Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

07.12.2017
246
Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

  Bankalar birçok farklı ihtiyaca ve isteğe bağlı olarak kredi imkanlarını tüketicilere sunmaya devam ediyor. Kredi türleri arasında özelliklede emeklilere birçok farklı avantaj seçenekleri sunan bankalar faiz durumlarını da yumuşatmış durumda. Genel olarak birçok emekli vatandaşın ihtiyacı dahilinde ya da mal-mülk sahibi olmak adına kredi olanaklarına yönelmesi görülmekte. Bunları göz önünde bulunduran bankalar emeklilere faizsiz kredi imkanlarını da tanıyor. Bu konuda özelliklede devlet emeklilerin daha rahat ve refah içerisinde yaşamaları adına birçok konuda adım atmış bulunuyor. Buna en büyük örnek ise emeklilere sunulan promosyon ücreti olmaktadır, buna ek olarak şimdi ise emeklilere faizsiz kredi kullanabilme imkanını tanıması üzerine olmaktadır. Çalışmaların halen günümüzde sürmesi daha etkin bir kredi kullanımını da ortaya koyacağa benziyor.

 

Emeklilere Faizsiz Kredi Ne Zaman Sunulacak?

Maalesef bu konu hakkında net bir cevap sunamasak da konumuzun hemen alt kısımlarında da belirteceğimiz bankalar emeklilere bu fırsatı sunmaya başladı bile. Hükümetin henüz üzerinde karar aşamasında bulunacağı bir takım kriterler göz önünde bulundurulmakta. Bu durumlara karar verildiği takdirde ilk olarak devlet destekli bankalar kapsamında yer alan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank emekliye faizsiz kredi desteğini sunmaya başlayacak. Akabinde diğer bankalarda da oluşacak olan faizsiz kredi emekliler için ilaç gibi gelecek. Günümüzde bu durumu göz önünde bulunduran bankalar hem emeklilere destek olmak amaçlı, hem de kendi müşteri sayısını çoğaltmak adına faizsiz kredi kampanyaları sunmaya başlamış bulunmaktadır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Her ne kadar yüksek meblağlar olmasa da şuanda birçok özel banka emeklilere düşük seviyede faizsiz ihtiyaç kredileri sunmaktadır. Bu durum devlet tarafından onandığı zaman daha ileriye taşınarak yüksek meblağlarda emekliye faizsiz kredi kampanyaları da sunulabilecek. Tüm bu durumları yakinen takip eden bankalar olağan bir karar sonrasında az seviyede olan bu tür kredi kampanyasını daha ileriye taşıyabilecek. Özel olarak araştırmalarımız neticesinde iki bankanın sıfır faiz ile emeklilere kredi verebildiğini tespit edebildik.

 

Fibabank Emekliye Faizsiz Kredi

Sıfır faizle emeklilere kredi imkanı sunan bankaların başında Fibabank geliyor. Son dönemlerde özelliklede kredi ürünleri üzerine avantajlı seçenek hizmetleri sunan Fibabank, emekliler içinde harekete geçerek faizsiz kredi imkanını sunmakta. Bu kapsamda emekliler için sunulan 3 bin TL’lik kredi tutarını ihtiyaçlarını giderebilmeleri adına kendilerine sunmaktadır. Bu kredi ürününden faydalanmak için ise emeklilerin herhangi bir Fibabank şubesine giderek başvuru talebinde bulunması yeterli olacaktır. 12 ve hatta 18 aya kadar varan vadeler seçeneğinde emekliler 3 bin TL faizsiz kredi çekebilme olanağına sahip olacaktır.

Denizbank Emekliye Faizsiz Kredi

Özel bankalar nezdinde yer alan Denizbank kuruluşu da emeklilere sıfır faizle kredi imkanı sunmaktadır. Bin TL’lik kredi ürününü faiz almadan emeklilere sunan ilgili banka, 12 aya kadar vade seçenekleri eşliğinde bu miktarı kullanabilmelerini sağlıyor. Her ne kadar düşük bir miktar olsa da çıkacak olan kararname ile bu çıtayı yükselteceğe benziyor. Denizbank faizsiz emekli kredisi alabilmek için herhangi bir şubeye giderek başvuru da bulunmanız yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Denizbank ve Fibabank gibi faizsiz krediler yerine farklı bankalardan kredi çekmek isteyenler için ise Ziraat Bankası bulunuyor. Emekliler için oldukça az bir miktarda faiz talebinde bulunan banka 12, 24 ve 48 aya kadar varan vade seçenekleri doğrultusunda kredi verebilmektedir. Fakat burada dikkat edilecek önemli nokta ise vade farkı yükseldikçe kredi tutarına ait olan faiz oranı da  bir o kadar yükselecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.