En Ucuz Altını Nereden Satın Alırım?

01.06.2017
2.182
En Ucuz Altını Nereden Satın Alırım?

Günümüzde birçok kişi, TL’nin sürekli değer yitirmesi sebebiyle dolar ve altına daha fazla yatırım yaptığı bilinmektedir. Özellikle uzun vadeli bir şekilde yatırım ortamı kurabilmeniz ve aynı zamanda altın gibi değer kazanan bir ürünü değerlendirmeniz konusunda güvence sağlamaktayız. Altının değeri hiçbir zaman düşmez! Tarih boyunca bu şekilde ilerleyen altın, her geçen gün daha fazla artış göstermektedir. Peki, altın alıp ve satıp para kazananlar, en ucuz altını nereden alıyorlar? Bu yazımızda yüklü miktarda altın almak isteyenlere bazı tavsiyeler sunacağız.

Piyasada altın almak için gidebileceğiniz noktalar kuyumculardır. Bundan sebep fiziki altın almak istiyorsanız kuyumcular dışında başvurabileceğiniz bir alan yoktur. Yatırım olarak altın almak isteyenler için kuyumcuya gitme zorunluluğu olmadığı gibi, online bir şekilde siparişlerinizi geçebilirsiniz. Bankalar açacağınız bir altın hesabıyla beraber sizlere ucuz altın alma fırsatları tanımaktadır. Hatta aynı altını satmak istediğinizde zarar etmeden tekrar maliyet fiyatına geri iade edebilirsiniz.

 

En ucuz bilezik nereden alınır?

Satın alacağınız bir diğer yatırım aracı da bilezikler! Peki, bu alanda en çok öne çıkan yerler neresi? Bilezik nereden alınmalıdır? Kuyumcuların her biri aynı fiyatlardan bilezik satmadığından dolayı, kuyumcuları bu aşamada gezmek ve buna istinaden fikir almak doğru olacaktır. Birçok kuyumcu bu noktada fiyatta düşüş gibi durumlar ile karşılaşmanıza neden olabilmektedir. Doğu illerinde altın fiyatı düşükken, batıya doğru geldiğiniz zaman bilezik gibi ürünleri çok daha pahalıya almak durumunda kalabilirsiniz.

Altın alıp satmak para kazandırır mı?

Altın fiyatlarında devamlı değişkenlikler yaşanmasından dolayı, uzun vade de bir gelir kazanabilmek açısından sıcak parası olan kişilerin altın yatırımı yapması durumu söz konusu olabilir. Saf altın almak ve kuyumcudan almak arasında aşırı kur farkı olmasından dolayı, bu tip durumlarda ise bazı kıyasları gözden geçirmek hayati önem taşımaktadır. İnternet bankacılığının artık çok yaygın hale gelmesi, daha hızlı işlem yapılabilmesi ve altın alım / satım işlemlerinde kur farklarının oldukça düşük olması gibi birçok avantaj neticesinde, yatırımcılar internet üzerinden altın alıp, satmaktadır.

İnternetten nasıl altın alınır?

İnternetten altın almak için öncelikle başka bir bankada hesabınız olmalıdır. Hesabınız üzerinden bankaya başvuru yaparak, internet bankacılığı ile hesap numarası ve bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. Bankanın web sitesinden şubeye giriş yapılır ve daha sonrasında “altın hesap” seçilir. Bu vadesiz hesap olarak adlandırılmaktadır.

İnternet bankacılığı işlemlerinden altın işlemlerine giriş yaparak buradan alım ve satım yapmak mümkündür. Vadesiz TL hesabınızın doğrultusunda, dilediğiniz miktarda altın almak söz konusu olacaktır. Bu altın hesaba işlenecek bir altın olarak öne çıkar ve satış işlemlerinizde aynı yolu izleyerek, kur farklarından paralar kazanabilirsiniz. Altın alış ve satış işlemlerinde, bankanın işlem yaptığı saatler 09.00 ila 17.00 arasıdır. Zira mesai dışında geçen süre için veya hafta sonları altın alış ve satış fiyatlarında bazı kur farklılıkları olursa, bu işleme tabii tutulursunuz. Piyasada 95 TL olan bir altın, hafta sonu bankada 91 TL alış ve 99 TL satış olarak değişim gösterebilir. Bu da yatırımcıların direkt olarak dezavantaj şeklinde bir işlemden faydalanmasını tetiklemektedir.

Türkiye’de birçok yatırımcı, altın alma ve satma işine fazlası ile sıcak bakmaktadır. Buradan ciddi bir kar marjı elde etmeniz ve aynı zamanda bir fikir sahibi olabilmeniz bakımından önerileri sıralamaktayız. Direkt olarak bir gelir ortamı kurabilmek ve aynı zamanda hizmet seçeneklerinden faydalanmak adına hemen web sitemizde ki tavsiyeleri gözden geçirin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.