredisi bulunmuyor. Ancak ev hanımlarına özel bir finansal destek paketi, Ev Hanımı Paketi ile sağlanıyor. Bu özel finansal destek ile bütçenize ait işlemleri Denizbank aracılığıyla düzene sokma olanağı getiriliyor. Yine ev hanımlarına yönelik olarak Özel Altın Günleri ile Ev Hanımlarına Mevduat Biriken Hesap uygulamaları dikkat çekici bulunuyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.