Borç Kapatma Kredisi Veren 5 Banka Önerisi

11.05.2017
273
Borç Kapatma Kredisi Veren 5 Banka Önerisi

Bankaların büyük bir bölümü, kişilere veya kurumlara kredi ödenekleri çıkarttığı zaman bir faiz uygulaması, aynı zamanda ise geciken ödemeler için ekstra faiz uygulamalarını aktif etmektedir. Bu faiz gelirlerinin yanı sıra kişiden kredi tahsis ücreti, sigorta gibi birçok kalem üzerinden de kar marjı elde etmektedir. Kredi konusunda müşteri kapma yarışı ortaya koyan bankalar, bu alanda çeşitli faiz oranlarına istinaden kolaylıkları yine kredi almak isteyen bireysel & kurumsal kişilere yansıtmaktadır. Borç transferi, yani borç kapatma kredisi, son dönemlerde yeni ortaya çıkan bir tür kredi çeşidi olarak görülmektedir. Kişilerin bankalarda yer alan borçlarını kapatmaya yönelik ödenek çıkartan ve düşük faizlerden hizmet veren 5 bankayı sizler için sıralayacağız.

Borc Kapatma Kredisi

Borç transferi (Borç kapatma kredisi) nedir?

Herhangi bir bankaya karşı borcunuz var ve her geçen gün ödemeler esnediğinden dolayı, ekstra faiz uygulaması söz konusu oluyor. Yeni bir bankaya borcunuzun aktarılması işlemine, borç transferi ismi verilmektedir. Bu borcun herhangi bir bankaya aktarılmasıyla beraber banka sizlere bir kredi olanağı çıkartır, borcun kapatılmasını sağlar. Daha sonrasında ise borcunuzu yeni bankanın yapılandırma sürecine göre yapabilirsiniz.

Tüketicilerin bu noktada yanlış bildiği bir diğer hata, bankaların elden ödeme yaptıklarıdır! Bankalar, sizlere olumlu dönüş yaptıkları zaman bu ödeneği kişinin hesabına aktarır, daha sonrasında da bloke işlemini gerçekleştirir. Bu süreçte karşı bankadan borç miktarı öğrenilir ve bu borca göre hesapta yer alan paranın, borcun kapanması kadar gerekli olan miktarı transfer edilir. Bu sayede borç transferi sağlanır ve yeni bankanın uygulamış olduğu faiz oranlarına göre ödenekler çıkartılır.

Hemen hemen birçok banka sizlere borç transferi kredileri vermektedir. Özellikle son dönemlerde öne çıkan 5 bankanın, 10 bin TL’lik borç transferi için 48 aylık vade ile ödemeler oluşturduğu kredi çeşitlerine göz atalım;

T.C. Ziraat Bankası

T.C. Ziraat Bankası

T.C Ziraat Bankası, %1,11 faiz oranıyla beraber kişiye aylık ödemesi 283 TL’ye denk gelen ödenekler sunmaktadır. Bu kredinin geri ödemesi ise 13 bin 649 TL olarak alınır. Dosya masrafı olarak banka sizlerden 50 TL ücret talep etmektedir.

 

 

 

ING Bank

ING Bank

Kişiye özel kredi notu uygulaması üzerinden kredi sunan ING Bank, %1,09 faiz oranıyla beraber aylık ödemesi 218 TL’ye denk gelen kredi olanakları sağlamaktadır. Totalde ise geri ödemesi 13 bin 578 TL civarıdır. Dosya masrafı olarak da tarafınızdan 50 TL talep edilir.

 

 

 

Vakıfbank

Vakıfbank

Faiz oranı %1,20 olan, aylık ödemesi 290 TL olan kredi seçeneklerini Vakıf Bankası tarafınıza sunuyor! Geri ödemesi toplamda 13 bin 970 TL olan bu kredi tutarı için yine diğer bankalar gibi 50 TL tutarında dosya masrafı alınmaktadır.

 

 

 

Halk Bankası

Halk Bankası

Faiz oranı %1,20 olan ve aylık ödemesi 290 TL olarak hizmet sunan bir diğer banka Halk Bankası! Toplam geri ödeme tutarı 13 bin 920 TL’dir. Ayrıca bu kredide herhangi bir dosya masrafı alınmaz!

 

 

 

QNB Finansbank

QNB Finansbank

Faiz oranı %1,21 olan QNB Finansbank, aylık taksit olarak 290 TL geri ödemeli 10,000 TL kredisi vermektedir. Kredi dosya masrafı 50 TL olan bu kredinin toplam da geri ödemesi ise 14 bin 006 TL olarak hesaplanmıştır.

Son dönemlerde pek çok kişi borç transferi konularına istinaden kredi tutarları sunan banka araştırmalarını yapmaktadır. Biz de kişileri bilgilendirmek ve kredi olanaklarına ilişkin fikir almalarını sağlama noktasında sizlere yardımcı oluyor, bu sayede hizmetlerden %100 olarak faydalanabilme olanakları veriyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.