En iyi Yatırım Araçları Nelerdir?

14.05.2017
232
En iyi Yatırım Araçları Nelerdir?

Günümüzde para biriktirme konusunda yatırım yapanların en çok merak ettiği soruların başında gelen En iyi Yatırım Araçları Nelerdir? Sorusunun cevabını bulmanıza yardımcı olacağız. Özellikle ekonomik hareketliliğin çok fazla yaşandığı günümüzde paranızı en iyi şekilde nasıl değerlendirirsiniz bu konuda bilgiler vererek siz değerli okurlarımıza yardımcı olalım.

En çok tercih edilen yatırım araçlarından başlayarak bilgi vermeye çalışacağız.

 

Altın

Altın

Yatırım aracı olarak dinimizde hem haram olmayan hem de en çok kazandıran yatırım araçlarının başında altın gelmektedir. Özellikle son yıllarda büyük bir yükseliş içerisine geçen altının yatırımcısına kazandırdığı para gerçekten yatırımcının yüzünü güldürme başarısı göstermektedir. Genel olarak değeri her geçen gün yükselen yatırım aracı olmasının yanı sıra aksesuar olarak da kullanılması bu yatırım aracına olan talebin giderek artmasına neden olmaktadır.  Özellikle altın alacakların kış aylarında altına yatırım yapması, yaz aylarında ciddi bir kar elde etmesine neden olacaktır. Bunun nedeni ise ülkemizde yaz aylarında düğün mevsiminin olması ve altına olan rağbetin artmasıdır.

Euro – Dolar

Euro & Dolar

Ülkemizde yatırım aracı olarak altından sonra en çok talep edilen yatırım araçlarının başında döviz gelmektedir. Gelişmekte olan ülkelerde yatırım aracı olarak en çok tercih edilen işlemlerin başında gelen Euro – Dolar’ın anlık olarak değişkenlik gösterdiği piyasalarda yatırımcısına sunduğu kar gerçekten ciddi kazançlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken en önemli unsurların başında ekonomik olarak çalkantılı olan dönemlerde bu yatırım aracından uzak durmak olacaktır. Ancak yatırım yapmak için dövizin düşüşte olduğu dönemi iyi ayarlamanız durumda ileriye dönük olarak ciddi bir kazanç elde etme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Borsa veya Hisse Senedi

Borsa veya Hisse Senedi

Aslında en çok kazandıran yatırım  araçlarının başında gelen bu yatırım aracında kazanma riskinizden daha çok kaybetme riskinizin bulunduğunu belirtmek istiyorum. Yatırımcısının yüzünü güldüren hisse senetlerinden elde edilen kar oranının diğer yatırım araçlarına göre son derece yüksek olması bu konuda sizlere ciddi anlamda para kazandıracaktır. Ancak bu diğer yatırım araçları gibi kulaktan dolma bilgiler veya basit bir takip ile para kazandıran yatırımlardan değildir. Bu yüzden borsada yüzünüzün gülmesini istiyorsanız bu konuda tecrübeli olan kişilerden yardım alarak paranızın değer kazanmasına sağlama şansını bulmuş olursunuz. Özellikle de son yıllarda bu alanda hizmet veren birçok aracı kuruluşun çıkması yatırımcıların bu araca olan taleplerinin artmasına neden olmaktadır.

Emlak piyasaları

Emlak Piyasaları

Yatırım aracı olan aslında en garanti görünen bir sektör emlak piyasalarıdır. Gelişmekte olan ülkemizin nüfusunun giderek artmasına bağlı olarak ciddi kazanç kapılarından olan bu sektörde yaptığınız yatırımların geriye dönük olarak sizlere getirisinin çok fazla olacağını belirtmek isteriz. Ev veya bir dükkan sahibi iseniz çoğu zaman alacağınız kiranın neredeyse bir asgari ücretlinin maaşından fazla olması bu konuda yatırımcıların en çok tercih ettiği sektörlerin başında gelmesine neden olmaktadır. Bu bahsettiğimiz asgari ücret fiyatının ortalama bir rakam olduğunu da ayrıca belirtmek istiyoruz. Bu konuda örnek verecek olursak eğer, İstanbul’da ortalama 300 Bin TL’den alacağınız evin aylık getirisinin 1000 TL ile 1500 TL arasında olduğunu varsayarsak bu rakama hiçbir yatırım aracı size aylık bu kadar getiri kazandırmayacaktır. Bu yüzden yapılacak olan en mantıklı yatırımların başında emlak sektörü gelmektedir. Elinizde bulunan paranın daha da değer kazanmasını istiyorsanız yukarda bahsettiğimiz sektörlerden size en uygun olan yatırarak paranıza değer kazandırma fırsatını yakalamış olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.