Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Detayları

12.05.2017
214
Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Detayları

12 Milyona yakın emeklinin uzun zamandır beklediği promosyon haberleri hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Maaş ödemesi konusunda bankaların emekli vatandaşlarımıza ödemek zorunda olduğu promosyonların ne kadar olduğunu ve ödeme detaylarını açıklayarak bilgi verelim.

1 Mart 2017’de başlanan emekli maaş promosyon ödemelerinin kademeli olarak ödemeleri devam ediyor. 12 Milyon emeklinin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasının son iki rakamına göre alacağı bu promosyon ödemeleri için bankalar emeklilere çeşitli fırsatlar sunmaya başladı.

300 TL ile 450 TL yapılacak olan promosyon ödemelerinde banka müşterilerine 3 yıl kalma şartını sunmaktadır.

Emekli Promosyonları ne kadar?

Bin TL altında emekli maaşı olan vatandaşlarımızın bankadan 3 yıl boyunca alacakları promosyon ödemeleri 300 TL, Bin TL ile 2 Bin TL arasında bankadan maaş alacak olan adayların bankadan alacakları promosyon 375 TL , 2 Bin TL ve üzerinde maaş alan emeklilerin de bankadan alacakları promosyon ödemeleri 450 TL olarak belirlenmiştir.

Emekliye Haziran Süprizi

Maaş promosyonu konusunda 300 TL promosyon alacak olan kişi sayısı 2.3 Milyon olarak belirlenmiştir. 375 TL maaş alanların promosyon ödemesinde ise 8.5 Milyon kişi bankalardan promosyon alacaktır. 2 Bin TL maaş üstünde emekli maaşı alan vatandaşlarımızın sayısı ise 800 Bin kişidir.

SGK’nın ve Bağ-Kur emeklilerinin almaya hak kazandığı bu promosyon ödemeleri için devlet bankalar ve PTT aracılığıyla emeklilere ödemelerini ulaştıracaktır. Toplamda 15 Kurum ve Kuruluş ile anlaşan devletin sunduğu bu hizmetler kapsamında, bankaların emeklilere sunduğu tek şartın 3 yıl boyunca bankada kalma sözü vermeleri gerekmektedir. Aksi durumda bankaların müşterilerine sunduğu bu emeklilik promosyon ödemeleri konusunda müşterilerinden bu alınan paraları geri alması söz konusu olacaktır.

Bankadan promosyon ödemesi almak istediğiniz zaman, hangi bankadan almak istiyorsanız o bankanın şubesine giderek sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Sağlık yönünden sıkıntı çeken emekli vatandaşlarımız için ise bankalar evde hizmet sunmak zorundadır. Özellikle bankaya gitme konusunda sıkıntı çeken ve gidemeyecek durumda olan emekliler SGK’ya ulaşarak bu konuda yardım talebinde bulunabilecek ve bankadan gerekli olan evrakların evine kadar gelmesini sağlayacaktır.

Emekli Promosyon başvuruları

Emekliye Promosyon

Emekli maaşınıza ait olan promosyon ödemelerini almak için bankaların sadece şubelerine gitmenize gerek yok. Bu konuda çalışmalarına çeşitlilik kazandıran bankalara gerekli olan başvuruları yapmak için çeşitli adımlar takip etmeniz gerekmektedir.

Şubelerin yanı sıra bankaların internet bankacılığı hizmetleri sayesinde de promosyon ödemesi için başvuru yapma şansınız bulunmaktadır. Aynı zamanda bankaların ATM’lerinden de bu işlemi yapabilirsiz. ATM dışında bankaların müşteri danışmanları hizmetleri numarasından da bu konuda hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca cep telefonlarınızda yer alan mobil bankacılık ve SMS servisi üzerinde de başvuruda bulunma fırsatınız bulunmaktadır. Bunun için bankaların gerekli olan mobil uygulamalarını indirdikten sonra burada bulunan başvurular kısmı içerisinden promosyon ödemesi başvurusuna tıklayarak başvurunuzu kolay bir şekilde gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır.

Aynı zamanda cep telefonlarınızın SMS bölümünde de başvurunuzu kolayca yapmak için bankaların bu hizmetlerinin hizmet numarasını öğrenmeniz yeterli olacaktır. Ziraat Bankası bu konuda müşterilerine SMS ile başvuru konusunda hizmet veren bankaların başında gelmektedir.

Ziraat Bankası’nın promosyon ödemesinden almak istiyorsanız cep telefonlarınızın SMS bölümüne “PRO” yazdıktan sonra bir boşluk bırakacak ve T.C kimlik numaranızı yazmanız gerekecektir. Bu işlemleri yaptıktan hemen sonra “4757” numaralı cep telefonu hattına mesaj atarak başvuruda bulunmuş olacaksınız. Diğer bankalar için bankaların internet sayfalarını ziyaret ederek bu konuda bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.