Bayramda EFT Yapılır mı?

05.06.2018
491
Bayramda EFT Yapılır mı?

EFT işlemlerinin merkez bankası onaylarından geçebilmesi sebebi ile iş günleri dışında yine EFT emri verilip gerçekleştirildiğini ve sonra önceki yazılarımızda belirttik. Bildiğiniz üzere bayram günleri kamu personelleri için resmi tatil olduğu için merkez bankası onayına düşmüş olan çeşitli işlemlerin de hiçbiri onaydan geçirilmeyerek resmi tatili izlemekte olan ilk iş günü işlem esnasında alınmaktadır.  Bu bilginin ışığında ramazan bayramından sonra arife gününden itibaren EFT emirleriniz yine daha ileri tarihlerde gerçekleştirilmek üzere askıya alınacak.

 

Ödemelerin Gecikmemesi İçin

Ödemelerin gecikmemesi için Bayramda EFT Yapılır mı? diye meraklanmayın.bayram vaktinde EFT işlemi yerine yine transfer yapmak isteyeceğiniz bankada olan hesabınıza ödemeyi yine ATM’ler ile yatırarak internet bankacılığı üstünden havale işlemleri başlatıp ödeme transferini gerçekleştirebiliyorsunuz. Havale işlemi de yine aynı bankanın farklı hesapları üstünden olacağı için bankaların otomasyonlarında direkt olarak onaylanıp tamamlanacak bir çeşit işlem olacaktır. Bu sebeple de resmi tatil süreçleri veya yine iş günü olmamakta olan günlerde dahi havale beraberinde kolaylıkla aynı bankalarda olan başka bir bireyin hesabına para yollayabilmeniz de kesinlikle mümkün olmaktadır.

Bayramda Özel Bankalar Kapalı

Havale işlemlerinizi de bayramda özel bankalar kapalı olduğundan dolayı şubeler üstünden gerçekleştiremez ve yapamazsınız. Bankalarda olan ödemeleri aynı oranda bankada başka bir bankada başka hesaba aktarabilmeniz açısından bayram boyunca, süresince havale işlemlerinde de etkin şekilde yapabileceğiniz internet bankacılığı yine telefon bankacılığı, ATM, mobil bankacılık gibi kanalları tercih etmeniz oldukça yerinde bir çeşit karar olacaktır. Şubelere göre de işlem ücretleri alınmamakta olan veya son derece düşük oranlarda işlem ücreti kabul görülen bu kanallardan yine havale işlemlerinizi de EFT benzeri emir süreçlerine takılmayarak yapabilmeniz mümkündür.

Bayramda EFT Yapılır mı?  diyenler için: ATM kanalını da kullanmak isteyen müşterilerin bayram vakti boyunca mağduriyetler oluşmaması adına bayramın son zamanları yerine yine ilk gününden itibaren yapılmasını tavsiye etmekteyiz. ATM’lerin bu süreçlerde de yoğun olarak kullanılacaklarından dolayı para giriş gözlerinde ve yine teknik problemlere veya menülerin tamamıyla devre dışı kalmalarına sebep olabileceklerinden dolayı müşteriler tarafınca oldukça sık bir biçimde kullanılmayarak ATM’ler üstünden işlemleri yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.