Ek Gelir Ek İş İmkânları

24.08.2018
279
Ek Gelir Ek İş İmkânları

Beklentileriniz çok ama maddi olarak bir türlü birikim yapamıyorsunuz. Aldığınız para sadece giderlerinizi karşılıyor ve bu durum sizi üzüyor. Neyse ki bunun bir çözüm yolu var. Bu iki işte çalışmak değil tabi ki de. Akşamları ya da müsait vakitlerinizde ek iş yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Ek Gelir Getiren İşler arasında birçok iş bulunmaktadır. Bunlardan en iyi kazandıranları sizler için hazırladık. Ek iş sayesinde aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Başlangıçta fiyatlar düşük gelse de, iş yaptıktan sonra alacağınız paraların ne kadar çok işe yaradığını göreceksiniz.

Süslü Bileklik Yapma

El beceriniz iyi ise bu iş tam size göre demektir. Maliyet olarak ucuza mal ettiğiniz malzemeleri bir araya getirerek bileklik ya da takı haline getirmeniz yeterli olacaktır. Aklınıza ilk gelen “bunu yapan binlerce kişi var ben nasıl para kazanacağım ” olabilir. Ama erken pes etmenin hiç bir faydası yok. Eğer piyasada olan bilekliklerden farklı bir tarz yapabilirseniz belki de tahmin edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken zihin dünyanızı geliştirip farklı tasarımlar yapmak. Bu sizi üst sıralara taşır. Ayrıca internet kanalını da kullanmayı sakın ihmal etmeyin. Birden fazla insana ulaşmanın en kolay yolu internet üzerinden de satış yapmaktır.

 

 

Paketleme İşi Yapmak

Paketleme işi genel anlamda birçok alanı kapsar. İmalatçı firmalar ürünlerini hazırladıktan sonra genel olarak paketleme işini evlere ek iş olarak gönderirler. Paketleme işi kolay gibi gözükse de zaman alan işler arasında yer alır. Ek Gelir Getiren İşler arasında en çok tercih edilen işlerden bir tanesi de paketleme işleridir. Biraz konuyu açacak olur isek, örneğin düğün dernek işlerinde dağıtılan kaşık bıçak setleri son zamanlarda paket halinde gelmektedir. Bunları bir araya getirmek için imalatçılar paketleme işini evlere dağıtırlar. Buda ek gelir kaynağı olur.

Dekoratif Tasarımlar

Hayal dünyanız çok geniş ise sizlere önereceğimiz muhteşem bir fikir. El beceriniz iyi ise evler için hazırlayacağınız ufak dekoratif eşyalar ile ek gelir sağlayabilirsiniz. Ek İş İlanları Nelerdir sorusunun cevabı olarak sizlere dekoratif eşya yapmayı öneririz. Evinizde yapacağınız şık ve güzel tasarımları önce komşularınızdan başlayarak satabilirsiniz. Bu işin en güzel tarafı ise İnternet sayesinde daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Yaptığınız tasarımlarla dikkat çekmeyi başara bilirseniz aklınızın alamayacağı paralar kazanabilirsiniz. O yüzden ne kadar bu işe gönül verirseniz o kadar başarılı olursunuz

El Örgü Yapabilirsiniz!

Eskiden böyle bir şey söylemek çok ayıp karşılanırdı. Çünkü eski zamanlar da kızlar genellikle örgü örmeyi bilir ve kendilerine göre bir sürü örgü yaparlardı. Şimdilerde teknoloji ile bu kültür neredeyse tamamen yok oldu. Artık bunları yapan insanlar para karşılığında yapıyor. Bu da doğal olarak bir ticaret bir ek gelir kapısı oluyor. Eğer bu konuya yatkın iseniz hemen güzel şeyler örmeye başlayın. Özellikle çocuk üzerine bir takım şeyler örmeye başlamanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Dekoratif  Yastık Yapabilirsiniz!

Evinize rahat bir şeklide çalışma ortamı hazırlayıp dekoratif yastıklar yaparak para kazanabilirsiniz. Evde Ne İş Yapabilirim sorusuna güzel cevap olacak bu iş sizleri oldukça mutlu edecektir. Malzemelerin ucuz olması sizin için çok büyük bir avantaj. Yaptığınız dekoratif yastıklar önce etrafınızdaki komşularınız tarafından fark edileceği için müşteri bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Eğer çalışmalarınızı büyütmek istiyorsanız İnternet üzerinden de satmaya çalışabilirsiniz.

Düğme İşi Yapabilirsiniz!

İmalatçılardan aldığınız düğmeleri seri şekilde hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Bu iş aslında oldukça basit.  Evde Ne İş Yapabilirim  sorusunun bir diğer cevabı olarak düğme birleştirme ve temizleme işi diye biliriz. İmalatçılardan aldığınız düğmeleri istenilen şekle getirmeniz yeterli olacaktır. Buda sizi güzel bir ek gelir imkânı sağlar.

İnternet Üzerinden Para Kazanabilirsiniz

Bilindiği üzere her geçen gün İnternet daha çok yaygın hale geliyor ve İnternet kullanan sayısında da artış görülmektedir. Bu şekilde olduğu içinde İnternet ten para kazanmak birçok alternatif ile daha kolay hale gelmiştir. Hemen hemen herkesin istediği İnternetten para kazanmak nasıl olur nasıl yapılır hepsini bu yazımızda ele alacağız. İnternet’ten Nasıl Para Kazanılır konusunu ele alalım ve araştırmalarımız sonucu elde ettiğimiz detayları siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşalım.

İnternetten para kazanmak göründüğü kadar zor olan bir iş değildir. Hatta birçok kişi günümüzde mağaza ve işletme açmadan İnternet ortamında sanal bir dükkân açarak kazanç sağlamaya başlıyorlar. Ciddi anlamda da gelir elde edilmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken birçok husus var. İnternet ortamında birçok dolandırıcı barınmaktadır. Bunlara dikkat edilmediği takdirde tüm çabanız boşa gitmektedir.

İlk olarak İnternet ten yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Bu şu şekilde oluyor hemen hemen her site yazıya ihtiyaç duyar bazıları bu yazı işi için eleman çalıştırmaktadır. Bazıları ise serbest  çalışan kişilere başvurmaktadırlar. Aylık veya haftalık size verilen anahtar kelime hakkında en az 200 kelimelik yazı yazmanız gerekmektedir. Bazı siteler aylık olarak yazı yazan kişi ile 1500 TL’ye anlaşmaktadır. Eğer derseniz ki  ben ayda birden fazla siteye yazı yetiştirebilirim o zaman geliriniz daha yüksek olur buda sizin hızlı yazmanızı gerektirmektedir.

İkinci olarak ta İnternet’te sanal bir işletme açarak satışlara başlayabilirsiniz. Bakıldığı zaman bu sanal işletmeler normalde açılan dükkânlardan daha çok gelir elde etmektedir. Çünkü normalde açılan bir işletmenin birçok harcaması olduğundan dolayı ucu ucuna yetiştirilebilmektedir. Sanal ortamda ise ilk başta biraz para harcadıktan sonra hiç bir harcaması bulunmamaktadır. Sadece gelir olan gideri hiç olmayan sanal işletmeler günümüzde en çok tercih edilen işler arasında yer almaktadır.

Bir Odanızı Kiraya Vermek

Bir iş yapmak için sermayeniz yoksa aylık düzenli olarak ta gelir elde etmek istiyorsanız bu iş tam sizlik. Bu işin diğer işlere göre kuralları ve yapılması gerekenler biraz daha azdır. Oda kiralamanın en iyi yöne hemen kazanmaya başlamanızdır. En çok dikkat edilecek konu havlunun çarşafın odada bulunan eşyaların temiz olmasıdır. Bu işten biraz kazanmaya başladığınız zaman ise odaya daha güzel şeyler alarak hem kaliteyi hem de fiyatı yükseltebilirsiniz.

Bebek Eşyaları Yapmak

Son zamanlarda yeni doğan bebeklere ilginç hoş geldin kutlamaları yapılmakta. Bunu fırsata çevirenler çok güzel ek gelir elde ediyorlar. Yaptıkları ürünlerle insanların dikkatlerini çekenler belli bir fiyata ürünlerini kolayca pazarlıya biliyorlar. Bu iş için de internet kanalı gerekli. Daha fazla insana ulaşmak için sosyal medya kanalını kullanırsanız, daha fazla anneye ulaşırsınız. Bu iş genelde süs eşyalarında yapılan ve gelen misafirlere dağıtılan doğan bebeğin ismi yazan minik hediyelerdir.

Kişiye Özel Hediye Yapmak

Son zamanlarda oldukça popüler olan kişiye özel tasarımlar her konuda ciddi anlamda satılmakta. İnsanlar kendilerine özel olan şeyleri sevdikleri için hediye konusunda önceliklerini bu alanlara yöneltirler. Buda yeni bir ticaret kapısı olarak karşımıza çıkar. Çoğu ev kadını bunu ek iş olarak yaparlar. Ördükleri ya da boyadıkları şeyleri kişilere özel hale getirerek satma yoluna girerler.

Evde Boncuk İşi Yapmak

Evde Boncuk İşi yediden yetmişe herkesin yapabileceği hem kazançlı hem de basit bir iştir. Basit iş olması birçok alanda kullanılmasını sağlamıştır. Bilindiği üzere boncuk madde olarak cam, taş, sedef, inci, fildişi, boynuz, kemik, tahta, metal, plastik gibi envaı çeşit maddeden üretilmektedir. Boncukları kolye, bileklik, tespih, küpe gibi aksesuar olarak kullanılabilirken günlük kullandığımız elbiseler üzerinde de sıkça görmekteyiz. Pek tabi boncukların kullanım alanlarının fazla olması bazılarımız için ekmek kapısı olmasına sebep olmuştur. Evde oturmaktan sıkılıp ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyenlerin veya ek iş arayanların imdadına yetişen Evde Boncuk İşi birçok tekstil ya da boncuk firması tarafından verilmektedir.

Evde Boncuk İşi yapmak isteyenlerin para kazanmak için bu işi veren firmalardan almaları şart değil. Zira kendi imkânlarınız çerçevesinde de bu işi yapabilmeniz mümkündür. Bu işi yapabilmek için malzemelerini toptan satan yerlerden tedarik ederek kolye, bileklik, tespih gibi süs eşyaları yaparak sosyal medya üzerinden ya da pazarlarda satabilirsiniz. Şayet yaptığınız ürünlerin kalitesini ispat edebilirseniz bu işi asli işi haline dahi getirebilirsiniz.

Eve ek iş alan yapımlarında onayladığı üzere evde en kolay ek işler arasında üst sıralarda gelen evde boncuk işi yapılışı kolay olduğundan dolayı hemen hemen her evde ek iş yapan hanımların tercihleri arasında yer almaktadır. Bu işi ister adet üzerine yaparsınız isterseniz de aylık veya haftalık şeklinde yapabilirsiniz. Araştırdığımız tavsiyeler üzerine grup halinde yapılan işlerin daha çok kazandırdığı doğrulandı. Ve bu işin getirisi de diğer işlere göre biraz üst seviyede olduğunu öğrendik. Haftalık çalışanlardan öğrendiğimiz rakamlar 300 ile 500 TL arası olduğunu ifade ettiler ve birde firmadan firmaya bu fiyatın değişebileceğinin altını çizdiler. Bu işi sadece boş zamanlarında yaparak aylık kazançları 1500 ile 1700 TL olan birçok ev hanımı olduğunu öğrendik. Bu işi sizde güvenilir bir firmadan alarak evinizde yaparsanız tahmini sizde bu fiyatlarda ek gelir elde edebilirsiniz. İster tek olarak yapın isterseniz de bir grup kurarak yapabilirsiniz. Grup kurduğunuz zaman her aylık kazancınız değişken olduğu için tahmin etmemiz biraz sorun olabileceğini düşündüğümüzden dolayı o konuda her hangi bir tahminde bulunmuyoruz.

Çanta Süsleme İşi

Çanta yapma ve süsleme işi hanımların evde rahatlıkla yapabilecekleri güzel ve keyifli bir iştir. Peki bu nasıl olur. Ucuza aldığınız malzemelerle çantalar tasarlayabilirsiniz. Özellikle örgü tarzında çantalar tasarlamak sizin için çok daha kazançlı olacaktır. Artık piyasada pek fazla rastlanılmayan bu tarz çantalar, kadınlar tarafından çok ilgi görmektedir. Bu yüzden tasarımlarınız ne kadar iyi olursa sizin için o kadar kazanç kapısı olur.

Nikâh Şekeri Yapmak

Hemen hemen her dönem görebileceğiniz düğünler artık çok ciddi gelir kapısı oldu. Düğün öncesi nişan ve sade sevenler için nikâh şekeri çok fazla satanlar arasındadır. O yüzden kendinizin tasarlayacağı nikâh şekerlerini satabilirsiniz. Evinizde kendinize özgü tasarımlarınız sayesinde güzel gelirler elde edin. Yapmanız gereken biraz araştırmak ve işin üzerine düşmek. Satış kanalı olarak İnternet’i kullanabilirsiniz.

Ahşap Boyama Yapmak

Belki de en gözde ek işlerden bir tanesidir. Ahşap boyama yapmak. Neredeyse tarihe karışacak olan ahşap boyama işi son zamanlarda güzel ek gelir kapısı olmaya başladı. Birçok kadın öğrendikleri boyama teknikleri ile bu tarz işleri yaparak başta etrafındakiler olmak üzere satış yapıyorlar. O yüzden eğer el beceriniz varsa kesinlikle bu işi yapmalısınız.

Hediyelik Eşya Yapmak

Birçok yerde karşınıza çıkan ufak ve tatlı hediyelik eşyaları mutlaka hatırlarsınız. Bunları birçok insan ek iş olarak normal işlerinden kalan vakitlerini harcayarak bir araya getiriyor. O yüzden çeşitli videolar seyrederek yeni hediyelik eşyalar üretebilir ve onları satabilirsiniz. Yapmanız gereken aslında çok basit sadece parçaları biçimli şekilde birleştirerek güzel hediyelikler çıkarmak.

Otomobilinizi Kiralayın

Yapılan istatistiklere göre Türkiye de her 5 kişiden 1’ine araç düşüyor. Bu açıdan bakıldığında eskiye nazaran otomobil alabilmek artık zor değil. Şayet sizin de bir otomobiliniz varsa bunu kiraya vererek ek gelir elde edebilirsiniz. Başlangıç olarak etrafınızda bu işi yapan var mı, varsa hangi şartlar içerisinde yapıyor veya bu işi yapabilmek için hangi prosedürler gerekir gibi soruların cevaplarını arayarak başlayabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yapın

Henüz çok fazla bilinen ve yaygın olmayan bir ek gelir imkânı olsa da oldukça kazançlı bir iştir. Özellikle evden, iş yerinden çalışmak isteyenler için muhteşem bir fikir. Çünkü sanal asistanlık işi internet ortamının olduğu her yerde yapılabilmektedir. Sanal Asistanlıkta; Asistan yöneticinin randevu, e–posta yazma ve gelenlere cevap verme ve elektronik dosyalama gibi işlerini yürütüyorsunuz. Dediğimiz gibi hem rahat hem de kazançlı olan sanal asistanlık için gerekli detayları araştırarak başlayabilirsiniz.

Düğme İşi Yapmak

Evinizde arta kalan zamanları değerlendirmek için yapmanız gereken aslında çok basit. İmalatçılardan alacağınız düğmeleri evinizde temizleyerek yada onları bir araya getirip paketleyerek ek gelir kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken evinize yakın imalatçıları dolaşıp bu tarz işleri evlere verip vermediğini öğrenmektir. Bir çok imalatçı vermektedir. O yüzden bu konuda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Evde Yaprak Sarma İşi

Evet, yanlış okumadınız. Evde yaprak sarması sararak para kazanabilirsiniz. El beceriniz varsa bunu çok iyi yapabilirsiniz. Peki, nasıl ve kime satacaksınız. Aslında bu kısım en kolay tarafı. Oturduğunuz yerde mutlaka yemek yenilen yerler vardır. İnsanlar yaprak sarmasına karşı hassas olduğu için satış konusunda hiç sıkıntı yaşamazsınız. Lokantalara teklif edeceğiniz yaprak sarmaları kesinlikle geri çevrilmez. Kendinizi kurtaracak bir fiyata anlaşabilir ve ek gelir kazanabilirsiniz.

Evde Saksı Süsleme İşi

Belki de ilk defa duyacaksınız ama  en güzel ve en karlı ek işi diyebiliriz. Saksı süsleme işi tamamen size ait olan bir iştir. Yani malzemeleri alarak kendinizin yapacağı güzel ve keyifli bir iştir. Pazarlama konusunda sakın korkmayın. Artık İnternet ve sosyal medya oldukça satış yapmanız oldukça kolay ve basit. Yeter ki yaptığınız ürünler beğenilsin ve tutulsun.

Evde Evcil Hayvan Bakıcılığı

Artık insanlar hayvanlara o kadar alıştı ki işe gittikleri zaman bile akılları onlarda kalıyor. Karını aç mı, başına bir şey geldi mi, dışarı mı çıkmak ister. Bu tarz soruları kafasından atmak isteyenler evde evcil hayvanlarına bakacak insanlar aramakta. Eğer sizin de hayvanlara karşı bir alerji veya sevmeme gibi durumu yoksa keyifli ve eğlenceli bir k gelir kaynağı olur.

Mandal Montaj İşi

Mandal montaj işi aslında çok zor ve zaman alan bir iş değil. Ancak değeri ucuz olduğu için size verilen adetler biraz fazla olduğundan sıkabilir. Elleriniz alıştığı zaman güzel ve hızlı şekilde kolayca yapabilirsiniz. Ailenizle birlikte ya da arkadaşlarınızla birlikte ekip olarak yaparsanız daha güzel paralar kazanabilirsiniz.

İmalatçılar genellikle malzemeleri size getirmezler. Sizin gidip malzemeleri almanız lazım. Korkmayın çok ağır değil. Toplamda iki büyük boy poşet kadar malzeme alsanız bile yeterli. İlk etapta güven konusu için sizden bir takım şey isteyebilirler. Daha sonra aradaki bütün şeyler kalkar. Tabi işi düzgün ve sayısına dikkat ederek yaparsanız. Başlangıçta güven oluşması için yüklü miktarda mal vermezler. Evinizi ve sizi araştırdıktan sonra sizi yüklü sipariş verirler. Böylece ek gelir kazanmaya başlamış olursunuz.

Evde Bileklik Yapımı

Hemen hemen herkesin taktığı bileklikler günümüzde moda haline gelmiş olduğundan dolayı çok yoğun ilgi görmektedir. Bu sayede de bu işi yaparak bütçenize yardımcı olmak çokta zor değildir. Kendi modellerinizi yaparak bir adım önde başlamak sizin elinizde. Yaptığınız modeller insanları kendine çektiği takdirde belki de bu işte daha büyümenize vesile olabilir. Bu işi ise ister kendiniz yaparak satın isterseniz bir firma ile anlaşın siz yapın onlara satın size nasıl uygun gelirse.

Takı Tasarlamak

Biraz ilginç bir iş fikri hak veriyoruz. Fakat yapmaya başladığınızda kesinlikle para kazanabileceğiniz bir iş fikri. Takı tasarlamak bayanların yapabileceği bir iş olarak gözükse de yanılıyorsunuz. Bu hem kadın hem de erkek pekâlâ yapabilirler. Genelde kadınların incik boncuk ve detay barındıran şeyleri sevdiğini biliriz. Çünkü kadınlar narin, bakımlarına dikkat eden varlıklardır. Dolayısıyla böyle şeylere oldukça meraklılardır. Dikkat ettiniz mi bilmiyoruz ama son zamanlarda takı dükkânlarının gitgide çoğalmaya başlıyor.

Peki, takı nasıl tasarlayacaksınız? Aslında çok basit. Yapmanız gereken takı malzemelerinin toptan olarak satıldığı yerden bunları tedarik ederek çeşit çeşit takılar yapmaya başlamak. Benim aklımda bir model yok nasıl yapabilirim ki derseniz, onunda kolayı var. İnternet ve takı dükkânlarını ziyaret ederek birebir aynılarını tasarlayabilirsiniz.

Tespih yapmak

Yukarıdaki takı işi her ne kadar bayanları ilgilendiriyor gibi görünse de öyle olmadığını söylemiştik. Fakat sıradaki iş gerçekten erkeklerin alalını ilgilendiriyor. Kimisi stres atmak niyeti ile kullanırken kimisi ibadet niyetiyle çeker, kimisi ise ağır abiliğini göstermek için. Tespih öyle bir şeydir ki hemen hemen hepimizin evinde bir köşede bir tane bulunur. Hediyelik olarak da oldukça güzel bir seçenek olan tespih ek olarak para kazanmak isteyenler için kaçırılmaz bir fırsattır. Burada tespih işinin nasıl yapılması gerektiği ile alakalı detayları anlatmayı gereksiz buluyoruz. Çünkü tespih dediğimiz şey ip, imame ve boncuk dediğimiz şeylerden teşekkül ediyor.

Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Toplumumuzda her ne kadar kadınlara oranla erkek çalışanların sayısı fazla olsa da kadınlarda da azımsanamayacak bir sayıda çalışan var. Ev ekonomisine katkıda bulunmak için ya da farklı sebeplerden dolayı çalışmak zorunda olan kadınların iş yerinde yoruldukları yetmezmiş gibi bir de ev temizliği, yemek yapmak ve çocuk bakmak eklenince vay hallerine. Çalışan ev kadınları bu yükün altından kalkabilmek için çocuklarını kreşe vererek ekstra bir masrafa katlanıyorlar. Gününün çoğunu evde geçiren ev hanımları için harika bir ek iş imkânı olan bu fırsat kaçırılmayacak kadar iyi bir fikir. Tabi bu konuda bakıcı ailenin güvenilirliği sağlaması çok önemli bir konudur.

Evden Sabun Paketleme


Genelde evimizde temizlik için kullandığımız sabunları bu kez bunu dekoratif ve şık bir hale getirerek hediyelik ya da oda kokusu olarak pazarlayan şirketler aracılığı ile ek iş alarak aile ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Tabi bunu yaparken sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü içerisinde barındırdığı kimyasallar sebebiyle hastalığa yakalanma riskiniz olabilir. İyi güzel anlatıyorsunuz da bu işi nereden alabilirim dediğinizi duyar gibiyim. Hemen korkmayın! Bu işle alakalı internette onlarca ek işveren firmalar bulunmaktadır. Ararsanız bulamamanız imkânsız değil.

Reçel Yapmak

Evde reçel yaparak kazanmak mümkün. Artık neredeyse her şeyi hazır olarak tükettiğimiz toplumumuzda organik ürünlere ulaşmak ya imkânsız ya da çok pahalı… Organik diye satılan birçok ürününde gerçekten organik olduğundan emin değiliz ve güvenemiyoruz. Sizde evinizde çeşit çeşit enfes reçeller hazırlayarak bunları pazarda ya da organik ürün satılan noktalara ulaştırarak satarak para kazanabilirsiniz.

El Örgüsü 

Özellikle ülkemizde çok yaygın olan ama son zamanlarda birçok kişinin sadece satın almak için rağbet ettiği el örgüsü işler. Eğer el beceriniz var ise el örgü işinden de çok güzel para kazanabilirsiniz. Kurslara ya da etrafınızdaki insanlardan öğrenerek yaptığınız modelleri İnternet yada komşularınıza satabilirsiniz. Boş vakitlerinizi değerlendirerek el örgüsünden para kazanabilirsiniz.

Kına Malzemeleri 

En yaygın ve en meşhur olan ek işlerden bir tanesi. Kına paketleme bu işin başında geliyor. Ama artık kına paketlemenin dışında birçok bayan kendi tasarladığı kına malzemelerini satmakta. Bunlar tepsi, kaftanlık ve çeşitli süs eşyaları olmak üzere birden fazla ürünle ek gelir elde etmekteler. Kendi tasarladıkları ürünleri hızlı ve kolay şekilde satabiliyorlar. Bu yüzden kendi tasarlayacağınız kına malzemelerini veya kına paketleme işi yaptıran firmalara başvuru yapabilirsiniz.

Evde Davetiye Katlama İşi

Yaz aylarının gelmesi ve düğün sezonunun açılması ile yoğun bir artış yaşayan davetiye katlama işi hemen hemen herkesin ilk tercih ettiği işler arasındadır. Gelir konusundan bakıldığı zaman sizin bir firma ile anlaşıp bu işi öyle yaptığınızı varsayar isek aylık 1500 TL kazanç elde edebilirsiniz. Eğer bu işi kendiniz yapmak isterseniz ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kazanırsınız diyebiliriz. İster adet olarak anlaşabilirsiniz isterseniz de haftalık anlaşabilirsiniz.

Evde Toka Paketleme İşi

Evde toka paketleme işi oldukça kolay ve hafif olduğu için bu işin tercih edeni de bir o kadar çoktur. Size verilen ufak torbalara 10 adet şeklinde dizerek ağzını bantlıyorsunuz ve bu şekilde bir paket birmiş oluyor. Çok kolay olması vesilesi ile fiyatı biraz düşüktür. Bu işi grup halinde de yapabilirsiniz. O zaman kazancınız biraz daha fazla olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.