Çiftçileri Destekleyen Tarım Kredisi Veren 5 Banka Önerisi

03.05.2017
283
Çiftçileri Destekleyen Tarım Kredisi Veren 5 Banka Önerisi

Çiftçilerin büyük bir bölümü, bankalardan tarım kredisi alabilme hususuna ilişkin sorun yaşadıklarını dile getirmektedir. Aslen çiftçiler, bu noktada mantıklı adımlar atar ve banka araştırmalarını yaparsa, kendilerine destekçi olan pek çok devlet ve özel bankadan faydalanma olanaklarına sahip olabilmektedir. Çiftçileri teşvik etmek adına tercih edilen bu kredi çeşidi, sizlerin sermaye olarak kullanacağınız bu tutarların geri ödemesinde de pek çok kolaylığı beraberinde getirmektedir. Şimdi sizlere çiftçileri destekleyen tarım kredisi imkanlarını tarafınıza sağlamış 5 bankayı sıralıyoruz;

T.C. Ziraat Bankası

T.C. Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, devlet çatısı altında yer alan ve aynı zamanda çiftçilere yönelik pek çok kampanyası ile beraber çiftçilerin yüzünü güldüren hizmetler sunuyor. İşletme edindirme kredileri, arazi alım kredileri, hasat ve pazarlama kredileri, sözleşmeli üretim kredileri, genç çiftçi kredisi, iyi tarım uygulamaları kredileri, IPARD programı kapsamında krediler gibi birçok farklı kredi çeşidine göz atmak söz konusu! Ayrıca ödeme koşullarında da esneklik payları sunan T.C. Ziraat Bankası, çiftçinin hasat dönemine göre ödeme sistemleri oluşturmakta ve ödenekleri çıkartma konusunda sizlerin destekçisi olmaktadır.

Şeker Bank

Bir diğer “çiftçi dostu” banka Şeker Bank, sizlere tarım kredisi alma konusunda birçok kolaylığı sağlamaktadır. Çiftçilere özel olarak tahsis ettiği taksitli tarım kredisiyle beraber gübre, zirai ilaç, fide, mazot, tohum, sera örtüsü, işçilik, aydınlatma, ısıtma gibi birçok ihtiyaca yönelik finans destekleri sağlamaktadır. Vade süreleri 24 aya kadar genişletilen bu kredi türleri, çiftçilerin yüzünü güldürmektedir. Kredi alımları için sizlerden “çiftçilik belgesi” talebinde bulunan banka, bunun yerine çiftçi kayıt belgesi olan kişilere de kredi olanakları sunmaktan geri kalmamaktadır.

Deniz Bank

Deniz Bank

Deniz Bank, çiftçilere 60 aya kadar bölünmüş vadeler, hasat dönemine göre ödemeler ve esneklik payı ile beraber tarım kredisi sağlamaktadır. Üstelik bununla alakalı başvuru yapmanız için Deniz Bank şubelerine gitmenize gerek bile yok! Tek yapmanız gereken şey cep telefonunuzdan mesajlar bölümüne girmek ve 11 haneli TC kimlik numarası, boşluk, SMS TARIM, bir boşluk daha bırakıp 3280’e mesaj göndermek! En kısa sürede sizlere SMS olarak dönüş yapılacağı gibi, tarım kredileriyle alakalı da tüm kolaylıklar sizlerin maddi imkanlarına göre sağlanmaktadır.

Akbank

Akbank

Tarım kredisi konusunda çiftçilere kolaylık sağlayan bir diğer banka Akbank! Ürün ön finansman kredisi, tarımsal ekipman kredisi, hafif ticari araç kredisi, traktör kredisi, arsa alım kredisi, sera kredisi, damla sulama kredisi gibi birçok kredi çeşidini sunmaktadır. Bu kredilerde 5 yılı aşkın vade seçenekleri sunan banka, aynı zamanda 36 ay daha esnetilebilen imkanları da yine çiftçilere sunmayı ihmal etmiyor. Ödeme süreçlerini hasat dönemlerine göre belirleyen Akbank, çiftçilerin kolaylıkla kredi alabilmesine aracılık etmektedir.

QNB Finansbank

QNB Finansbank

QNB Finansbank, çiftçilere özel kredileriyle öne çıkan kuruluşlardan bir tanesi! Yatırım kredileri ve işletme kredileri olarak iki farklı başlık altında değerlendirilen bu kredi türleri, çiftçilerin doğrudan müracaat ederek, diledikleri kredileri kolaylıkla almalarına yardımcı olmaktadır.

İşletme kredileri;

 • Gelire endeksli tarım kredileri,
 • Sözleşmeli üretim kredileri
 • Organik tarım kredileri
 • Süt hayvancılığı kredisi
 • Bitkisel üretim kredisi
 • Besicilik kredisi
 • Kanatlı kümes hayvancılığı kredisi
 • Su ürünleri kültür balıkçılığı kredisi

Yatırım kredileri;

 • Tarımsal ekipman kredileri
 • Tarımsal sulama yatırım kredileri
 • Tarla alım yatırım kredisi
 • Kümes hayvancılığı yatırım kredisi
 • Süt hayvancılığı yatırım kredisi
 • Arıcılık yatırım kredisi
 • Sera yatırım kredisi
 • Su ürünleri avcılığı yatırım kredisi

Ayrıca QNB Finansbank, tarım kredilerinde 48 aya kadar genişletilmiş vadeleri ile öne çıkmaktadır. Ödemeler yine hasat dönemlerine göre yapılır, QNB Finansbank tarafından tarım kredileri kolaylıkla sunulur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.