Damla Sulama Devlet Desteği

14.09.2017
269
Damla Sulama Devlet Desteği

Bilindiği üzere ülke ekonomisinin rahatlıkla kalkınabilmesi ve değerlerin korunabilmesi için, devlet birçok yeni uygulamayı beraberinde getirmiştir. Girişimciliğin ön plana çıkması ve yeni iş kollarının açılabilmesi için, birçok devlet destekli imkan vardır. Bu konuda devlet destekli sondaj ve sulama destekleri de ön plana çıkmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu kredinin alınabilmesi için gerekli tüm dip noktaları aktaracağız. Bu krediye başvurmadan önce, yazımızı mutlaka detaylı olarak okumanızı öneririz.

Sondaj İle Sulama nasıl yapılır?

Sondaj delik açmak için kullanılan yönteme genel tabir ile verilen bir addır. Kayaları rahatlıkla parçalayabilmek, delikte kesiler açmada yürütülen sondalama işlemidir. Sert kayalarda ve her türlü zeminlerde sonlama işlemi yapılır. Sondaj makineleri genel olarak farklılık göstermektedir.

Rotari sondaj makineleri, ozeö amaçlı sondaj makineleri, darbeli sondaj makineleri, bindirilmiş sondaj makineleri, kızaklı sondaj makineleri, kombine çalışna sondaj makineleri vb gibi makineler vardır.

Ziraat Bankası Sondaj Kredisi

Ziraat bankası sondaj imkanlarından faydalandırmak adına, devlet destekli kredi vermektedir. Sondaj kredisini alabilmek için, gerçek veya tüzel kişilerin çiftçilik belgesine sahip olması gerekiyor. Bu krediye başvuran bireyler, yüzde sıfır faizli krediye ulaşma imkanına kavuşacaktır. Bu krediyi alan bireyler ayrıca, arazisini rahatlıkla kontrol edebilecek ve sorun olmadan sondaj işlemlerini yapacaktır. Sondaj işlemlerini yapan vatandaşlar aynı zamanda, tarla, arazi ve bahçelerini sularken karlı üretimler yapmış olacaktır.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

•Çiftçi kayıt belgesi

•İlgili oda kayıt belgesi

•Vergi levhası

•Kimlik fotokopisi ve aslı

•Kredi başvurusunda teminat verilecek olan belge

•Kira sözleşmesi ya da tapu kontratı

Yazmış olduğumuz belgeleri iletmeniz durumunda rahatlıkla kredi imkanlarından yararlanabilir ve istemiş olduğunuz kredi tutarına sahip olabilirsiniz.

                                                        Damla Sulama Devlet Desteği

Damla Sulama Kredisi

Damla sulama genel bir tabiri ile, suyun süzülerek yapılacak olan alana damla sulama yapma şekline denmektedir. Damla sulama toprağın alt kısmına yerleştirilen küçük bidonlar yardımı ile bulundurulan depolardan süzülen suyu, toprak üzerine ya da toprak altına verilmesi işlemidir. Büyük araziler, bahçeler ve tarlalar için bu sulama tekniğinden yararlanmak, oldukça maddiyat gerektiren ve maliyeti yüksek bir işlemdir. Bu yüzden devlet bu konuya el atmış ve devlet destekli damla sulama kredisini aktif etmiştir. Ziraat Bankası tarafından verilen bu kredi, modern sulama kredisi olarak da tanımlanmaktadır.

Damla sulama ve sondaj kredisinden faydalanmak isteyen bireyler, devletin anlaşmalı olduğu bankalardan bu imkanı avantajlı konuma getirebilir. Bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve her türlü sorularınız, görüşleriniz için sizlere en yakında bulunan devlet bankalarını ziyaret etmenizi öneririz. En yakın devlet bankalarından başvuru yapabilir ve istediğiniz tutarda krediyi alabilirsiniz. Bunun dışında Ziraat Bankası’na giderek, bu kredi hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çiftçiyim ama belgem yok kredi alabilir miyim?

Eğer çiftçilik işini yaptığınızı herhangi bir şekilde belgeleyemiyorsanız, bu krediden faydalanma imkanınız hiçbir şekilde yoktur. Devlet destekli bir kredi olmasından dolayı, sadece çiftçilik belgesi olan bireylere bu imkan sunulur. Yani belgeniz olmadan alma şansınız yoktur ve başvuru yapmanız durumunda başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Açıklanan bilgilere göre devlet destekli olan bu kredide net bir rakam belli değildir. Fakat verilen kredi tutarları genelleme yapılacak olursa eğer, 100.000 TL ile 3 milyon TL arasında değişiklik göstermektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.