Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu

13.11.2019
322
Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu

Denizbank’ta bireysel emeklilik fırsatlarından haberdar mısınız? Denizbank bireysel emeklilik hakkında bilmek istediklerinizi bir araya getirdik.

Bireysel emeklilik sistemi kısaltılmış şekli ile Bes, Denizbank avantajlar dünyasında sizin için bekliyor.

 

 • Bireysel emeklilik sistemi nedir?

Aktif çalışma hayatım boyunca bireylerin yaptıkları birikim ve tasarrufların uzun vadeli yatırıma dönüştürülebilmesi için emeklilik dönemini kapsayan düzenli gelir elde etme platformuna bağlı özel bir emeklilik sistemidir. Bireysel emeklilik sisteminin amaçları;

 • Devletin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak,
 • Kişilerin istihdamını arttırmak,
 • Uzun vadeli kaynak yaratarak ekonomiyi canlandırmak,

Uzun vadeli olarak planlanan yatırımların kişilerin emeklilik döneminde ek gelir olarak değerlendirilmesini sağlayarak maddi kaynakları çoğaltmak olarak sıralanabilir. Bireysel emeklilik sistemi geleceğe yönelik bir yatırımdır. Sorunsuz ve keyifli emeklilik günlerinin geçirilmesi için oluşturulmuş bir ek gelir kaynağıdır. 

BES yani bireysel emeklilik sistemi 4632 sayılı bireysel emeklilik tasarruf ve yatırım sistemi kanunu uyarınca yürürlüğe girmiştir. Bes ’in amacı kişilerin tasarruflarının bir noktada toparlanması değerlendirilmesinin yapılması ve kişilere toplu para ya da maaş olarak ödeme yapılmasıdır. Denizbank’ı tercih ederek Bes’e kolaylıkla girebilir ve bir emeklilik planı oluşturabilirsiniz. Bireysel emeklilik sistemi ile hem ailenizin hem de kendi geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

Denizbank Bes emeklilik hakkı kazandığınız durumda elde edeceğiniz imkânlar şu şekilde sıralanabilir:

Bireysel emeklilik sistemi sayesinde emeklilik zamanınızda düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Denizbank’ta açılmış olan bireysel emeklilik sistemi hesabınızdaki paranın tamamını ya da bir kısmını talep edebilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemi içerisinde kaldığınız zaman diliminde oluşturduğunuz geri ödeme planına göre tekrar ödemelerinizi alabilirsiniz.

 

 • Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sistemi başvurusu nasıl yapılabilir?

Bireysel emeklilik sisteminin ayrıcalıklarından yararlanmak için Denizbank’a geldiğinizde bireysel emeklilik sistemine girişiniz ivedilikle gerçekleştirilir.

 

 • Devlet katkısı nedir?

Denizbank’ta bireysel emeklilik sisteminde yüzde 25’i oranında devlet katkısından yararlanabilirsiniz.

1 Ocak 2003’ten beri yürürlükte olan yasa kapsamında devletin bireysel emeklilik sistemine giriş yapan kişilere sunduğu bu artı 25’lik orandan rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Düzenli olarak yatırdığınız paranın yüzde 25’i oranında fazlası devlet katkısı olarak tarafınıza ödenmektedir.

Örneklendirecek olursak aylık 1000 lira ödeme yapıyorsanız her ay hesabınıza ayda 250 lira devlet katkısı ödenmektedir. Ödediğiniz tutar ne kadar fazlaysa tarafınıza ödenen devlet katkısı da o kadar fazla olacaktır.

Bireysel emeklilik sisteminde sözleşme gereğince devlet katkısı kademeli olarak hak edilir. 2013’ten bu yana düzenlenen yasayla sistemde en az 3 yıl kalmış olmak devlet katkısı ve getirilerin yüzde 15’ine tekabül etmektedir. Sistemde 6 yıl kalmış olmak devlet katkısı ve getirilerin %30 5’ine tekabül etmektedir. Sistemde en az 10 yıl kalanlar yüzde 60’lık getiri payına hak kazanır. Emeklilik hakkı kazananlarınsa hem devlet katkı payından hem de toplu olarak yatırdıkları tüm paradan yararlanma hakkı ortaya çıkar.

 

Denizbank’ta bireysel emeklilik sistemine katılmak için nedenler

 • İşlemler yapılırken yorulmazsınız ve tüm uygulamalar size şeffaf bir şekilde bilgilendirme amacıyla sunulur ne satın aldığınızı bilirsiniz.
 • Düzenli tasarruf edersiniz.
 • Denizbank şeffaflık ilkesine uygun bir şekilde çalışmalarını devam ettirdiği için hakkınızda yapılan her işlemden haberdar olursunuz.
 • Devlet katkısından yararlanabilirsiniz.
 • Emeklilik zamanlarınızda ikinci bir gelire sahip olmak için Denizbank’ta bireysel emeklilik sistemini tercih edebilirsiniz.
 • Denizbank’ta söz hakkınız vardır paranızla ne yapmak istiyorsanız sizin için bu imkânlar sunulmaktadır.
 • Denizbank’ta yapmış olduğunuz bireysel emeklilik sistemi girişi ile sistemdeki tercihlerinizi 6 defa değiştirme hakkınız bulunmaktadır.
 • Dilediğiniz zaman ödemeyi ara verebilirsiniz.
 • Fonunuzun profesyonel bir şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.