Çiğ Köfte Bayisi Açmak

26.12.2019
445
Çiğ Köfte Bayisi Açmak

Özellikle öğrenciler ve çalışan kişilerin gözde yiyeceklerinden biri olan çiğköfte, gelen talepler doğrultusunda birçok kişinin çiğköfte bayisi açmasına neden oldu.

Çiğköfte bayiler, 5 Bin TL ila 15 Bin TL arasında değişen maliyetler ile açılabilmektedir. Birçok kişi tarafından sevilerek yiyilen çiğköfteler; birçok kişi tarafından da gelir kapısı olmaya başladı. Öyle ki, oldukça düşük bir maliyet ile bir çiğköfte bayisi açabilirsiniz. Üstelik bayi açtığınızda yapmanız gereken tek şey, ödeme yapmak olacaktır. Zira bayiliği aldığınız firma, dekorasyondan ürünlere kadar ihtiyacınız olan her şeyi, dükkanınıza kadar getirmektedir.

 

Çiğ Köfte Sektörünün Durumu

Neredeyse her sokakta bulunan çiğ köfte bayisi, son yıllarda inanılmaz derecede gelişme gösterdi. Hem hızlı bir şekilde yapılması, beklemek zorunda olmamak hem de ucuz fiyatlar ile satılması; öğrencilerin oldukça dikkatini çekti. Bu sebeple de birçok çiğköfteci şubesi, bu dönemlerde hizmete açılarak faaliyete girmiş bulundu. 2020 yılında Türkiye’de ortalama olarak 25 bine yakın çiğ köfte bayisi bulunmaktadır. Her ne kadar karlı ve maliyeti düşük bir iş modeli olsa da, oldukça fazla sayıda çiğ köfte bayisinin bulunması ile; çiğ köfte bayisi açmak biraz riskli olabilir.

 

Çiğ Köfte Bayisini Kimler Açabilir?

Çiğ köfte bayisini herkes açabilir. Evet, yanlış değil gerçekten de herkes yapabilir. Zira çiğ köfte bayiliği veren firmalar, genellikle bayilerine çiğ köfteyi tamamiyle hazırlanmış bir biçimde gönderiyor. Siz bayilik sağlayan firmaya, çiğ köftenin toptan ücretini vermektesiniz. Yapacağınız tek şey, paketi ya da dürümü hazırlamak ve buna ek olarak sebzeleri yıkamak. Üstelik tüm bunlar için bayilik veren firmalar artı olarak 1 – 2 günlük kısa eğitimler vererek, çiğ köfte bayiliği açan kişilere işi öğretiyor. Sonrasında ise satış yapmaya hazır oluyor ve işe başlıyorsunuz.

 

Çiğ Köfteciliğe Nasıl Başlanır?

Yapmanız gereken tek şey, aklınıza yatan ve çeşitli avantajlar sunan bir firma ile anlaşma yapmak. Anlaşma yaptığınız çiğ köfte firması sizlere hem malzemelerini gönderecek, hem de iş yerinin kurulabilmesi için gerekli ekipmanlar ile görevli gönderecektir. Bunun dışında ek olarak sizden istenilen pek bir şey söz konusu değil.

 

Çiğ Köfteci Açma Maliyeti Nedir, Ne Kadardır?

Çiğ köfte bayisi açma maliyeti konusunda elbette ki değişiklikler olabiliyor. Türkiye’de büyük çiğ köfte firmalarının verdikleri bayilik ücretleri elbette ki çok yüksek rakamları bulabiliyor. Lakin yaklaşık olarak 10 Bin TL ila 15 Bin TL arasında bir sermaye ile çiğ köfte bayiliği işine girmeniz mümkün.

 

İhtiyaç Duyulan Ekipmanlar Nelerdir?

Çiğ köfte dükkanı için ihtiyacınız olacak çok fazla bir şey bulunmamakta. Zira anlaşma sağladığınız çiğ köfte firması ihtiyaçlarınızın çok büyük bir kısmını sizlere bizzat temin edecektir. Bunun yanı sıra firmanın belirlediği ölçülerde ve büyüklükte bir iş yeri ayarlamanız gerekmektedir. Genellikle çok büyük olmayan, bir büfe kadar genişliği bulunan iş yerleri tercih edilmektedir. Bu iş yerini tuttuktan sonra bayinin gelerek dekorasyon ve diğer işlemleri halletmelerini bekleyebilirsiniz. Oldukça kısa bir süre içerisinde ( Yaklaşık 1 hafta içerisinde ) iş yeriniz açılacak ve hizmete başlayacaktır. Tüm bunlar sürerken, pos cihazı, banka hesabı ve vergi levhası gibi önemli ve kritik işlemleri halletmeniz gerekmektedir.

Pos cihazı ve vergi levhası, işlerinizin yolunda gidebilmesi için oldukça önemlidir. Pos cihazı başvurusu yapmadan hemen önce size en uygun olan, komisyonu düşük ve giderleri az olan bir banka ile anlaşma yapmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.