En İyi Emeklilik Nerede Yaşanır?

24.07.2017
484
En İyi Emeklilik Nerede Yaşanır?

Emekli olan kişiler ya da emeklilik hayali kuran kişilerin ilk düşündükleri şeyler arsasında iş hayatından uzak, insan kalabalığından uzak ya da daha rahat edebilecekleri yerlerde yaşamayı hayal ederler. Bu gibi düşüncelere sahip olan kişilere fikir vermek adına en iyi emeklilik nerede yaşanır sorusuna cevap vererek sizde fikir oluşması adına bir takım yaşanacak yerlerin listesini hazırlardık.

Emekli olan kişiler ya da hayalini düşünen kişiler yaşam alanı olarak genelde sahil kasabalarında yaşamayı tercih ederler. Buna göre bizlerde ilk olarak sahil kasabalarından başlayarak sizlere birkaç önerimiz olacak.

 

İzmir Seferihisar Akarca Kasabası

     İzmir Seferihisar Akarca Kasabası

İzmir’in Seferihisar kasabasında bulunan bir sahil kasabasıdır. Her ne kadar deniz, kum ve plaj olsa da bilindiği gibi çok hareketli bir yer değildir. Kafa dinlemek için emeklilerin tercihi olabilir. Genel olarak burada yaşayan kişilerin sadece yaz mevsimlerinde tercih ettiğini de söyleyebiliriz.

İzmir Dikili Bademli Köyü

        İzmir Dikili Bademli Köyü

Sizlere öneride bulunmak adına kendimize göre derlediğimiz bu sahil kasabalarından bir diğeri de İzmir’de bulunan Dikili ilçesidir. Burada sahil ile iç içe yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Günümüzde çok hareketli bir yer olarak bilinmemesindeki sebep ise zamanın gençliğine hitap eden bir gürültüsü olmamasından kaynaklanmaktadır. En iyi emeklilik nerede yaşanır sorusunun güzel bir cevabı olarak da görebilirsiniz.

Antalya Kaş Çukurbağ Yarım Adası

   Antalya Kaş Çukurbağ Yarım Adası

Aslında emeklilerin çok sıcak olduğu için tercih etmediği şehirlerden birisi olsa da Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Çukurbağ yarım adasını düşünebilirsiniz. Kendinize göre bir ev hayal ettiyseniz aynı zamanda bu evin küçük şirin bir bahçesi olursa inanın tadından yiyemeyeceğiniz mahsuller alabilirsiniz. Bu keyfin yanı sıra akşamları sahil kenarında eşinizle ya da sevdiklerinizle uzun soluklu muhabbete koyulabilirsiniz.

Aydın Kuşadası Güzelçamlı

         Aydın Kuşadası Güzelçamlı

Sizlere yaşanabilecek en güzel yerler listesini aslında daha geniş kapsamlı sunmak adına farklı illerin en güzel yerlerinden bahsederek her il hakkında fikir edineceğinizi düşünüyoruz. Bu sefer soluğu Aydın’da alabilirsiniz. Eğer en iyi emeklilik nerede yaşanır diyorsanız ve benim emekliliğim sahil kenarında geçsin diyorsanız Güzelçamlı’yı da listenize almanızı tavsiye ederiz. Buranın tek farkı ise hem deniz hem de orman ile iç içe olmasıdır Buna göre bol oksijenli günlerde yaşamınıza yaşam katabilirsiniz.

Balıkesir Sarımsaklı Badavut

        Balıkesir Sarımsaklı Badavut

İnan kalabalığından uzak olsun, sanki bir ıssız ada gibi yer arıyorum diyenlerdenseniz eğer emeklilik için en güzel sessiz, sakin ve deniz ile iç içe olan Badavut’u listenize almanız şiddetle tavsiyelerimiz arasındadır. Sarımsaklı ilçesine oldukça yakın olan Badavut aynı zamanda ıssız olmasının yanı sıra insan kalabalığı olan Sarımsaklı ’ya yakınlığı ile bilinir. Ama merak etmeyin sizi Badavut ’da kimse rahatsız etmeyecektir.

Eğer emeklilik hayatınızı sahil kasabalarında değil de daha çok denizden uzak, kırsal kesimlerde geçirmek istiyorsanız bu konuda da sizlere bazı tavsiyelerimiz olacaktır. Ancak çoğu kişi emekli olduğu zaman baba yadigârı kendi topraklarında yaşamak isterler. Kendi memleketim gibisi var mı diyenler tabi ki yaşam alanlarını kendi memleketlerine geçirebilirler.

Emekli olunca nerede yaşamalıyım diyenlerden biriyseniz eğer bazı noktalara dikkat etmeniz sizin için daha güzel bir ortam oluşması demektir.

Doğa manzarası ile iç içe olmalı

Havası, suyu ve hepsinden önce iyi insanların bulunduğu bir yer olmalı.

Sosyal imkanların her an ayağınızın altında olması önemlidir. ( Hastane, Sağlık Ocağı vb. ) çünkü sizi ziyarete gelen torunlarınızı unutmamanız gerekmektedir.

Kısacası sevdiklerinizle beraber aynı yerde bulunmanız sizin için değişmez bir mutluluk olacaktır. Birde tam tarif ettiğimiz gibi mistik havası olan harika bir şehrin harika bir ilçesinde olursanız sizden mutlusu olmaz diye düşünüyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.