Doğu Ekspres Bileti Nereden Alınır ? Bilet Fiyatları Ne Kadardır ?

17.09.2019
418
Doğu Ekspres Bileti Nereden Alınır ? Bilet Fiyatları Ne Kadardır ?

Doğu Ekspresi, Ankara ile Kars arasında adeta köprü görevi gören, ana hat trenlerden bir tanesidir. Ankara’dan Kars’a yaklaşık 22-23 saatte ulaşım olduğundan insanların turistlik açıdan seyahat etmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Geçtiği güzergahların birer doğa harikası olması nedeniyle Doğu Ekspresi her anlamda önemli bir tren, ulaşım aracı ve köprüdür.

 

Doğu Ekspresi bu kadar önemli ve popüler olmasını hem turistlik için kullananlara hem de Ankara’dan Kars’a ya da Kars’tan Ankara’ya gitme amacı içindekilere borçludur. Çok sayıda doğa güzelliğinin görülmesi ve insanların da bu anlık lezzetleri fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşması bu trenin popülerliğini arttırmıştır.

 

  • Doğu Ekspresi Bileti Nereden Alınır?

Popüler olan Doğu ekspresi biletler konusunda da cimri davranmaktadır. Sayılı olarak çıkan biletler neredeyse dakikalar içerisinde tükenmektedir. En fazla tercih edilen tren olan Doğu ekspresi, seyahat aracı olarak seçilmeden önce rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. TCDD sitesinden yapılan rezervasyonlar sıkı bir şekilde denetlenir. Gelmezseniz biletiniz yanar.

 

Biletler kısa sürede tükendiği için insanlar Doğu Ekspresi biletlerini TCDD’den değil farklı yerlerden aramaktadır. Sosyal medya üzerinde satılan ve karaborsa olması nedeniyle fahiş fiyatlara biletler yer almaktadır. Online bilet sisteminin yanında Gar ve istasyonlardan da bilet rezervi yapabilirsiniz. Bilet rezervi yapmadan trene binmeniz çok zor bir ihtimaldir.

 

  • Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

Doğunun karını sıcak trende izlemek isteyen herkes Doğu Ekspresi’ne yönelmiştir. Tren içerisinde farklı seyahat etme yerleri bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Pulman
  2. Yataklı Vagon
  3. Yemekli vagon

Bu kategorilere göre biletler çıkmaktadır. Eğer 23 saati standart bir şekilde geçirmek istiyorsanız Pulman kategorisini seçmelisiniz. Eğer ranza şeklinde yataklarda seyahat edip manzaranın tadını çıkartmak istiyorsanız Yataklı vagonu tercih etmelisiniz. Eğer restoranda yemek yeme faaliyetini gerçekleştirmek istiyorsanız ise Yemekli Vagon’u tercih etmelisiniz. Bunlar arasındaki fiyat farkı 50 ila 100 lira arasında biletin üzerine konularak değişmektedir. Örneğin; tam bilet 1 lira ise, yataklıda 71 lira, yemeklide 51 lira şeklindedir.

 

Doğu Ekspresi’nin bilet fiyatlarına bakacak olursak;

  • Tam Bilet: 48 Türk lirası
  • Öğrenci Bileti: 35 ila 45 Türk lirası
  • 60 Yaş Üstü Bilet: 40 ila 50 arası
  • TSK Personeli, Basın, Öğretmen, TCDD Çalışan Bileti: 30 Türk lirası

Eğer Doğu ekspresi yataklı vagon fiyatı ile yemekli vagonun fiyatı nedir diye soracak olursanız; buradaki değerlere 50 ile 100 Türk lirasında değişmektedir. Bu değişkenlik; rezervasyon tarihine göre değişkenlik gösterir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.