Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

01.12.2018
259
Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

Çiftçiler, müteahhitler, turizm sektöründe faaliyet gösterenler ve benzeri iş kollarında düzenli gelir sahibi olmayanlar için bankaların geliştirdiği kredi türlerinden birisi de ertelemeli kredilerdir. Yatırımlarının karşılığını birkaç ay sonra alabilenlerin özellikle başvuruda bulunduğu bu kredi seçeneğin de, ilk taksit ödemeleri kredi alınan tarihten itibaren 3 veya 6 ay sonra yapılabilmektedir. Her banka bu hizmeti vermemektedir. Alternatif Bank, Akbank ve QNB Finansbank ertelemeli kredi veren bankalardandır. Fakat dönem dönem Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, HSBC, Yapı Kredi, ING Bank, Garanti Bankası ve bazı diğer bankalar da ertelemeli kredi verebilmektedir.

 

Ertelemeli Kredi Nedir?

Banka müşterileri gelir durumunu dikkate  alarak bazen kredi ödemelerini düzenli yapamamaktadır. Bankaların müşterileri için geliştirmiş olduğu ertelemeli kredi seçenekleri 3 ve 6 ay olarak düzenlenmiştir. Bütçenizin gelir durumuna göre bu iki seçenekten birisini tercih edebilirsiniz. Fakat şunu göz önünde bulundurmalısınız ki, ertelemeli krediler için belirtilen faiz oranları, ihtiyaç kredilerine göre biraz daha yüksek olacaktır. Çünkü banka müşterisinin ödemesini sonradan yaptığı her ay banka için bir kayıptır. Bankalar da bunu göz önünde bulundurarak, ertelemeli kredilerin faiz oranlarını diğer kredi türlerine göre az da olsa yüksek tutabilmektedir.  Yazımızda sizlere ertelemeli kredi veren bankalar ve bu bankaların güncel faiz oranları hakkında bilgi vereceğiz. Bu bilgiler doğrultusunda bütçenize uygun olan türü seçerek, ödemede sorun yaşamayacağınız bir banka ile çalışabilirsiniz.

 

Hangi  Bankalar Ertelemeli Kredi Veriyor?

Alternatif Bank Ertelemeli Kredi 2019

Son yıllarda kolay kredi verebilen bankalardan birisi olarak gündeme gelen Alternatif Bank, kredi ödemelerini 3 ay sonra yapmak isteyen müşteriler için yeni bir kampanya sunuyor. Bu kampanyaya yalnızca alternatif bank şubeleri aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Yapılan başvurular değerlendirilirken müşterinin düzenli bir geliri olup olmadığı, kredi notu ve maaşı gibi faktörler göz önünde bulundurulur. Alternatif Bank şuanda şu illerde hizmet vermektedir: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun ve Tekirdağ.

 

Akbank Ertelemeli Kredi

Akbank müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi kampanyası sunuyor. Akbank şubelerinden, telefon şubesinden, Akbank Direkt İnternet veya Akbank Direkt Mobil kanallarını kullanarak bu kampanyaya başvuruda bulunabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz kredi vadesine ve kredi tutarına göre faizler %1,70 ile %1,84 arasında değişiklik göstermektedir. Akbank’tan kredi kullananlar, kredi başvurularını takiben ilk 3 ay süreyle istedikleri ay kredi ödemelerine başlayabilirler.

 

QNB Finansbank Ertelemeli Kredi

Kredi ödemelerini aylık düzenli olarak gerçekleştiremeyecekler için müşterilerini düşünen bir banka da QNB Finansbank. İncelememizde en uygun oranlara sahip banka olarak dikkat çekiyor. %1,66 faiz oranlarından başlayarak, 2 yıl (48 ay)’a kadar QNB Finansbank’tan ertelemeli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. En düşük oran olan %1,66 oranı ilk 3 ay için oluşturulan bir oran. Kredi ödemelerinizde vade sayısı arttıkça bu oran da artacaktır. QNB Finansbank diğer bankalarda olduğu gibi müşterilerinin başvurularını değerlendirirken güncel kredi puanını, gelir durumunu ve müşterinin sigortalı bir işte düzenli çalışıp çalışmadığını göz önünde bulundurmaktadır. Geçmiş dönem ödemelerinizi düzenli gerçekleştirdiyseniz ertelemeli kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. Fakat kredi siciliniz temiz değilse ve kredi notunuz istenen  değerin altındaysa kredilerinize olumsuz yanıt verilebilir. QNB Finansbank’tan ertelemeli kredi almak isteyen müşteriler T.C kimlik numarasını 5030‘a mesaj göndererek SMS başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca telefon bankacılığı ve online bankacılık kanallarından da başvuru yapabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.