Dünyanın En Zengin 10 İş Adamı

23.08.2017
374
Dünyanın En Zengin 10 İş Adamı

Dünyanın En Zengin 10 İşadamı

Günümüzün en fazla merak edilen ve hakkında bilgiler alınmak istenen genel kültür konularından biri de dünyanın en zengin işadamlarının kimler olduğu konusudur. Genel itibariyle oldukça geniş alanlı bir konu olan çokça merak edilen bu konumuz hakkında makalemiz üzerinden yalnızca dünyanın en zengin 10 işadamı hakkında sizlere bilgiler sunacağız. Çünkü bilindiği üzere dünya genelinde birçok zengin işadamları ve aileler bulunmaktadır. Hatta dünyanın en zengin olan bazı ailelerin genel dünya ekonomisi üzerinde ciddi anlamda söz sahibi olabildiği de bilinen gerçeklerdendir. Peki dünyanın en zengin 10 işadamı kimlerdir dilerseniz bu sorumuzun cevaplarını sizlerle hemen paylaşalım.

İşte Dünyanın En Zengin 10 İşadamı;

Bill Gates

Bill Gates

Günümüz dünyasının en zengin 10 işadamları listesinin ilk sıralarında yer edinen isimlerden biri hiç kuşkusuz ki Bill Gates’tir. 2014 yılında toplamda 82 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates olağanüstü servetine 3 milyar dolar daha ilave ederek bugün toplamda 86 milyar dolarlık bir servete sahip olmayı başarmıştır.

 

Jeff Bezos

Jeff Bezos

Dünyanın en zengin 10 işadamı listesinde yer alan isimlerden biri de Jeff Bezos’tur. Amazon firmasının kurucusu ve patronu olan Jeff Bezos toplamda 27 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin işadamları listesinde yer almayı başarmıştır.

 

 

Amancio Ortega

Amancio Ortega

Dünyanın en zengin 10 işadamı hakkında sizlere bilgiler sunmaya devam ediyoruz.Dünyanın en zengin 10 işadamı listesinde yer alan isimlerden biri de Amancoi Ortega’dır.Bugün 80 yaşında olan İspanyol işadamı toplamda 71,3 milyar dolarlık serveti ile aynı zamanda İspanya ülkesinin de en zengin işadamı ünvanına sahiptir.

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Dünyanın en zengin 10 işadamı listesinde yer alan isimlerden biri de internet dünyasının en gözde sosyal paylaşım sitesinin kurucusu ve patronu olan Mark Zucker’dir. Henüz 32 yaşında olmasına rağmen geliştirdiği facebook sitesi sayesinde isminden söz ettirmeyi başaran Genç işadamının bugünkü serveti ise toplamda 56 milyar dolar civarıdır. Mark Zucker aynı zamanda dünyanın en genç işadamları listesinde de yer almaktadır.

Carlos Slim Helu

Carlos Slim Helu

Dünyanın en zengin 10 işadamı listesinde yer alan bir diğer isim ise Meksikalı bir işadamı olan Carlos Slim Helu’dur. Bugün 77 yaşında olan ünlü işadamının sahip olduğu toplam servet miktarı ise 54,5 milyar dolardır. Carlos Slim Helu aynı zamanda Meksika ülkesinin en büyük telekom şirketinin kurucusu ve patronudur.

Larry Ellison

Larry Ellison

Dünyanın en zengin 10 işadamı listesinde yer alan isimlerden biri de Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamını sürdüren ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin de en zengin işadamları listesinde yer alan Larry Ellison’dur. Bugün 72 yaşında olan Ellison toplamda 52,2 milyar dolarlık bir servete sahiptir.

Charles Koch

Charles Koch

2017 yılında dünyanın en zengin 10 işadamı listesinde yer alan bir diğer isim ise Amerika Birleşik Devletleri’nin de en zengin işadamlarından biri olan Charles Kock’tur. Bugün 81 yaşında olan ünlü işadamı aynı zamanda dünyanın en yaşlı işadamları listesinde de yer almaktadır. Charles Kock toplamda 48,3 milyar dolarlık servete sahiptir.

Michael Bloomberg

Michael Bloomberg

Dünyanın en zengin 10 işadamı listesinde yer alan isimlerden biri de 47,5 milyar dolarlık serveti ile Charles Kock’u takip eden Amerika Birleşik Devletleri’nin en zengin işadamlarından biri olan Michael Bloomberg’dir. Bugün 75 yaşında olan ünlü işadamı aynı zamanda dünyanın en zengin politikacısıdır.

Bernard Arnault

Dünyanın en zengin 10 işadamı listesinde yer alan isimlerden biri de Fransa’lı işadamı Bernard Arnault’dur. Aynı zamanda Fransa’nın da en zengin işadamlarından biri olan Bernard Arnault 41,5 milyar dolarlık servete sahip olup 68 yaşında olmasından dolayı aynı zamanda dünyanın en yaşlı işadamları listesinde de yer almatadır.

Wang Jianlin

Wang Jianlin

Dünyanın en zengin 10 işadamlarından biri de Wang Jianlin’dir. İsminden de anlaşılacağı üzere Çin’li bir işadamı olan Jianlin aynı zamanda Çin’nin de en zengin işadamıdır. Toplamda 31,3 milyar dolarlık servete sahip olan Wang Jianlin 62 yaşında olması nedeniyle aynı zamanda dünyanın en yaşlı işadamları listesinde yer almaktadır.

Dünyanın en zengin 10 işadamları listesinde sonuncu sırada yer alan Wong Jianlin hakkında da sizlere gerekli bilgileri sunduktan sonra dünyanın en zengin 10 işadamı hakkındaki makalemizi burada sonlandırmaktayız. Makalemizde hakkında bilgiler sunduğumuz dünyanın en zengin 10 işadamı aynı zamanda 2017 yılının da en zengin işadamları listesinde yer almaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.