Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

05.05.2018
196
Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Borç transfer kredisi nasıl alınır? Sorusu kapsamında 2018 yılı itibariyle pek çok farklı yol ve yöntemden söz etmek mümkün olmaktadır. Kredi ve kredi kartı borçları bulunan kişiler gerekli koşullar sağlanırsa işte o zaman borç transfer kredisi almaya hak kazanırlar. Başka isimlerle de adlandırılan(borç kapatma kredisi gibi)  bu kredinin alınabileceği birçok güncel banka bulunmaktadır. İşte bizde bu makalemizde ilk olarak dağınık borçlarını tek bir kredinin çatısı altında toplamak isteyen siz değerli okuyucularımızın bu yazımızda tüm sorularına cevap bulabileceklerini umuyoruz.

 

Borç Transferi Kredisi Nedir?

Borç transfer kredisi, günümüzde aktif olarak çalışan birçok banka tarafından verilmektedir.  Basit bir tanımla borç kredisi transferi, bir kredi konsolidasyonudur. Borç transfer kredileri genellikle kredi kartı borçlarında bir ihtiyaç kredisi ile yapılandırılmaları için oluşturulmuş olan bir kredi sistemdir.  Bu sistem özellikle birden fazla kredi veya kredi kartı borcu olanlar veya bu borçların ödenmesinde zorluk çekenler için ödemelerinde oldukça fazla kolaylık sağlayabilecek bir yöntem olmasıyla beraber herkes için kolaylık sağlayacak bir sistemdir. Çünkü bu sistem sayesinde tüm borçlar tek çatı altında toplanmış olacak ve bu sayede borçlar düzenli ve toplu bir şekilde ödeyebileceğiniz oldukça rahat bir duruma gelmiş olacaksınız. Borç transfer kredisi nasıl alınır ya da transfer kredisi almak için ne gibi yöntemler izlenir tarzında soruların son zamanlarda sık bir şekilde dillendirildiği bilinmektedir. Zira bu tip kredilerle borçlarını transfer ederek ödeyenlerin sayısı he geçen gün artmaktadır.

Şimdi borç transfer kredisi nasıl alınır veya borç transferinde hangi yöntemler izlenir sorusuna verilebilecek birkaç alternatif yanıta sıra geldi. Bu koşulları anlatmadan önce şu konuyu bilmeniz gerekmektedir ki o da her kredi için borç transferi kredisi alınamayacağıdır. Ayrıca borç transferi kredisi başvurularında gerekli olan şartlar ihtiyaç kredisi almanın şartları ile birçok noktada benzerlik göstermektedir.

Borç transferi kredisi almanın koşulları şunlardır:

  • Borç transferi kredisi için şu durumlar karşılığında başvurulabilir:  İhtiyaç kredisi, kredi kartı ve bazı bankalarda taşıt kredisi.
  • Karşı bankalardaki kredi borcunun tamamının transferi sağlanabilmektedir. Ancak bu borç banka şubelerinin ekranlarında görünen tutardan daha düşük tutarlı olacak biçimde transfer yapılamamaktadır.
  • Ayrıca şunu da eklemek isteriz ki, transfer sırasında bankalar arasında yapılacak olan para gönderimlerinde yapılacak eft işlemlerinden herhangi bir ücret alınmadığını da bilmelisiniz.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Borç transferi işleminin nasıl yapılacağına dair sorulara yanıt ararken yapılması gerekenlerden ilki bu konuda bankaya nasıl başvuru yapıldığıdır. Zira borç transfer kredisi nasıl alınır gibi sorulara yanıt vermeden önce bu tip kredilere dair başvuru şartlarını araştırmak gerekmektedir. Borç transferi kredisi almak için ilk olarak başvuru yapmaya karar verdiğiniz bankaya başvuru yapılır. Başvuru yapılırken müşteri temsilcisine bu krediyi güncel borçlarınızı kapatmak için kullanacağınızı söyleyin. Bu durumda müşteri temsilciniz krediyi otomatik olarak borç transfer kredisi olarak yapılandıracaktır. Yeni çekilen bu kredi ile borç miktarınıza ek olarak vadenizde uzayabilmektedir. Bazı durumlarda konut kredisi gibi başka kredilerde borç transfer kredisi alınamaz.

Yukarıda yer alan tüm açıklamalar esasında borç transfer kredisi nasıl alınır? Sorusuna verilebilecek alternatif yanıtları barındırmaktadır. Şimdi bu soruya cevap bulduktan sonra gelelim asıl dikkat edilmesi gereken konuya. Borç transferi kredisi alınırken ilk önce mutlaka bu krediyi sağlayan tüm bankalardan güncel olarak kredi oranlarına göre vade ve faiz oranları incelenmeli ve bu incelemenin ışığında borç transfer kredisi çekilecek olan bankaya karar verilmeli. Ödenecek olan başka bir borcun altına girilecekse avantajlar ve dezavantajlar dikkate alınmalı. Ayrıca eğer başvurunuz neticesinde krediniz çıkmaz ise mutlaka bankalardan kredi danışmanlık hizmeti alınız.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.