Dünya’nın En Zengin 10 Çocuğu

05.09.2017
425
Dünya’nın En Zengin 10 Çocuğu

Dünyanın en zengin çocuklarında ilk 10’u sıraladık, bunlar arasında kimisi kendi kazandığı servetleri kimisi de doğuştan zengin olarak tabir ediliyor şimdi inceleyelim.

10. Jaylen Bledsoe

Jaylen Bledsoe

Serveti 3,5 Milyon Dolar, diğer çocuklar gibi doğuştan zengin değil o bir girişimci. Bledsoe Technologies şirketinin sahibi Jaylen Bledsoe, daha 13 yaşında iken şirketin temellerini atmıştır. Grafik tasarım ve bilgi teknoloji alanında bir yol yürüyerek kısa sürede o servetin sahibi olmuş. 2 yıl içerisinde şirketi hızlı bir gelişime girmiş ve bünyesine 100 tane mühendis almış. Blodsoe şimdi kendinden kat kat yaşlı insanlarla ortaklık kurup şirketini büyütmeye devam ediyor ve bütün dünyayı gezerek sunumlar yapıp yaşıtlarına hatta kendinden büyük insanlara ilham kaynağı oluyor.

9. Rico Rodriguez

Rico Rodriguez

Serveti 4 Milyon Dolar, ünlü komedyen Rico, Hollywood oyuncularına taş çıkartacak bir yeteneğe sahip. Öncelikle çeşitli filmlerde ve dizilerde yer alan Rico, aslında büyük bir servetin ilk adımlarını atmaya başlamıştır. Daha sonra ABC TV kanalının sevilen programı Modern Family isimli programın sunuculuğunu üstlenerek ülkesinde geniş kitleye ulaşmış ve o programla 4 milyonluk servetin sahibi olmuştur.

8. Elle Fanning

Elle Fanning

Serveti 5 Milyon Dolar, ünlü çocuk oyuncu Dakota Fanning’in sevimli kardeşi Elle, servetinin ilk adımlarını ablası Dakota ile aynı filmde bebek iken oynayarak atmıştır. Daha sonra dünyada sevilerek izlenen ve hatta gişe rekorları kıran sinema filmlerinde oynayarak 5 milyonluk servetin sahibi olmuştur.

7. Jaden Smith

Jaden Smith

Serveti 8 Milyon Dolar, aslında Jaden oyuncu olmasa da milyoner bir çiftin oğlu olduğu için aslında yine o servetin sahibi olacaktı. Fakat Jaden bu servetini oynadığı filmlerden kazanmıştır. İsim olarak hatırlanmasa da eminim resimden kim olduğunu hatırlamışsınızdır. Dünya Yeni Bir Başlangıç filminde başrol oynayan Jaden aslında oyunculuk hayatına daha önceden babası ile Umudunu Kaybetme ile başlamıştır. Daha sonra Kareteci Çocuk, Dünya Yeni Bir Başlangıç, Dünyanın Durduğu Gün gibi büyük filmlerde başrol oynamıştır. Sinema kariyeri o kadar geniş olmasa da sadece bu kadarlık film ile 8 milyonluk servetin sahibi olmuştur.

6. Abigail Breslin

Abigail Breslin

Serveti 12 Milyon Dolar, sinemada Akademi Ödülünün sahibi Abigail, dünya da usta oyuncu olarak tabir ettiğiniz birçok kişiden daha fazla filmlerde rol almıştır. Reklamlar ile oyunculuk hayatına başlayan Abigail, kısa sürede daha fazla filmde rol alarak dev servetin sahibi olmuştur.

5. Valentino Paloma Pinault

Valentino Paloma Pinault

200 Milyon dolarlık servetin sahibi olan bir ailenin küçük kızı Valentino’nun servetinin kaynağını sanırım anlamışsınızdır. Anne-Babası küçük yaşta ona kendi servetlerinden bir pay vermişlerdir.

4. Nick D’aloisio

Nick D’aloisio

Serveti 30 Milyon Dolar, Yahoo müdürü Nick Apple için yazdığı Summly isimli programıyla servetin sahibi olmuştur. Nick Yahoo müdürlüğü koltuğuna çok kolay oturmamıştır aslında, 17 yaşında yazdığı Summly isimli programı yayınlayarak dünyaya duyurmuştur, daha sonra Apple uygulamayı yılın en başarılı uygulaması olarak seçilmiştir daha sonra Yahoo programı 30 Milyon Dolara satın alarak hem Nick’i büyük bir servetin sahibi yapmış hem de bünyelerinde müdür yapmışlardır.

3. Dannielynn Hope Marshall Birkhead

Dannielynn Hope Marshall Birkhead

Serveti 59 Milyon Dolar, Dannielynn ünlü oyuncu Nicole Smith’in kızıdır annesi 2007 yılında hayatını kaybetse de kızına 10 Milyon Dolarlık bir miras bırakmıştır. Nicole ölmeden önce eşine dava açarak kızına 49 milyon dolarlık miras bırakmasını istemiştir ve başarılı olmuştur.

2. Knox ve Vivienne Jolie Pitt Kardeşler

Knox ve Vivienne Jolie Pitt

Servetleri 67 Milyon Dolar, isimlerden de anlaşılacağı üzere Angelina ve Brad çiftinin ikizleri anne-babalarının servetlerinden pay almışlardır. 67 milyonluk servetin hepsi aslında anne-babasından gelmemiş bir kısmını kendileri kazanmışlardır. Doğum fotoğrafları People Magazine dergisine satılmıştır ve servetlerinde büyük rol oynamıştır.

1.Prens George Alexander Louis

Prens George Alexander Louis

Serveti 1 Milyar Dolar, 2013 yılında dünyaya gelen Prens George, dünyada ismi geniş ölçüde duyulmuştu. Prens William’ın oğlu George daha 3 yaşında 1 Milyarlık servetin sahibi olmuştur ayrıca 5 Milyarlık mülkiyetin sahibidir ve her yıl babası küçük prensin servetine 400 milyon eklemektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.