Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

06.12.2017
259
Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Bankalar hem kendi menfaat çıkarlarını desteklemek adına, hem de tüketicilerin birçok farklı alana yönelik ihtiyaçlarını gidermek adına hizmet veren kuruluşlardır. Özelliklede kredi ve kredi kartı gibi finansal hizmetler üzerinden tüketicilere farklı seçenekler ve kampanyalar sunan bankalar, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kuşkusuz da bankacılık ürünleri arasında en çok rağbet gören kredi ürünler olmaktadır. Bu doğrultuda tüketiciler çeşitli ihtiyaçlarını gidermek adına bankalar tarafından sunulan uygun ihtiyaç kredileri veya taşıt ve konut kredisi gibi mal-mülk sahibi olmak adına kredi türlerinden faydalanmaktadırlar. Bankalar tarafından sunulan bu hizmetler ise belli başlı şartlar dahilinde tüketicilere sunulmaktadır.

Son dönemlerde her ne kadar dosya masrafsız kredi veren bankalar üzerine bir araştırma yapılsa da aslında öncelikli olarak bankadan alınacak olan kredi miktarına yönelik vade ve faiz oranları baz alınmalıdır. İlgili tüketicinin bu kriterleri baz alarak hangi bankayı tercih edeceği bu kapsamda önemli bir adım olmaktadır. Faiz oranlarını göz önünde bulundurarak ve vade oranlarına yönelik de değişecek olan faiz oranlarını da yine baz alarak kredi başvurusunda bulunmak daha sağlıklı olacaktır. Az evvelinde de bahsettiğimiz üzere kişilerin dikkat edeceği bir diğer durum ise kredi dosya masrafı üzerinedir. Bu duruma yönelik olarak günümüz Türkiye’sinde birçok banka dosya masrafsız kredi kampanyaları sunarak tüketicileri kendi müşteri ağına katmayı başarmaktadır.

 

Dosya Masrafsız Kredi Nedir?

Bankacılık hizmetleri arasında yer alan kredi için alınan masraf kalemleri dahilinde yer almaktadır. Banka tarafından tüketiciden kredi doğrultusunda alınan faiz ve kâr payı dışında kendi çıkarları için almış olduğu bir tür masraf veya komisyon dahilini de kapsamaktadır. 2013 yılında tüketicinin korunması hakkında çıkarılan kanun yasasına göre bu masraf kesintisi tamamen haksız kazanca yönelik olduğundan dolayı değerlendirilmeye alınmıştır. Her ne kadar üzerinde durulan bir durum kapsamını oluştursa da maalesef öteye gidilmeyerek etki görmemiştir. Fakat bankalar mevcut müşteri sayısını yükseltmek ve aynı zamanda tüketicinin hakkını göz önünde bulundurarak çeşitli dönemlerde veya sürekli olarak dosya masrafsız kredi kampanyası yürütmektedir.

Dosya Masrafsız Kredi Nasıl Alınır?

Bu kredi türünden faydalanmak için tüketicinin sürekli olarak bankalar ait dosya masrafsız kredi kampanyalarını takip etmesi gerekmektedir. Bu takibi bankaya ait TV reklamları, sosyal medya veya resmi web sitelerinden takip ederek başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Genel olarak krediler kapsamında yer alan bu dosya masrafları ufak meblağlar olmaktadır. Buna ek olarak belirtilen kampanyalardaki diğer kalem masraflarını da göz önünde bulundurarak ödeme tablosunu baz alıp en karlı olan seçimi sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Dosya Masrafsız Kredi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Dosya masrafsız krediler üzerinde başvuru yapabilmek için mevcut olan ihtiyaç kredisi şartları baz alınarak başvuru yapılabilmektedir. İhtiyaç kredisi üzerinden değerlendirilecek olan bu kredi türüne ait şartlar ise;

  • 18 yaşında olunması,
  • Aylık düzenli bir gelire sahip olunması,
  • Son olarak tabi ki her konumuzda da belirttiğimiz üzere kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

Dosya masrafsız kredi çekmek isteyen kişilerin dikkat edeceği önemli bir diğer durum ise, kişilerin faiz oranları ile dosya masrafı arasındaki ters orantı değerlerini göz önünde bulundurması üzerinedir. Bunun açık örneği ise kişinin standart faiz oranları üzerinden bir kredi ürününü kullanması kendine fayda değil, zarar sağlamasıdır. Bunun için dosya masrafsız kredi kullanmak yerine ufak bir meblağa sahip dosya masraflı kredi kullanmak tüketici için daha mantıklı ve fayda sağlayacak bir adım olmaktadır. 

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

  • Garanti Bankası
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Ziraat Bankası
  • TEB

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.