Borç Transferi İçin Hangi Bankalar Var?

04.05.2019
234
Borç Transferi İçin Hangi Bankalar Var?

Ekonomik olarak ülkemizde yaşanan zorluklar, vatandaşlarımızı daha çok etkilemeye başladı. Her geçen gün ödeme sıkıntısı yaşayan kişi yada işletme sayısında artışlar görülüyor. Kredi kartı, kredi, nakit gibi ödeme noktasında sıkıntı yaşayanlar için borç transferi yapan bankalar destek oluyor. Maddi sıkıntı nedeni ile ödemelerinde sıkıntı yaşayanlara büyük kolaylıklar bu biçimde sağlanmış oluyor. Geçmiş zamanda yapılan harcamaları bu ekonomik şartlarda ödemekte zorlanıyorsanız borç transferi yapan bankalar vasıtasıyla bir parça rahatlama olanağınız var. Özellikle bankalar ile borç sahibi olan banka müşterilerine uygun ödeme seçenekleri ile bazı imkanlar getiriliyor. Borç transferi hangi bankalar ile yapılıyorsa yazımızda detaylarını bulacaksınız.

Bankalar tarafından borç transferi seçeneği, daha çok çekilmiş olan kredileri kapsıyor. Ödemelerde bir dar boğaz yaşadığınızda, ödemesi sıkışan kredi için bir parça daha rahat hareket edebilmek bile elinizi güçlendirebilir. Bankalar, borç transferi yaparken geçmişte almış olduğunuz herhangi türde bir kredi için şahsınız için bir ödeme planı oluşturarak daha uygun ödeme seçenekleri sunmaktadır. Uzman banka elemanları ile oluşturulmuş olan bu ödeme planının, kesin olarak belirlenmiş vade süresi ve faiz oranlarını barındırdığını bilmeli ve ödemelerinize özen göstermelisiniz. Eğer ödeme için belirlenen vade süresine ve ödeme planına uymazsanız bankaya borçlanırsınız. Bu yöntemle borçlarınız kurumlar arasında transfer edilir ve artık transfer yaptığınız bankaya borçlu olursunuz.

Hangi Bankalar Borç Transferi Yapar?

Eğer borcunuz varsa, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde faaliyet göstermekte olan her banka için bu işlemi gerçekleştirme olanağınız var. Borcu olanlara yönelik olarak yeni fırsatlar ile bu transfer hizmetini yapabilecek bankalar arasında şu bankalar bulunuyor:

📍         Yapı Kredi Bankası

📍        Vakıf Bank

📍        İş Bankası

📍         Akbank

📍        Garanti Bankası

📍        Türkiye Ekonomi Bankası

📍         Ziraat Bankası

📍        ING Bank

📍         Fibabank

📍         QNB Finans Bank

📍        ICBC

Borç transferi amacıyla yukarıda belirttiğimiz bankalara, başvuru yapılması gerekiyor. Bu başvuru süreci oldukça kolay biçimde gerçekleşiyor. Başvuru yapılması ile borç transferi işleminin kabul edileceği anlamı ortaya çıkmasın. Bankalar, yapmış olduğunuz başvuruya olumlu geri dönüş yapmayabilir. Bankalar yaptığınız başvuruyu değerlendirecek, şartlara uygun olup olmadığınıza bakacaktır. Bu işlemler sonrası borç transferine karar verilmektedir.

Borç Transferi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Eğer listede yer alan bankalardan birine borç transferi işlemi için başvuru yaparsanız sizden bazı belgeler hazırlamanız istenir. Bu belgeleri hazırlayarak gelmezseniz banka tarafından borç transferinin  onaylanması mümkün olmaz. Başvuru amacıyla şu belgeleri hazırlamalısınız:

📍         TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi

📍         Adınıza kayıtlı son aylara ait olan elektrik, doğalgaz, su veya internet faturasından biri

📍         Talep banka tarafından kabul edilmişse, kefil veya ipotek evrakları

📍         Borç transfer kredisi için önceki bankaya olan borcunuzun kaynağını belirten güncel kapatma tutarı belgesi

📍        Firma sahibi olanlar için ayrıca ticaret sicil gazetesi ve gerekli diğer belgeler isteniyor

Bankalar tarafından ortak olarak talep edilen başvuru belgeleri bunlardır. Ancak bazı bankaların bu evraklar dışında özel istekleri olabilir. Bu gibi durumlarda başvuru dosyanızın içine istenen diğer evrakları da eklemeniz gereklidir. Bu işlemleri de tamamladığınız takdirde dilediğiniz bankaya borç transferi için başvurabilirsiniz.

Borç Transferi İçin Faiz Oranları

Her banka borç transferi için gerekli olacak olan krediye farklı faiz oranı belirlemektedir. Başvuru sırasında bu oranları bilerek hareket etmelisiniz. Bazı bankaların borç kapatma kredisi oranları şu şekildedir:

📍         ING Bank borç transferi için belirlenen faiz oranı: %1,29

📍         İş Bankası borç transferi için belirlenen faiz oranı: %1,25

📍         Fibabank borç transferi için belirlenen faiz oranı: %1,29

📍         Garanti Bankası borç transferi için belirlenen faiz oranı: %1,29

📍         ICBC Bankası borç transferi için belirlenen faiz oranı: %1,16

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.