Dondurmacılar Kaç Para Kazanıyor

15.09.2019
642
Dondurmacılar Kaç Para Kazanıyor

Bugün sıkça kaç para kazandığı sorulan meslek gruplarından biri olan dondurmacıların aylık ne kadar kazandıkları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

  • Dondurmacılık Yapan Kişilerin Aylık Kazançları?

Dondurmacılık yapan kişilerin ne kadar kazandıklarını merak eden kişilere kısa şekilde sunu söyleyebiliriz ki kazanılacak olan tutar genellikle ne kadar olacağı, aslına bakarsanız dondurma satış işleminin gerçekleştirileceği dükkan, dondurmanın hangi biçim içerisinde satıldığı ve dondurmanın sahip olduğu lezzet gibi unsurların bu kazanılacak olan para üzerinde bir etkisinin olduğu ortaya çıkmaktadır.

 

Peki bu dondurmacılar ne kadar kazanır? Dondurmacılık sektörü çoğunlukla yaz ayları içerisinde iyi satışlar gerçekleştiren dondurmacıların aylık olarak kazandığı para miktarının 4 bin TL ile 6 bin TL arasında değişiklik gösteren bir kazanç olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Sizlere vermiş olduğumuz bu kazanç bilgileri bir dondurmacının ortalama geliri olan bir yerde kazandığı bilgilerdir. Eğer daha işlek ve yoğun bir yer içerisinde hizmet vermekte olan bir dondurmacı ise kazandığı miktarının aylık içerisinde değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Aklınızda bulunması gereken bir konu var. O da şudur unutmayın ki her dondurmacı ay içerisinde aynı kazancı elde edemez.

 

İyi bir kazanç elde edilmesi için mevsim olarak yaz ayı içerisinde olunması gerekmektedir. Doğru zaman içerisinde bu sektör içerisinde işe başlarsanız eğer iş yerinizin bulunacağı bölgeye göre aşağı yukarı kaba bir kazanç hesaplanması oluşturulabilir.

 

  • Dondurmacılar Aylık Kazancını Üzerinde Etkili Olan Durumlar

Dondurmacılık işi ile uğraşmak adına araştırma içerisine girmiş olan kişilerin akıllarından çıkarmamaları gereken durumlarda biride her meslek grubunda olduğu gibi bu meslek içerisinde de kazanılacak olan aylık kazancı etkileyen çok sayıda faktörün olduğunu bilmeleri gerekmektedir.

 

İlk olarak bu kazanca etki eden faktör mevsimdir. Unutmayın dondurma her mevsim trend olan bir yiyecek değildir. Kış ayı içerisinde dondurma dükkanı açarak bir kazanç elde etmeyi beklemeyin. Eğer bu işe yaz ayı girerseniz iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Yaz ayı içerisinde gün içerisinde her insan mutlaka bir kez dahi olsa dondurma tüketir. Bu yüzden hitap edeceğiniz çevreyi dükkana çekebilmek adına mutlaka çekici bir biçimde dondurma satışlarını gerçekleştirebilmeniz gerekmektedir.

 

Sizin dondurmacınızın önünden geçtikleri zaman canları dondurma çekecek şekilde bir dükkan dizaynı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

  • Dondurma Fiyatları Ne Kadardır?

Bir dondurma dükkanı sahibi olma fikriniz varsa kazancınızı en büyük oranda etkileyecek olan durum ise dondurma fiyatlarının ne kadar olduğudur. Ülkemizin 81 ili içerisinde dondurma fiyatları arasında değişiklik olduğunu bilmekteyiz. Sizin iliniz içerisinde bir dondurma fiyatının ne kadar olduğu öğrenildikten sonra ufak bir hesaplama işlemi geçekleştirilerek aylık ne kadar kazanılacağı ortalama olarak hesaplanabilmektedir.

 

Dondurma fiyatlarını normal fiyatın üstünden satarak daha fazla kazanç elde edebileceğiniz gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz. Ama unutmayın siz olsanız daha uygun fiyatı varken daha pahalısı için ücret öder miydiniz? Bundan dolayı işe başlarken her daim kendinizi müşteri yerine koyarak hamleler gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden dondurma fiyatlarını her daim piyasa içerisinde ortalama değeri içerisinde satmak için çaba göstermenizi tavsiye ederiz.

 

Ayrıca yaz ayları dışında özellikle ilkbahar içerisinde satışlarınızı yükseltmek adına gerçekleştirebileceğiniz bazı taktikler ile satışlarınızı artırarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Özellikle dondurma imalatı gerçekleştirirken kullanacağınız malzemelerin kaliteli olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Sakın ola daha fazla kâr elde etmek amacıyla ucuz malzemelere yönelerek dondurma kalitenizden ödün vermeyiniz. Bu sandığınızın aksine size kazanç bırakmak yerine müşterileri uzaklaştıracağı için zarar edersiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.