Enpara Kredi Başvurusu ve Sonucu

30.08.2017
480
Enpara Kredi Başvurusu ve Sonucu

Dijital kanallar üzerinden bankacılık anlayışına farklı bir boyut kazandıran Finansbank’a ait Enpara şubesiz bankacılığı getirmiştir. Enpara üzerinden yapılan işlemler ile kişilerin bankalara gitmeden rahat bir şekilde işlem yapmalarını kolaylaştırmaktır. Tüm bankacılık işlemlerini rahatlıkla dijital ortamdan yapabiliyorsunuz. EFT, havale ve fatura ödemeleri gibi işlemleri çok rahat bir şekilde Enpara hesabından yaparken masrafta ödemediğiniz için kar da etmiş oluyorsunuz. Aynı zamanda mevduatlarınızı da Enpara hesabında değerlendirerek yüksek faizlerden yaralanma imkanınız bulunmaktadır. Tabii sadece mevduatınızı değerlendirmiyoruz bunun yanında gerekli olan kredi ihtiyaçlarınızı karşılamanız hususunda da yardımcı olmaktadır.

Enpara Kredi Seçenekleri

Enpara bankacılık sisteminde çalışmakta alan kişiler 30.000.- TL kadar 36 ay vadeli ihtiyaç kredilerinden yararlanmaktadırlar. Enpara’nın ihtiyaç kredilerinde size sunduğu en büyük avantaj ise kredi kullandırımında masraf almamasıdır. Ayrıca şubeye gitmenize de gerek bulunmamaktadır. Ve kredi kullandırımı sağladığı kişilerden sigorta bedeli de almamaktadır.

Enpara kredi başvuru yapmadan önce Enpara müşterisi olmanız gerekmektedir. Enpara müşterisi olmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Sizin başvurunuza göre müşteri temsilcileri belirtilen adrese gelmekteler ve gerekli olan sözleşmelerin imzalanmasını sağlamaktadırlar. Daha sonra internet veya cep şubesinden kredi almak üzere müracaat etme imkanı sağlamaktadır.

Enpara müşterisi iseniz direkt olarak internet veya cep şubesinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Enpara’nın web sitesine giriş yaptığınızda kredilerin faiz oranlarını ve de geri ödeme şekillerini görebilirsiniz. Enpara kredisinde başvuru yaptığınızda sizden herhangi bir belge ve de teminat veya kefil istenmemektedir. İhtiyaç kredileriniz Finansbank’ta değerlendirildiği şekilde değerlendirmeye alınmaktadır. Daha önce kullanmış olduğunuz kredileri ve kredi kartlarınızın ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir. Özellikle son dönemlerdeki risk değerlendirmenizi esas almaktadırlar.

Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Enpara kredi başvurusunu internet ortamından çok rahatlık ile birkaç dakika içredinde yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzu yaptığınızdan itibaren 8 saat içerisinde değerlendirmeniz yapılmakta ve de sonuca bağlanmaktadır. Diğer bankalara göre bu işleminiz gayet kısa bir zaman içerisinde sonuca ulaşmanızı sağlamaktadır.

Değerlendirmeniz sonucunda yapılacak olan işlemleri ise öncelikle Enpara müşterisi iseniz internet veya cep şubesinden kredi ödeme planınızı ve sözleşmesini onaylayarak kredinizi anında alma imkanınız bulunmaktadır. Enpara müşterisi değilseniz eğer öncelikle müşteri temsilcileri tarafından adresinize ziyarete gelinmektedir. Enpara müşterisi olmanız sağlanmaktadır.

Kredinizi aldıktan sonra ihtiyaç kredisi taksitlerinizi ödeme planında belirtilen şekilde her ay düzenli olarak ve zamanında yapılması gerekmektedir. Kredi geri taksit ödemelerinizi  internet şubesinden, Finansbank ATM’leri, Çözüm Merkezlerinden yapabilirsiniz. Enpara sizin taksit ödeme günlerinizde Enpara vadesiz hesabınızda bakiyeniz olursa otomatik olarak almaktadır. Bu işlem esnasında hiçbir şekilde ekstra ücret ve otomatik ödeme talimatı bedeli almamaktadır.  Kredinizi çok rahatlık ile vadesinden önce kapabilir ve taksitlerinizi erken ödeme şeklinde de yapabilirsiniz. Bu hesap ile ara ödeme yapma imkanınızda bulunmaktadır. Erken ödemelerinizde faiz indiriminden de yararlanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.