E-Ticaret Yapmakta Olan Firmalar İçin İnstagram Uygulamasının Önemi

20.11.2017
214
E-Ticaret Yapmakta Olan Firmalar İçin İnstagram Uygulamasının Önemi

Parakende satışın yanına e-ticaret satışı koymak isteyen veya hali hazırda e-ticaret ile uğraşan bireyler için bu yazımızda İnstagram uygulamasının önemi ve doğru kullanımı üzerinde duracağız. Bildiğiniz gibi günümüzde insanların alışveriş alışkanlıkları tamamen değişime uğramakta ve internet alışverişi yapan insan sayısı hızla artmaktadır. Bu büyük pazar içerisinde yer almak isteyen firma veya firma olma yolunda bulunan bireyler için İnstagram uygulaması aktif bir şekilde kullanılması gereken bir alan olarak göz önüne çıkmaktadır. Bilindiği gibi İnstagram, ülkemizde ve dünyada milyonlarca insanın kullanmakta olduğu bir sosyal paylaşım alanıdır. Bu anlamda büyük bir müşteri potansiyelinin olduğu gerçeği gün gibi ortadadır.

E-ticaret’e girdiniz ancak size müşteri lazım, müşteri bulamadıktan sonra e-ticaret yapmanın bir mantığı olmayacaktır. E-ticaret sitesi sahiplerinin müşteri elde edebilmeleri için farklı kaynaklar mevcuttur. Bu kaynaklar arasında internet üzerinden reklam yayıncılığı yapan reklam firmaları ve sosyal medya en göze çarpan kaynaklar arasında yer alır. Bu kaynaklar dışında arama motoru optimizasyonu vardır, ancak bu alan ayrı bir uzmanlık gerektirir ve pahalı bir işlemdir. Sizin bütçeniz kısıtlıysa anlık olarak reklamınızı ve paylaşımınızı yazıp gelir elde etmek istiyorsanız, ilk saydığımız iki yöntem sizin için önemli olacaktır. Bu yöntemlerden sosyal medyayı ve özellikle İnstagramı konu alacağız.

İnstagram’da pek çok firma reklam çalışmalarını, masrafsız bir şekilde yürütebilmektedir. Bir e-ticaret sitesi sahibi şunu bilmelidir ki, İnstagram hesabı oluşturmanız sizin sıcak satış yapmanız için yeterli bir adım değildir. Bu hususta İnstagram uygulamasında açacağınız profilinize, İnstagram takipçi satın almanız gerekmektedir, takipçisiz bir hesap çok bir işe yaramayacaktır. İnstagram üzerinden takipçi satın almanız konusunda tecrübeli firmamız sizlere yardımcı olacaktır. Bu anlamda anasayfamız üzerinden bir kaç adım uygulayarak takipçi satın alabilmektesiniz.

İnstagram takipçilerinin gerekliliği şu sebeplere dayanmaktadır; Hesabınızda hiç bir takipçi bulunmadığı zaman gönderileriniz yalnızca kullandığınız etiketlerin altında görünüp, pek çok kişi tarafından görülmeyecektir. İnstagram takipçi satın al, bol görüntülenmen olsun sloganımız çerçevesinde, hesabınıza göndereceğimiz takipçiler ile sıcak satış yapma imkanınız, marka bilinirliğiniz artış yaşayacaktır. Gönderimini gerçekleştireceğimiz tamamı Türk ve aktif bireyler tarafından kullanılan hesaplar sizin hesabınızı takip edecek ve ürünler ile ilgili görsellerinizi görerek satın alabilecek veya bunlara atacağı yorum ve likelar ile etkileşime geçip farklı hesapların sizi fark etmesine yol açacaktır.

E-ticaret alanında özellikle giyim, aksesuar, ilginç ürünler, pratik ürünler gibi sektörlerde faaliyet göstermekte olan bireylerin İnstagram üzerinden çok karlı işler yaptıkları bilinmektedir.  Saydığımız sektörlerde bulunan kişiler kesinlikle İnstagram kullanmalıdırlar. Bu anlamda yapacağınız takipçi kazanma çalışmaları sonrasında ürün görsellerini her gün düzenli olarak ve doğru etiketlemeler ile paylaşmanız sonucu ciddi anlamda kar marjı yakalayabilirsiniz. Etiketleme demişken, etiketlemenin öneminden bahsetmemiz gerekirse, bir firmanın satmış olduğu ürün ve hizmeti sosyal medyada aratan kişiler etiketler ile karşılaşırlar, sizler bu etiketlere gönderdiğiniz ürünlerin bu kişiler tarafından görünmesini işte bu etiket sistemi sayesinde rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Her sektör için önemli etiketler vardır, bu etiketleri araştırmak, sektörün içerisinde olan birisi olarak size kalmaktadır.

İnsanoğlu alışveriş açısından doyumsuz bir hal almıştır, bu anlamda siz sayın e-ticaret sahipleri bu inanılmaz potansiyelden sonuna kadar faydalanmayı bilmeleri ve cirolarını sürekli arttırmaları önemli bir unsurdur. Bu anlamda yapacağınız çalışmalar arasında İnstagram gibi sosyal medya hesaplarının aktif kullanımına öncelik vererek, maliyetsiz bir şekilde reklam çalışmaları yürütebilir ve kazancınızı katlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.