Emekliye Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

03.03.2018
268
Emekliye Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

Emekli olup belli bir yaşa ulaşan kişilerin hayallerinde bir ev sahibi olmak vardır. Fakat gelir durumlarınız her kadar da iyi olsa, yaştan dolayı bir çok banka riskli gördüğü için konut kredisi vermeyebiliyor. Tabi hemen ümitsizliğe de kapılmaya gerek yok. Çünkü bazı bankalar aldıkları karar doğrultusunda, emekliye düşük faizli konut kredisi paketini oluşturdu.

Temiz banka siciline sahip, emekli vatandaşlar artık, bazı bankaların yapmış olduğu emekliye ev kredisi adı altında hizmet veriyor. Bu sayede belli bir yaşa ulaşmış emekli kişiler artık kolayca ev sahibi olabilecek. Şuan için en dikkat çeken emekliye düşük faizli konut kredisi veren bankalar Denizbank ve Ziraat Bankası olarak görünüyor. Şimdi emekliye konut kredisi için detaylara bakalım.

Denizbank Emekliye Konut Kredisi

Denizbank tarafından hazırlanan konut kredisi ile emekli vatandaşlar ev sahibi oluyor. Bunun için ilk olarak kişilerin emekli maaşlarını Denizbank’tan alıyor olması gerekmekte veya maaşlarını Denizbank’a taşımaları lazım. Bu işlemi halleden emekliler başvuru için ;

– Nüfus cüzdanı

– Maaş hesabının genel dökümü

– Satın alınacak evin tapu fotokopisi

Bu belgeler ile Denizbank şubelerinden hemen başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonrası başlayacak süreçte, ilk olarak alınacak evin ekspertiz değeri öğrenilecek ve buna göre size konut kredisi verilecektir. Alınacak kredinin 24, 60 veya 120 taksitli olacağını belirtelim. Ayrıca 24 ay vade için 0.97, 60 aylık vade için 1.13 ve 120 aylık vade için 1.18 faiz oranında hesaplama yapılacak. Bu kredi için Denizbank, kişilerden dosya masrafı ve kredi tahsis ücreti talep etmemektedir. 100 bin TL’lik alınacak kredi için örnek hesaplama yapacak olursak ;

– Kredi Miktarı : 100 bin TL

– Kredi Taksit Tutarı : 60 AY

– Faiz Oranı : 1.18

– Tahsis Ücreti : 0

– Toplam Masraf : 848,68 TL

– Aylık Maliyet : 0

– Yıllık Maliyet : %15,55

– Aylık Ödenecek Taksit : 1.562,30 TL

– Toplam Ödenecek Tutar : 187.476,25 TL

Ziraat Bankası Emekliye Konut Kredisi

Emekliye düşük faizli konut kredisi imkanı sağlayan bir diğer banka Ziraat Bankası’dır. Emeklilerin hayallerindeki eve ulaşmasını sağlayan banka bunun için sadece 0,88 oranından faiz sunuyor. Ayrıca 120 aya kadar varan vadeler ile ödeme kolaylığı da getirilmiş. Kira öder gibi ev sahibi olacağınız emekliye konut kredisi için müşterilerin emekli maaşlarını bu bankadan çekmeleri gerekiyor. Eğer maaşınızı bu bankadan almıyorsanız, mutlaka Ziraat Bankasına taşımanız gerekmekte. Bu işlemi hallettiğiniz zaman alınacak evin tapu fotokopisi, ikametgah belgesi, gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınız ile birlikte banka şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

Emekliye ev kredisi için 100 bin TL’ye kadar kredi çekmeniz mümkün. Ortalama bir hesap yapacak olursak ;

– Kredi Miktarı : 100 bin TL

– Kredi Taksit Tutarı : 120 AY

– Faiz Oranı : 0,88

– Tahsis Ücreti : 500

– Aylık Maliyet : 0

– Yıllık Maliyet : %11,35

– Aylık Ödenecek Taksit : 1.352,71 TL

– Toplam Ödenecek Tutar : 162.325,20 TL

Belirtmiş olduğumuz iki bankada emekliler için en uygun konut kredisini sağlıyor. Bankalar kesin olarak emekli maaşlarınızın kendilerinden alınmasını zorunlu kılıyor. Nedeni ise, kredi çekiminden sonra mevcut kredi borçlarınızın, aylık emekli maaşlarınızdan kesileceğini bilmelisiniz. Ayrıca kredi notunuzun yüksek olması da kredi çekmeniz için artı sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.